Чим може бути корисним для вас Open Hub?

розміщено в: OpenHub, Новини | 0

Два місяці тому Гощанська селищна рада разом із Агенцією сталого розвитку міста (Рівне) виграла проект про створення простору Open Hub. Співавтором ідеї, яку вдалося розвинути та реалізувати, є керівник відділу стратегічного розвитку Євгеній Сульжук, а профінансували її із обласного та селищного бюджетів. У результаті сесійне приміщення селищної ради відремонтували, купили сюди нові меблі, техніку. Відбулося офіційне відкриття простору та зустрічі з місцевим бізнесом. Чим живе Open Hub сьогодні, які проекти реалізовуватимуть тут уже незабаром спілкуємося із адміністраторкою простору, Анастасією СУХЛЯК.

Анастасія, ти адмініструватимеш Open Hub. Розкажи, що ж ховається за цим іноземним словосполученням, та які можливості простір дає громаді?

– Open Hub із англійської мови перекладається як відкритий простір. Буквально – це місце відкрите для усіх, хто має творчі ідеї, прикольні теми, бажає вчитися й розвиватися. Власне тут можна втілити в життя будь-який освітній задум. Головне мати хорошого спікера й слухачів, які цікавляться темою, про яку спікер говоритиме. Скажімо, минулого тижня сюди приходили переглядати фільм пластуни. А ще раніше тут проводили нараду працівники соціальної сфери. Також в Open Hub уже відбувся правовий тренінг, зустріч бджолярів, місцевих шахістів.

Ми вважаємо, що сьогодні дуже важливо створювати креативні простори, які б стимулювали людей до дії. Якби банально це не звучало, але не можна супер-творчі ідеї народжувати в приміщеннях, де ще витає дух соцреалізм.

Ми докладатимемо максимум зусиль, аби події, які відбуватимуть в просторі охоплювали інтереси усієї громади, формували громадянське суспільство, культуру спілкування, толерантність, гендерну рівність, давали можливості різним спільнотам, та народжували нові освітні проекти. Також Open Hub може стати сучасним інструментом комунікацій громади та влади. Зрештою – це чудова нагода людям зі спільними інтересами поспілкуватися за філіжанкою кави чи чаю.

Тобто, кожен може прийти в Open Hub, скажімо, організувати майстер-клас, тренінг, чи попрацювати в атмосферному місції?

– Так. Однозначно. Але треба узгоджувати графік. Зараз ми активно працюємо над тим, аби Open Hub став креативним, освітнім осередком Гощі. Ми обмірковуємо потенційно цікаві теми для гощанців, плануємо майбутні заходи, ведемо перемовини зі спікерами. Хочемо долучити компетентних фахівців, лідерів думок, цікавих особистостей. Було б добре, аби люди цікавилися тим, що відбувається в Open Hub. Важливо, аби вони не лише приходили до нас в ролі слухачів, а й генерували ідеї, пропонували теми та спікерів. Наразі ми проводимо інформаційну кампанію, розповідаємо, що у приміщенні Гощанської селищної ради є приміщення, де можна провести захід, попрацювати. Розуміємо, що це явище – цілком нове для Гощі. Люди навіть не до кінця розуміють про що йдеться. Буває, гощанці приходять у селищну раду, щоб подивитися, що ж таке Open Hub. Усвідомлюємо, щоб запустити процес на такому рівні, якого ми прагнемо, треба трохи часу. Ми дуже розраховуємо на співпрацю із педагогами, відповідними службами, з працівниками сфери культури, народними майстрами. Також хочемо, аби до заходів долучалися тренери, спікери, майстри із інших міст, чи навіть країн. Це буде інтеграція культурних надбань інших громад в життя Гощі.

Як люди дізнаватимуться про заходи, які проводитимуть в Open Hub?

– Ми анонсуватиме про заходи, які відбуватимуться тут, на сторінці Гощанської селищної ради та Open Hub у мережі «Фейсбук». Також у повідомлення сторінок, чи за номером 067 36 33 456 можете висловлювати ваші ідеї стосовно тематики заходів. Ми відкриті для діалогу, прагнемо акумулювати ідеї, цікаві й потрібні людям. Також нам важливо, аби заходи були гарно організовані, аби людям було комфортно та зручно.

Анастасія, які проекти втілюватимуть в Open Hub незабаром?

– Зовсім скоро ми анонсуватимемо про початок занять із фінансової грамотності, які проводитиме волонтер Корпусу Миру Колтон Есплін. Також плануємо заняття із англійської мови для дітей, з бізнес англійської для дорослих, психологічні тренінги та заходи із до формування екокультури та екосвідомості.

Уже наступного тижня проводитимемо захід на гендерну тематику. Це буде дуже неформатна зустріч жінок-лідерок Гощі. Вони розповідатимуть про те, як досягнули професійного успіху і як працюють у тій чи іншій сфері.

Насамкінець запрошуємо усіх підписуватися на сторінку Open Hub в мережі Фейсбук, слідкувати за анонсами та прилучатися до заходів. Також для нас дуже важливо, аби люди розуміли принципи тайм-менеджменту. Якщо ми анонсуємо захід на 11:00, то в 11:00 спікер уже повинен його розпочинати. Не запізнюйтеся. Приходьте на кілька хвилин раніше. Цінуйте свій час, та час інших людей.

Бачите, нам важливий і процес, і результат. А результат, який ми очікуємо, – це активна громада. Важливо, аби люди розуміли, що життя в Гощі вирує, й більше того, вони самі і є тим вихрем, який запускає ті чи інші процеси.

Спілкувалася Наталія Калька.

Поділитися:Share on Facebook