Ключборський повіт: перший закордонний партнер Гощі

розміщено в: Новини, Події | 2

27 березня 2018 року Гоща отримала першого офіційного партнера закордоном. Ним став Ключборський повіт, що у Польщі, у наслідок підписання Угоди про взаємну співпрацю. Від Ключборського повіту підписали Угоду Ключборський староста – Пьотр Посьпєх та член Правління повіту – Якуб Голіньскі, а від Гощі підписантом виступив селищний голова Микола Панчук.

Угода про взаємну співпрацю передбачає розвиток партнерських відносин в галузі адміністрування, освіти, культури через проведення навчальних зустрічей, навчання-тренінгів і семінарів, обміну педагогічним та освітнім досвідом, обміну найкращими практиками та інноваційними рішеннями.

Також, делегацію від Гощі представили освітяни: директор Гощанської районної гімназії Валерій Скоцик, директор Гощанської школи І-ІІІ ступенів Алла Талащук та вчителька польської мови Гощанської гімназії Оксана Єфімчук. Відтак, між гощанськими та ключборськими навчальними закладами, були підписані угоди про співпрацю, які, поміж іншого, передбачають безкоштовне навчання школярів Гощанщини у понадгімназіальних школах Ключборка.

Окрім заключення угод, делегація гощанців мала чудову можливість ознайомитися із роботою навчальних закладів, установ соціального захисту, органів місцевого самоврядування, спортивних, культурних, бізнесових, туристичних об’єктів. Гощі є чому вчитись у Ключборка, адже він пройшов процес децентралізації та інших реформ, які зараз відбуваються в нашій країні. Тому, досвід Ключборського повіту та взаємна співпраця неодмінно сприятимуть розвитку Гощанської громади.

– Старт для розвитку офіційного партнерства задано. Очікуємо, що це принесе і нам, і польським партнерам лише позитивний ефект, який сприятиме розвитку обох сторін, – сказав Микола Панчук колективу селищної ради.

Нагадаємо, що 27 березня 2017 року представники з м. Ключборк – Якуб Голіньскі та начальник відділу освіти та спорту Розалія Слоніовська перебували з офіційним візитом у Гощі, в рамках якого і було домовлено про підписання угоди про партнерство.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter
Print this page

2 відповідей

1. Цікаво чи заходили з партнерами в загальноосвітню школу Гощі… Чи вирішили не ганьбитись?! школа в занедбаному стані. Заходиш… і тебе зустрічає хол, в якому капітальний ремонт не робився років 30-40. Роками сюди ходять діти, проводяться олімпіади, ЗНО т.п… а батькам, селищному голові, директору школи, гощанським депутатам начхати на те що це місце схоже на виправну колонію… В садочку, поліклініці, селищній раді…(ну і де там ще?!)… ремонт іде, а діти вчаться в такому жахітті. Коротше я обурена… І це ще кажуть, що я не бачила їдальні і спортзалу зі зламаною підлогою(
    …чи гощанський “бомонд” дітей тільки в гімназію відправляє?!

• Гощанська селищна рада для Гощанської ЗОШ I-III ст. у 2017 році виділила 82200 грн цільової субвенції (20 тис. грн на придбання спортивного інвентарю, 45,200 – на харчування учнів, 7 тис. грн. на придбання посуду, 10 тис. грн на придбання парт). У 2018 році сума цільової субвенції становила 100 тис. грн (70 тис. грн на харчування учні, 30 тис. грн на поточний ремонт. Нагадуємо, що загальноосвітні школи фінансують із державного та районного бюджетів.