Гощанці висловили свої думки щодо проблем та перспектив розвитку Гощі

розміщено в: Новини, Події | 0

Створеною комісією з проведення опитування мешканців смт Гоща відповідно до розпорядження селищного голови впродовж травня було проведено опитування серед гощанців з метою визначення основних проблем, які існують у селищі та перспектив розвитку громади на майбутнє.

Загалом опитано було 234 гощанців. Найбільшу активність в анкетуванні проявили особи віком від 21 до 50 років.

Анкетування було анонімним, що дає підстави говорити про значно вищу долю об’єктивності результатів опитування.

В рамках проведення опитування респондентам було запропоновано оцінити діяльність інституцій, які функціонують у Гощі за 5-ти бальною шкалою. Таким чином найвищі оцінки отримали освітні заклади у Гощі (Гощанська районна гімназія (4), позашкільна освіта (3,9), дитсадок (3,8), Гощанська ЗОШ І-ІІІ ступенів (3,6) та селищний голова (3,9).

Серед основних проблем Гощі 48 % респондентів зазначили: безробіття (17 %), зношеність інженерних мереж (12 %), низька якість (відсутність) дорожнього покриття (10 %). 62 респонденти вказали, що проблемою Гощі є корупція. За допомоги використання методу анонімного опитування це питання буде детальніше вивчене найближчим часом.

Найбільш пріоритетними завданнями опитані зазначили такі: вирішення проблеми безробіття, ремонт доріг та тротуарів, подолання корупції.

Пріоритетним видом економічної діяльності 17 % респондентів вважають повинна бути харчова промисловість, 39 % вважають пріоритетним розвиток сільського господарства (13 % – переробка сільськогосподарської продукції, 13 % – тваринництво, 13 % – рослинництво).

68 % респондентів зазначили, що в громаді повинен підтримуватися балансовий принцип у найманні службовців, які працюють на громаду, тобто повинні бути досвідчені та зрілі за віком службовці, а також і молоді службовці.

Містилось в анкеті і питання щодо реформи об’єднання територіальних громад. Відповідно до результатів 83 % респондентів знають суть цієї реформи. А найбільше гощанці ж бажають об’єднатися із Горбаківською, Симонівською, Курозванівською, Федорівською, Воскодавською, Бочаницькою, Красносільською та Синівською сільськими радами. Серед сільських рад з інших районів найчайстіше зазначили Тесівську сільську раду.

Близько 2/3 респондентів бажають безпосередньо приймати участь у вирішенні проблем Гощі. 71 особа бачить себе в участі громадської організації, 58 у волонтерстві, 35 будуть балотуватися у депутати до місцевої ради, 11 осіб хочуть створити громадську організацію.

Дякуємо всім респондентам за участь в опитуванні та за Ваші відповіді. Селищний голова та депутати неодмінно будуть враховувати думки гощанців, які були висловлені в анкетах.

Для ознайомлення з усіма результатами опитування публікуємо презентацію, яку можна завантажити за цим посиланням.

Подалі селищна рада планує проводити такого роду опитування, адже результати таких опитувань відображають думку мешканців та є актуальним орієнтиром для владних структур щодо вирішення проблем, з якими стикаються жителі Гощі.

Голова комісії з проведення опитування мешканців смт Гоща,

Євгеній Сульжук

Поділитися:Share on Facebook7Share on VKTweet about this on TwitterPrint this page