Гощанські бджолярі – приклад для області

розміщено в: Новини, Події | 0

В останню неділю року, що минає, збиралися бджолярі Гощанщини з метою підведення підсумків. І не лише для того, щоб  поділитися досвідом, розповісти, чи медодайний був рік, які застосовували нові ефективні технології чи як проходить зимівля бджіл.

Першим словом Голова районної спілки Володимир Чорноус привітав присутніх з реєстрацією в органах юстиції Громадської організації «Пасічники Гощанщини».

Першим з гостей, що приїхали на семінар, взяв слово голова обласної спілки пасічників Анненков Олександр. В  області зареєстровані спілки є поки що в п’яти районах, серед них і гощанська. Протягом місяця – півтора, члени спілки, а на сьогоднішній день нас  20 в гощанській спілці, отримають пластикові посвідчення. Сьогодні це не просто пластикова картка. Цей документ передбачає отримання багатьох прав. Наприклад, від Спілки звертатися до органів влади, доступу до інформації, що є конфеденційною для тих осіб, які не є членами організації. Обласний керівник зауважив, що ми захищатимемо лише членів Спілки.

Приємно було почути з  вуст керівника, який знає реальний стан справ в бджільництві у всій області про те, що гощанська організація подає приклад діяльності для всієї області. Ми єдині посадили саджанці медодайних дерев, провели ярмарку бджолярів на День Незалежності.

Також голова обласної спілки розповів, що обладміністрацією розробляється «зелений маршрут» для туристів. Гоща має вигідне географічне положення. Тому він запропонував створити в районі 2-3 показові пасіки для туристів. Відповідно облаштовані для прийому людей, з пасічником, який цікаво і доступно зможе розповідати про життя бджілок, організувати дегустацію медів, інших продуктів бджільництва. Для нашого району доволі вигідно можна увійти до «зеленого маршруту» області.

У кожної корпорації є впізнавана усіма емблема, логотип. Впізнаваними за таким логотипом бджолярі будуть на ярмарках, при зустрічах з колегами з інших регіонів, на семінарах. Про розробку такого логотипу для обласної спілки та кожної районної організації розповів голова спілки пасічників Рівненського району Андрій  Тимощук.

Доволі мало без активної підтримки громади може вирішити керівник, зауважив селищний голова Микола Панчук. Сьогодні крім організації пасічників діють спілки рибаків, волонтерів, ветеранів АТО. Кожна з  них приносить свій вклад в розвиток селища. Наприклад, посаджений громадою «Медовий  гай» над  Горинню – це не лише медоноси, а й збереження рівня води в криницях. Це важливо для всіх жителів селища.

Символом розуміння і визнання активної діяльності на користь громади стало вручення подяк Гощанської селищної ради найактивнішим бджолярам: Володимирові Чорноусу, Володимирові Буку, Юрію Іванову та автору цих рядків.

Двері нашої громадської організації відчинені для кожного пасічника району.

Голова КРК ГО «Пасічники Гощанщини» Володимир Коташевський

Поділитися:Share on Facebook