Чому Гощі треба новий сміттєвоз та як його придбати?

розміщено в: Новини, Події | 0

Гощанці хочуть, щоб Гоща була чистою. Важливо, аби на вулицях не було сміття, а контейнери біля прибудинкових територій звільняли від непотребу вчасно й відповідно до  встановленого графіку. Це зона відповідальності КП «Агентство розвитку Гощі». Проте, як би не прибирали селище працівники КП, відсутність спеціальної техніки ускладнює цей процес.

У Гощі дві проблеми пов’язані зі сміттям: відсутність власного сміттєзвалища та нового сміттєвоза. Ці проблеми підсилюють одна одну. Якби селище мало своє сміттєзвалище, вивозити непотріб ще певний час можна було б старою технікою, яке є в комунальному підприємстві. В свою чергу, якби техніка була нова, то не так лякала б відстань до Корецького полігону твердих побутових відходів. Саме туди старим сміттєвозом везуть гощанський непотріб.

Де й коли буде у Гощі організоване санкціоноване сміттєзвалище – питання, яке залишається без відповіді. А вивозити сміття потрібно. З огляду на це директорка комунального підприємства Галина Чуб’юк запропонувала купити сміттєвоза.

– Нам потрібен сміттєвоз на базі МАЗа об’ємом 12м³ із боковою загрузкою, – розповідає Галина Чуб’юк. – Його вартість становить 1 млн. 700 тис. грн. Ми розглядаємо варіант купівлі техніки у лізинг. Лізинг це позика на купівлю, терміном від одного до п’яти років. Звичайно, усе залежить від рішення, яке ухвалять депутати селищної ради на сесії. Якщо вони підтримають проект відповідного рішення, можна буде говорити про терміни лізингу.

Зі слів Гощанського селищного голови Миколи Панчука після виконання комунальним підприємством усіх фінансових зобов’язань перед кредиторами, спецтехніку передадуть на баланс селищної ради.

– Селищна рада підготувала для депутатського розгляду на сесію проект рішення, щоб збільшити статутний фонд КП «Агентство розвитку Гощі», – акцентує Микола Панчук. – Збільшити статутний фонд КП до обсягу 1 млн. 50 тис. грн. потрібно, аби сплатити перший внесок в розмірі 850 тис. грн та поточні виплати до кінця 2018 року. Решту суми доведеться брати в лізинг із виплатою процентної ставки. Але нині – це єдиний можливий спосіб придбати спецтехніку. Дуже важливо, аби депутати зрозуміли це й підтримали цей проект рішення.

Нині сміття Гощею збирає два ЗІЛа-130, 90-х рр. випуску. Ці машини  виконують функцію сміттєвоза. Після придбання нової техніки, їх теж використовуватимуть за призначенням.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter