Гоща й Франція: перспективи співпраці

розміщено в: Новини, Події | 0

8 січня Гощанську селищну раду відвідав француз Роланд Комт. Як
координатор культурних заходів міста Рів де Жьї з різними країнами, він є співорганізатором фестивалю «Свято Кування», який щорічно проходить в селищі вже понад двох десятків років. А в Україну приїхав шукати партнерів для культурної співпраці. Окрім Гощі пан Комт побував у Львові та Рівному.

Зустрічали закордонного гостя Гощанський селищний голова Микола Панчук, секретар ради Дмитро Ткачук, заступник селищного голови Юрій Сульжук та викладач ковальської справи навчального центру Служби зайнятості Сергій Торуля. Приїзд француза став можливим завдяки активній співпраці міжнародного видання «Ковальська Майстерня» (генеральний директор Валерій Двуречінський, головний редактор Олена Невойса) із організаторами ковальського заходу у Франції, який українські ковалі відвідують вже два роки поспіль. Певним поштовхом до приїзду гостя стала також зустріч у місті Забже, Польща, де пан Роланд Комт зустрів українську делегацію з Рівного, очолювану мером міста Рівне паном Володимиром Хомко та керівником управління стратегічного розвитку Сергієм Гембергом. Під час цієї зустрічі пан Ролан Комт був радий представити журнал «Les Fevres», присвячений ковальській справі України, фестивалям кованого металу та навчальним центрам з художнього кування в нашій країні. Подібний випуск став результатом багаторічної праці редакції “Ковальської Майстерні» з асоціацією IFRAM у Франції.

Гощу представили Роланду Комту як містечко, із яким можна налагодити партнерські взаємини.

Ролан Комт зацікавлений встановити партнерські зв’язки між Україною й Францією. Йому важливо визначити, яке українське місто може стати містом-побратимом невеликому французькому містечку – наголосила організаторка візиту, головний редактор журналу “Ковальська майстерня” Олена Невойса. – Подібні культурні програми підтримуються, якщо вони встановлені між містами,  багатої культурної, історичної, промислової спадщини. Окрім того, ми знаємо, що в Гощі на базі Центру зайнятості працює потужна ковальська школа, історичний та культурний контекст міста, його промисловий і сільськогосподарський потенціал є привабливими для іноземної спільноти. Отож ми запропонували відвідати ваше селище.

Зі слів Роланда Комта муніципальний театр Рів-де-Жьї уже уклав договір про співпрацю із Італією, Чехією, Польщею та Словаччиною.

Ми прагнемо розвивати зв’язки із країнами, які мають слов’янські корені. Особливо нас цікавлять здобутки ковальського руху, позаяк проводимо фестиваль ковальства. Але наголошую, аби співпраця була плідною дуже багато чинників має співпасти.

Гощанський селищний голова Микола Панчук наголосив, що Гоща зацікавлена у налагодженні партнерських зв’язків із французьким містечком.

Ми маємо зрозуміти, де співпраця буде найкориснішою для двох громад, – наголосив Микола Панчук. – Зважаючи на те, що в Гощі розвинене ковальство, а у місті пана Комтона уже 22 роки проводять фестиваль “Свято кування” – це може стати відправною, головною, але далеко не єдиною, точкою партнерства.

Після перемовин у Гощанській селищній раді Роланд Комт відвідав Гощанську філію Рівненського ОЦЗ, де поспілкувався із її керівником Петром Зубкевичом, працівниками та місцевими ковалями. Також французу показали музей ковальства та найліпші вироби ковалів.   Опісля гід Володимир Коташевський провів гостеві екскурсію Гощанським парком та розповів про точки дотику французької та гощанської історій. Гід подарував закордонному гостю цеглу із власної колекції з написом “Paris”. З такої цегли збудовані печі та комини Садиби Ленкевичів. Насамкінець Ролану Комтону презентували творчість Народного аматорського хору  “Чорнобривці” Гощанського районного об’єднання культури й дозвілля, яким керує заслужений працівник культури України Леонід Сітовський.

Підсумовуючи зустріч в Гощі Роланд Комт наголосив, що уже зараз може сказати про два перспективні напрямки співпраці: ковальська справа та народна творчість.

Сьогодні Гоща допомогла мені відкрити українську культуру й цілком очевидно, що напрямків для співпраці дуже багато. Очікую, що вже в травні  делегація з Гощі відвідає містечко, побуває на фестивалі “Свято кування” й познайомиться із французькою культурою, звичаями та побутом.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter