Міст аварійний та ще й без господаря

розміщено в: Новини, Події | 0

Неодноразово мешканці Гощі порушували перед керівництвом селищної ради питання про незадовільний стан моста на вул. Застав’я. Мовляв, споруда в аварійному стані, а здолати цю ділянку шляху – виклик для справжніх сміливців. Уміст калюж посеред мосту у взаємодії з колесами автомобілів створює гримучу суміш для пішоходів у вигляді брудного одягу та зіпсованого настрою. Гощанці переконані, що міст довжиною 12 та шириною 12,4 метра давно вже потребує ремонту. Ваги їх словам додає й той факт, що споруда з’єднує дві частини Гощі та є транзитною в напрямку Острога.

Ще в лютому міст на вул. Застав’я обстежили члени комісії, створеної відповідно до розпорядження Гощанського селищного голови Миколи Панчука. До складу комісії ввійшли голова комісії, директорка КП «Агентство розвитку Гощі» Галина Чуб’юк, інспекторка благоустрою селищної ради Альона Вахер, землевпорядник Тетяна Дмитрієнко та член комісії Олександр Єфімчук.

Під час обстеження члени комісії зафіксували аварійний стан підпірних бетонних стін, а також їх відсутність із боку млина. Аварійними виявились і плити укріплення берегів, металевий парапет мосту (з одного боку він узагалі відсутній). У незадовільному стані й дорожнє покриття, тротуари. Згідно з висновками комісії для відновлення безпечних умов для всіх учасників дорожнього руху необхідно зробити капітальний ремонт усіх конструкцій мосту, дорожнього покриття та тротуарів. І це ще не все.

Зі слів інспекторки благоустрою селищної ради Альони Вахер, два роки тривало листування між Гощанською селищною радою, Службою автомобільних доріг в області та Рівненським міжрайонним управління водного господарства. В офіційних листах-відповідях цих установ на запити селищної ради зазначається, що однопрогонний пальовий залізобетонний міст через ставок на вул. Застав’я в Гощі на балансі не перебуває. Не перебуває він і на балансі Гощанської селищної ради. А без балансоутримувача навіть косметичний ремонт робити не можна.

– Міст є стратегічно важливим об’єктом у транспортному сполученні Гощі з Острогом, – каже селищний голова Микола Панчук. – Не менш важливий він і для мешканців Застав’я, які щодня ходять ним. Тому міст обов’язково треба ремонтувати, але спочатку слід дотриматися юридичної процедури й поставити споруду на баланс селищної ради. Також хочу, аби люди зрозуміли, що взяття на баланс мосту – це колосальне додаткове навантаження на селищний бюджет. Ми не зможемо зробити капітальний ремонт за власні кошти. Задля цього необхідно буде залучити позабюджетні кошти.

На одній із найближчих сесій селищної ради депутати розглядатимуть питання про взяття аварійної подруди на баланс селищної ради. І саме від їх голосування залежатиме те, чи буде в моста власник, чи він так і залишиться нічийним.

Наталія КАЛЬКА.

Матеріал був опублікований в газеті “Рідний край” 29 березня 2019 р.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter