Медоноси посіяти, школярів зацікавити

розміщено в: Новини, Події | 0

Поки бджоли зимують, пасічники планують проведення цікавих заходів. Саме для цього бджолярі Гощанщини зібралися в останню неділю лютого на чергових зборах.

Важлива тема – медоноси. У районі планується посіяти до 2,2 тис. га різних медоносних сільгоспкультур: соняшника, гречки, ріпаку, гірчиці. Проте безпосередньо навколо селища кормова база для бджіл не достатня. Отож пасічники запропонували на неугіддях, а також на полях, які давно не обробляють, зі згоди їхніх власників посіяти фацелію – однорічну медоносну рослину. Два роки тому посадили «Медовий» гай із лип неподалік пляжу біля Горині. Деревця підростають, але потрібно їх оберігати, аби не витоптували корови. Підтримав такі пропозиції присутній на зборах селищний голова Микола Панчук. Ще важливіше питання, про яке говорили пасічники із селищним головою, – це отруєння бджіл під час обробок полів пестицидами. Сьогодні отруїлися бджоли, а завтра – наші діти. Керівництво селища розуміє проблему та має бажання зберегти здоров’я людей. Наскільки це можливо? Одне зрозуміло, що потрібно шукати методи протидії агрохолдингам лише разом: громаді, спілці, місцевій владі.

– Чи знають школярі, де береться мед? Доволі мало, – розповідає гість, голова Спілки пасічників Рівненщини Андрій Тимощук. – У Рівненському районі бджолярі йдуть у школи, частують учнів медом, цікаво розповідають про бджолу, вулики, користь меду та працю бджоляра. І діти, бажаючи солодощів, віддадуть перевагу саме меду – справжньому природньому продукту. А мрія стати пасічником обов’язково в когось здійсниться. За ініціативою Івана Рабчевського гощанські бджолярі запланували провести майстер-клас із відкачування меду для школярів.

За рішенням ради бджолярського кругу традиційне відкриття пасічного сезону в Україні 2018 року відбудеться 21-22 квітня в Рівненському районі в санаторно-оздоровчому комплексі «Електронік-Рівне». У програмі проведення провідними пасічниками та вченими країни виступів і майстер-класів, обмін досвідом, ярмарка обладнання та продукції бджільництва. Зберуться пасічники зі всієї України. Голова обласної спілки запросив на відкриття сезону й бджолярів Гощанщини.

Традиційно ділилися досвідом пасічникування. Про тонкощі боротьби з кліщем Варроа, недоліки та переваги випробуваних препаратів на власній пасіці протягом року розповів Микола Продай. Говорили й про досягнення, допущені помилки, інші бджолярі. Також у безпосереднього виробника з Рівненщини змогли за поміркованими цінами придбати чи обміняти на віск, мерву вощину та спеціальну пасту для поліпшення весняного розвитку сімей.

Володимир КОТАШЕВСЬКИЙ,

голова КРК Гощанської спілки пасічників.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь