Гощанський парк поповнили новими рослинами

розміщено в: OpenHub, Новини, Події | 0

У суботу на базі Гощанської селищної ради відбувися науково-практичний семінар «Ландшафтна організація та реконструкція парків України». У заході взяли участь 20 представників наукових інституцій країни, які спеціалізуються на парковому ландшафті. Так були представлені дендрологічний парку державного значення «Криворудський», Устимівська дослідна станція рослинництва, національний ботанічний сад ім М.М. Гришка НАНУ, Сирецький дендрологічний парк, Національний дендропарк «Софіївка» та інші установи. Фахівці разом із гощанським селищним головою Миколою Панчуком,  гощанцями Володимиром Коташевським та Валерієм Бейлахом поспілкувалися про стан парків України загалом, та місцевого парку, зокрема.

Науково-практичному семінару передував огляд та екскурсія парком. Екскурсію провів гід Володимир Коташевський. Під час екскурсії, спеціалісти проаналізували зонування парку й надали фахові рекомендації для селищного голови Миколи Панчука щодо його впорядкування та збереження зелених насаджень.  Опісля учасники семінару завітали в Open Hub. Тут завідувачка відділу фітосозології Ліана Онук представила проект реконструкції насаджень, який підготували фахівці Кременецького ботанічного саду щодо впорядкування Гощанського парку.

Парк – це наша перлина, – привітав гостей Гощанський селищний голова Микола Панчук. – Для Гощі – це знакова подія, вітати вузькопрофільних фахівців із Києва, Київської, Полтавської, Тертопільської областей. Перші кроки із облаштування місцевого парку розпочав ще Валерій Бейлах, коли працював на посаді селищного голови. Відтак зараз ми повинні завершити цей проект. Однозначно парк та його унікальні насадження потрібно зберегти.

Селищний голова подякував гостям не лише за фахові рекомендації, а й посадковий матеріал. Більше 30 видів рослин: кущів, дерев, квітів – привезли науковці в Гощу. 12 кущів відповідно до посадкових креслень Кременецького ботанічного саду уже висадили. Решта рослин висаджуватимуть найближчим часом. До слова кажучи, рослини висаджутимуть не лише в парку, а й на місцевих клумбах. А восени науковці обіцяли ще раз відвідати Гощу, аби оцінити результати спільної  роботи із гощанцями.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter