Іспит на відповідність

Селищний голова Микола Панчук публічно відзвітував перед територіальною громадою про роботу селищної ради 2018 року. Співдоповідачками під час публічного звіту селищного голови були також завідувачка Гощанського дитячого садка-ясел «Малятко» Людмила Каленчук і керівниця комунального підприємства «Агентство розвитку Гощі» Галина Чуб’юк. Модераторами заходу виступили секретар селищної ради Дмитро Ткачук і керівниця прес-служби Наталія Калька.

Звіт про роботу Гощанської селищної ради відбувся в новому, блочному форматі. Окрім представників місцевої влади, депутатів, керівників установ та організацій, які розміщуються на території селищної ради, громадськості, на звіт колеги завітали міський голова Корця Людмила Дмитрук і директор КП «Корецьжитловодоканал» Андрій Чекальський.

У вступному слові Микола Панчук зачитав адресований громаді лист народного депутата України Юрія Вознюка, в якому він пообіцяв максимальне сприяння реалізації проектів і планів селищної ради.

Розпочався публічний звіт виступом завідувачки Гощанського дитячого садка-ясел «Малятко» Людмили Каленчук. Вона зазначила, що в дитсадку є 8 дошкільних груп загального розвитку, де виховуються 215 дошкільнят. Ними опікуються 48 працівників.

Торік у закладі було відкрито дві додаткові групи. На черзі в дитячий садок стоять 95 дітей. Базовим компонентом дошкільної освіти є Регіональна програма розвитку дітей «Українське довкілля». Крім того, педагоги у своїй діяльності застосовують додаткові програми, спрямовані на вивчення англійської мови дітьми дошкільного віку, розвиток творчого потенціалу завдяки театральному, хореографічному й художньо-естетичному напрямкам. Складовою виховного процесу в дитсадку «Малятко» є інноваційні технології, інклюзивна освіта. Аби дітям було комфортно й безпечно, працівники дбають про поліпшення матеріально-технічного забезпечення. Торік зроблено сучасний ремонт у приміщеннях І та ІІ молодших груп, котельні з встановленням нового котла. У чотирьох групах також оновили столи й стільчики. А вже цієї весни діти гратимуться на сучасному ігровому майданчику з 5 новими, обладнаними накриттям пісочницями.

З гордістю розказуючи про заклад, який очолює, Людмила Каленчук також обнародувала перспективу розвитку дошкільної освіти на найближчі три роки. У планах – виготовлення документації на капітальний ремонт приміщень 4 груп, додаткове облаштування новими, сучасними спорудами ігрових майданчиків, завершення оформлення території закладу й капітального ремонту котельні, придбання твердого ынвентарю для логопедичного кабінету, капітальний ремонт музичного залу з придбанням стільчиків для дітей, відеокамери.

Депутатка селищної ради Ірина Білошицька цікавилась ситуацією з перевищенням вмісту фенолу й формальдегіду в повітрі й необхідністю залучати батьків до складання меблів, як це було в дитсадку.

– Після перевірки в окремих приміщеннях дитсадка дійсно було встановлено перевищення вмісту формальдегіду й фенолу, – підтвердила Людмила Дмитрівна. – Тому, отримавши відповідний висновок обстеження, ми одразу виконали всі рекомендації, зокрема замінили лінолеум, в якому було виявлено шкідливі речовини, на вінілове покриття.

Керівниця закладу зауважила, що всі будівельні роботи виконувала будівельна компанія, яка й відповідає за використанні під час будівництва матеріали. Людмила Каленчук також акцентувала увагу на “важливості взаємодії батьків із дитячим садком, де перебувають їхні діти. Саме тому й вирішили залучити батьків до складання меблів. Ніхто з них не скаржився. Навпаки, усі із задоволення сприйняли пропозицію попрацювати разом”.

Порушувалось питання й про необхідність введення посади охоронця закладу. Однак завідувачка нагадала, що дитсадок є закладом закритого типу і діти завжди перебувають під наглядом вихователів. Тому нині немає такої потреби вводити посаду охоронця.

Про результати роботи комунального підприємства «Агентство розвитку Гощі» розповіла Галина Чуб’юк. Вона зазначила, що історія виробничої діяльності підприємства розпочалась 17 листопада 2016 року. На старті підприємство надавало лише один вид послуг – підмітання й прибирання вулиць селища. Сьогодні цей перелік суттєво розширено.

Зокрема працівники КП «Агентство розвитку Гощі» виготовляють контейнери, щодня прибирають вулиці, проводять поточний ремонт мережі вуличного освітлення, установлюють ліхтарі й вуличні дороговкази, косять, наносять дорожню розмітку, вивозять ТПВ, ремонтують лавки та зупинки, обрізають дерева й ріжуть дрова, установлюють урни, оглядають димоходи, надають транспортні послуги тощо. І все це роблять лише 18 робітників!

За 2018 рік підприємство сплатило 237917,21 грн ЄСВ, 194659,54 грн ПДФО, 16221,63 грн військового збору, 720 тис. грн податку на прибуток, 1081441,88 грн заробітної плати працівникам (поміж ними й 19650 грн премії).

У планах КП «Агентство розвитку Гощі» – створення ритуальної служби, ямковий ремонт дорожнього покриття в незначних обсягах, розширення географії надання послуг. Також Галина Чуб’юк повідомила про намір відновити виробничу базу приміщення ВУЖКГ на вул. Східній. Виступ Галини Чуб’юк викликав чимало запитань присутніх у залі. Зокрема Валерій Бейлах цікавився, куди (на яку ділянку) КП планує вивозити ТПВ.

– Це територія колишнього аеродрому, – відповіла Галина Чуб’юк. – Підготовленні певні документи, але у зв’язку з тим, що цю ділянку не внесено до плану території району, обласна архітектура не дає відповідного висновку. Усі інші ділянки, які належать селищній раді та перебувають за межами селища, не відповідають вимогам щодо влаштування сміттєзвалища. До слова кажучи, саме відсутність «офіційного» сміттєзвалища є однією з найбільших проблем. Нині ми возимо сміття на звалище поблизу села Жадківка, що на Кореччині. Це за 40 км від Гощі, а за день машина по 4 рейси. Машини старі, часто ламаються. Через це бувають випадки невчасного вивезення відходів. Сподівались, що Симонівська сільська рада ухвалить рішення про виділення землі для смітєєзвалища на своїй території. Власне, спочатку місцеві депутати ухвалили таке рішення, але через певний час самі ж його скасували.

Забракло цифр і аналітики депутатці Ірині Білошицькій. Вона цікавилась послугами, які КП надає іншим підприємствам, цінами на них, а також висловила своє невдоволення незадовільним станом зупинок громадського транспорту під час снігопадів.

Галина Чуб’юк зазначила, що скошування трави на площі в одну сотку становить приблизно 60 грн, а від 4 години ранку працівники КП розчищали зупинки й жодних скарг не чули. Свої пропозиції висловив Святослав Голянський. Зокрема він запропонував КП внести реквізити в термінали Ощадбанку для оплати послуг, а також провести бесіди із забудовниками щодо вивезення будівельного сміття самостійно, аби не перекладати це на сусідів.

Застосовувати штрафні санкції до тих 24% мешканців селища, які не уклали угод про вивезення твердих побутових відходів, але користають із цієї послуги безкоштовно, запропонувала Любов Гончар.

– Штрафні санкції до власників господарств, які не уклали угоди, можна буде застосовувати лише після ухвалення відповідного регуляторного акта, – повідомила Галина Іванівна. – Поки що ми не можемо цього робити.

Також звучали пропозиції щодо заміни обладнання трактора, який розчищає тротуари від снігу, адже після цього залишаються снігові пагорби, які заважають пішоходам. На запитання присутніх було дано відповіді, їх пропозиції – ураховано.

Відтак уже безпосередньо про роботу Гощанської селищної ради відзвітувався селищний голова Микола Панчук. Початок його виступу практично був логічним продовженням звіту Галини Чуб’юк.

– Щоб розв’язати проблему зі сміттям, насамперед слід прибрати його з наших голів, очистити нашу свідомість, – зауважив він. – Тоді й навколо нас буде значно чистіше.

Відтак Микола Панчук проаналізував власну програму дій, з якою він ішов на вибори, а також назвав цілий ряд питань, над якими працювала селищна рада та депутатський корпус упродовж 2018 року. До слова кажучи, буквально за два з половиною роки частину із шести основних пунктів зобов’язань (будівництво другого корпусу дитсадка «Малятко», ліквідація стихійних сміттєзвалищ, ремонт та освітлення місцевих доріг, пішохідних доріжок, упровадження енергозбережних технологій, залучення інвестиції для розвитку виробництва та створення нових робочих місць, виділення земельних ділянок учасникам АТО) виконано повністю, решту – частково, або ж перебувають в процесі виконання (інформація про виконання – у детальному звіті селищного голови).

Паралельно селищна рада формує нові стратегічні плани на 2019-21 роки. В їх основі є кілька пунктів. Зокрема розвиток економічного потенціалу – підвищення рівня інвестиційної привабливості громади, сприяння розвиткові підприємницької діяльності й сільськогосподарського бізнесу, створення комфортних умов для розвитку внутрішнього та зеленого туризму, упровадження енергоефективних заходів. Також заплановано виготовлення генерального плану селища, проектів реконструкції площі Героїв Майдану та площі поблизу вул. Рівненської.

У планах селищної ради – забезпечення сталого розвитку платформи «Open Hub», створення туристичного маршруту «Набережна побачень», поліпшення транспортної та соціальної інфраструктури, підвищення
рівня надання комунальних та адміністративних послуг.  З метою розвитку людського потенціалу реалізуватиметься проект «Громадський бюджет», заплановано ухвалення та реалізацію Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Гощі на 2019-20 роки, ремонт, облаштування Виставкового центру й створення музею.

Попри все це головним завданням Гощанської селищної ради залишається створення Гощанської об’єднаної територіальної громади. Своїми враженнями від загального публічного звіту селищної ради поділились голова РДА Юрій Ковальчук, голова районної ради Олександр Поліщук, міський голова Корця Людмила Дмитрук, а також волонтер Корпусу миру Колтон Есплін. Юрій Ковальчук, зокрема, зосередив увагу присутніх на досягненнях району й Рівненщини в цілому. Також він зауважив, що лише завдяки взаєморозумінні, підтримці, тісній співпраці між всіма гілками влади, депутатами й громадськістю, можна реалізувати намічені перспективні плани й досягнути стабільності. І це найголовніше завдання, яке стоїть перед всіма нами.

Ірина ПОВАР.

За матеріалами газети “Рідний край”.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь