Коли припиняться акти вандалізму над природою?

розміщено в: Новини, Події | 0

Мертві тварини, побиті пляшки, побутові відходи та багато іншого непотребу знайшли учасники толоки, яка пройшла в Гощі 4 квітня на набережній Горині. Прибране сміття заповнило пів-КАМАЗа й спровокувало жваву дискусію із приводу того, як ми живемо та які цінності сповідуємо.

Набережна річки Горині – це ніби дві паралельні реальності. Одна – то творіння природи: красиві дерева із вивернутою назовні кореневою системою, трава, яка лише починає зеленіти, яри та вапнистий берег. Інша – продукти людської життєдіяльності, унаслідок якої утворилися гори сміття. Ці дві реальності є настільки негармонійними та суперечать одна одній, що стає незрозуміло, як взагалі можуть співіснувати ці два світи.

– Я не можу зрозуміти, чому люди викидають непотріб поруч із їхнім домом – дивується американець, волонтер Корпусу Миру Колтон Еспілн. – Сьогодні ми дуже добре попрацювали й прибрали частину берега. Сподіваюся, люди поважатимуть цю працю. Всі, хто був задіяний в процесі працювали дуже старанно. В Америці, ми теж інколи разом працюємо. Але не так завзято. Я був здивований, активністю українців.

Організувала толоку інспектор із благоустрою селищної ради Альона Вахер. Участь у акції із прибирання взяли працівники Гощанської селищної ради, КП «Агентство розвитку Гощі», школярі Гощанської ЗОШ І-ІІІ ст., місцеві активісти. Унаслідок кількагодинної роботи вдалося розчистити частину набережної річки. Люди прибирали сміття, обрізали сухе гілля й скошували сухостій.

– Ми ініціювали толоку й для прибирання обрали рекреаційну зону поблизу Горині, – розповідає селищний голова Микола Панчук. –  Щиро дякую усім, хто прилучився до толоки. На жаль звільнити увесь берег від непотребу нам не вдалося. Є місця, де сміття накопичувалося роками, а отже, аби прибрати там, потрібно залучати додаткові ресурси.

Гощанський селищний голова закликав гощанців формувати власну еко-культуру, ініціювати та брати участь в толоках, еко-акціях, зрештою, прибирати хоча б після себе. Також він наголосив, що не варто викидати сміття у невстановлених місцях, а послуговуйтися сміттєвими контейнерами, які стоять у Гощі.

Насамкінець хотілося б сказати про позицію місцевої молоді, яка теж активно долучилася до акції прибирання. Учні Гощанської школи були шоковані кількістю сміття, яким закиданий берег річки. Вони щиро вірять, що змогли допомогти й сподіваються, що акти вандалізму над природою зрештою припиняться.

Наталія Калька.

Поділитися:Share on Facebook