Делегація з Польщі завітала до Гощі

розміщено в: Новини, Події | 0

В четвер Гощу відвідав директор департаменту неінвестиційних проектів Любліна Кшиштоф Лондка. Разом із ним, у рамках обміну досвідом із сільгоспвиробниками району, у селище завітали представники агробізнесу Польщі.

Кшиштоф Лондка розповів про специфіку своєї роботи в Україні й реалізовані тут проекти.

– Наша робота в Україні спрямована на розвиток та популяризацію  децентралізаційних процесів, залучення неінвестиційних коштів у розвиток обласних центрів, стратегічне управління містами, проектний менеджемент. Протягом 2007-2013 рр. ми реалізували 9 проектів транскордонного співробітництва з програми Польща-Білорусь-Україна на 5 млн. євро, залучивши Луцьк, Тернопіль, Рівне, Львів, Івано-Франківськ.

Кшиштоф Лондка наголосив, що сьогодні дуже важливо довести до завершення розпочату в Україні реформу децентралізації.

– Міська рада Любліна багато працює із обласними центрами, а також як експерт з ОТГ, – зауважив пан Лондка. – Якщо не буде об’єднаної громади ви для Європейського Союзу не існуватимете.  ЄС хоче співпрацювати з незалежними, самостійними громадами зі своїми стратегіями, де голова громади не буде їздити до голови району за підписами. Громада має стати центром культурного розвитку. Із Гощею можна співпрацювати лише тоді, коли буде створена потужна громада.

Також, окрім обговорення робочих питань, гості із Польщі мали можливість ознайомитися з історією Гощі, прогулялися у нашому парку та побачили Садибу Валевських. Спеціалістка відділу культури та туризму Тетяна Радченя розповіла цікаву екскурсійну розповідь та відповідала на запитання гостей.

Сподіваємось, що в майбутньому співпраця з польськими партнерами переросте в реалізацію спільних транскордонних проектів. Але наразі висновок від пана Кшиштофа для Гощі однозначний: “Потрібно утворювати потужну громаду, щоб мати розвиток та залучення європейських коштів”.

Поділитися:Share on Facebook
39Tweet about this on Twitter