Чи бути в Гощі новому ЦНАПу: експертна оцінка

розміщено в: Новини, Події | 0

Вчора, 19 серпня, Гощу відвідали регіональний координатор фази впровадження програми “U-LEAD з Європою” Роман Матвійчук та регіональний спеціаліст програми Станіслав Ющик. Вони провели зустріч із очільниками селища, району, керівниками відомчих структур щодо спроможності громади створити ЦНАПу. Експертам важливо було з’ясувати, чи є взаєморозуміння у цьому питанні різних гілок влади та пояснювали, що потрібно зробити, аби відкриття ЦНАПу у 2020 році стало реальністю.

Якісні та швидкі адміністративні послуги, які б люди отримували в одному приміщенні – ось те, над чим зараз активно працюють фахівці Гощанської селищної ради. Найефективніший спосіб домогтися цього – участь у програмі “U-LEAD з Європою”, відповідно до якої у населених пунктах України створюють нові Центри надання адміністративних послуг, надають програмне забезпечення, техніку, меблі та навчають працівників.

Цьогоріч – четверта, й остання фаза створення ЦНАПів, за програмою “U-LEAD з Європою” – наголошує її куратор в Гощанській селищній раді Дмитро Ткачук. – Тому ми, за підтримки депутатського корпусу, вирішили подавати запит на конкурсний відбір. Ми його успішно пройшли. Але це ще не означає, що ми перемогли. Зараз розпочинається робота з експертами. І сьогоднішня зустріч – частина цього процесу.

Експерти ознайомилися із організацією адмінпослуг у відомствах та установах Гощі, надали попередню експертну оцінку приміщенню, де в майбутньому може бути організований ЦНАП, проаналізували взаємодію різних органів влади у цьому питанні та провели робочу ознайомчу зустріч щодо можливостей інтегрованих адмінпослуг в селищі.

В процесі організації ЦНАПів дуже важлива взаємодія різних гілок влади, – наголошує регіональний координатор програми “U-LEAD з Європою” Роман Матвійчук. – Наш підхід – відкрито говорити про відомче та інтегроване надання адмінпослуг. Громада створюючи ЦНАП має розуміти його переваги та доцільність коштів, вкладених із місцевих бюджетів.

До слова кажучи, приміщення та його ремонт – це зона відповідальності громади. Наразі розглядають варіант створення ЦНАПу на базі колишнього ВУЖКГ, використавши для цього перший поверх споруди. Поступ у цьому питанні залежить від співпраці Гощанської селищної ради, Гощанської РДА та Гощанської районної ради. Про це на робочій зустрічі з експертами говорили Гощанський селищний голова Микола Панчук, в.о. голови Гощанської РДА Юрій Ястремський, голова районної ради Олександр Поліщук та інші її учасники. Про подальший перебіг подій в питанні створення нового ЦНАПу в Гощі за програму “U-LEAD з Європою”, взаємодію різних органів влади, і надалі інформуватимемо наших читачів.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter