Гоща надихає

розміщено в: Новини, Події | 0

Хочемо познайомити вас із Олегом Яринічем. Рік тому чоловік приїхав в Гощу й так надихнувся красою нашого містечка, що започаткував власний проект «Цікаве містечко». Більше того, садиба Валевських стала логотипом його проекту. Суть проекту в тому, що Олег подорожує Україною, відвідує невеликі міста і села, а потім створює поштові листівки. Він прагне популяризувати поштову культуру в Україні й сприяти розвитку туризму.

Усе почалося із конкурсу логотипів, який проводила Гощанська селищна рада. Олег брав у ньому участь, але його робота не пройшла конкурсний відбір. Аби напрацювання й вкладені зусилля не пропадали даремно, хлопець розвинув ідею. Він створив першу листівку, де зобразив Гощанський парк, садибу Валевських, млин, Свято-Михайлівську церкву. Потім до листівки про Гощу додалися листівки про Сахновщину (Харківська обл.), Енергодар (Запорізька обл.), Опішне (Полтавська обл.). Олег хоче відвідати ще 20 містечок, аби розвивати проект. Є у цьому списку Острог, Костопіль, Здолбунів, Дубно.

Гоща допомогла зрозуміти, що в Україні дуже багато цікавих, самобутніх міст, селищ та сіл із величезною культурною та історичною спадщиною, – розповідає Олег Яриніч. – Але це недооцінюють. Їх мешканці вважають, що рідна місцевість немає нічого унікального, привабливого. Своїми поштовими листівками я показую красу, переваги населеного пункту. Намагаюся, аби люди, які тут живуть, подивилися на це так, як дивляться чужинці. По-новому, свіжим поглядом.

Олег родом із Волині. Навчався на художньо-педагогічному факультеті за спеціальністю культурологія в Рівненському Державному  гуманітарному університеті. Зараз разом із дружиною мешкає на Харківщині та розвиває свої проекти. Окрім «Цікавого містечка» він із березня 2018 року працює над проектом «Поштові скриньки України». Це 25 авторських листівок із усіма обласними центрами України, та стільки ж авторських поезій про ці міста. Ідея проекту у тому, аби придбати листівку, підписати і відправити поштою своїм рідним чи знайомим.

Зі слів автора проекту його унікальність у тому, що листівки створені на основі подорожей та власних вражень про місто. Олег уже відвідав 12 обласних центрів України. Він хоче привернути увагу до поштової культури, сприяти відродженню традицій купівлі та відправлення листівок. Є серед обласних центрів і Рівне.

Сьогодні Олег Яриніч шукає партнерів, щоб розвинути проект, відвідує різні виставки, ярмарки, форуми. У соціальній мережі «Facebook» є його сторінка під назвою «Майстерня Олега Яриніча». Тут можна придбати авторські листівки. Сподіваємося, що проекти чоловіка будуть успішними й гримітимуть на весь світ. А ми пам’ятатимемо, що саме Гоща надихнула його.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь