Археологи підтвердили тисячорічну історію Гощі

розміщено в: Новини, Події | 0

Ми вже писали про археологічні розкопки Гощанського городища ХІ-ХІІІ ст., які проходили під керівництвом наукового співробітника Інституту археології національної академії наук України Олексія Войтюка. Нещодавно Гощанській селищній раді передали наукові висновки про проведені роботи.

Можемо порадіти, адже мешкаємо на землі з тисячорічною історією. Під час розкопок були знайдені артефакти періоду енеоліту, бронзової доби, доби раннього заліза, раннього Середньовіччя та Середньовіччя.

На дослідженій ділянці зафіксували чотири різночасові об’єкти.  За припущеннями дослідників перший об’єкт – це господарська допоміжна споруда, котра використовувалася у період ХІ-Х ст. і перестала функціонувати коли її покинули власники.  Висновки щодо другого об’єкта робилися на основі аналогічних знахідок із території України. Це житлова споруда котра використовувалася в енеоліті носіями Волино-люблінської культури (VI тис. до н.е.). Третій об’єкт зруйнований та ідентифікований лише завдяки залишкам печі. Основна його частина знищена вирівнюванням ділянки після Другої світової війни. Дослідники стверджують, що це залишки житла ІХ-Х ст.  Для з’ясування функціонального призначення четвертого об’єкта потрібно проводити додаткові дослідження. За знайденими керамічними та дерев’яними виробами об’єкт датують городецько-здовбицькою культурою часів бронзи (ІІІ тис. до н.е.).

Відтепер селищна рада має можливість використовуватиме історичну роль та значення городища для промоції селища з метою розвитку туризму й залучення сюди поціновувачів минулого.

Поділитися:Share on Facebook
122Tweet about this on Twitter