Мистецький простір та жінка в ньому

розміщено в: Успішні люди | 2

У рамках проекту «Історія успіху: жінка в кадрі» публікуємо чергову розповідь про мистецтвознавця, власницю арт-студій у Гощі та Рівному Анну Вітрук.

Інколи все починається з любові, а ще – щоб довести світові, що ця любов істинна й значима. Так сталось і з Анною Вітрук, яка розпочала свій шлях до мистецтва через опір. Її батьки не бачили в ній художниці, її творчі роботи були для них незрозумілими. Але Анна завжди знала, що  присвятить своє життя творчості, стане мистецтвознавцем і нестиме в цей свій красу та емоції. У школі їй подобалося дивитися, як працювали її вчителі, тож ще тоді вона вирішила, що теж викладатиме.

Любов до мистецтва та потяг до педагогіки й зумовили її вибір: дівчина обрала спеціальність образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та мистецтвознавця.

– Мої студентські роки пролетіли дуже швидко, – згадує Анна Вітрук, – адже я любила те, що вивчала. – Я переконана, що освіту потрібно вибирати в задоволення. Лише цей критерій важливий. Усе решта – побічне. Не можна бути успішним, якщо ти не любиш те, що робиш.

Анна Володимирівна працює з дітьми вже 12 років. Розпочинала з роботи в Гощанській районної школі мистецтв викладачем малювання. Саме тоді їй довелося перебороти всі свої внутрішні переживання, комплекси та вибудувати особисту комунікаційну платформу разом із місцевими педагогами, учнями та їхніми батьками.

А 5 років тому Анна Вітрук наважилася на приватну практику. Вона має кілька художніх студій, поміж ними й у Гощі. Добре знана для гощанців та мешканців району арт-студія «Позитив» нещодавно відсвяткувала 5 річницю своєї роботи. А виставки учениць студії вже стали вагомою й чи не головною частиною мистецького життя краю.

– Моє основне завдання – донести до людей, що мистецтво виконує одну з первинних функцій у житті, – розповідає Анна Вітрук. – Для декого слово «мистецтво» не має ознак серйозності. Але я в свою роботу вкладаю більше значення. Працюючи з дітьми, формуючи в них смак, я роблю свій внесок у розвиток суспільства та Української держави.

Усі проекти Анни Вітрук супроводжуються благодійними установками. Один з останніх, який доводилося реалізовувати місцевим мисткиням, – проект «Подаруй добро». Його суть у тому, що учні дорослої ланки експонували свої роботи, які можна також купити. Частину коштів від продажу картин віддали на благодійсність.

Анна Вітрук наголошує, що це теж спосіб формувати свідоме громадянське суспільство, і каже, що велику роль тут відіграє співпраця з місцевим бізнесом.

– Приємно, що місцеві бізнесмени розуміють цінність подібних заходів та прилучаються до благодійних івентів, – каже Анна Володимирівна. – Скажімо, у нас чудова співпраця з Гощанським заводом продтоварів та Любов’ю Гончар. У рамках проекту «Подаруй добро» пані Любов придбала дві картини, і в нас уже є багато спільних творчих ідей, які ми хочемо реалізувати.

Ще одним проектом під назвою «Гощанські передвижники» Анна Володимирівна теж надзвичайно пишається завдяки його просвітницькій місії та географії. Проект реалізовувався в селах нашого району.

– У мене є студії в Гощі, Рівному й донедавна була в Білій Криниці, – розповідає Анна Вітрук. – Складається враження, що діти з міста серйозніше ставляться до мистецтва. Можливо, через те, що їхні батьки дужче усвідомлюють цінність та значення мистецького продукту. Завдяки проектові «Гощанські передвижники» я хотіла зацікавити дітей мистецтвом, прилучити їх до творчості й можливості створювати арт-простір навколо себе. Важливо, аби діти розуміли, що є ще й такий бік людського життя. А тоді вже нехай вибирають.

Значимою вважає Анна Володимирівна роботу не лише з дітьми, а й із дорослими. Саме тому, торік вона організувала дорослу мистецьку групу в Гощі.

– У цій групі працюють лише жінки, – наголошує Анна Володимирівна. – Приємно, що в маленьких провінційних містечках створюється своя креативна культура, що жінка може заявляти про себе завдяки творчості. А творчість має чудову здатність – виявляти себе в простих повсякденних речах і впливати на все наше життя.

Анна Володимирівна не ділиться своїми планами на найближче майбутнє. Проте переконує, що результат залежить від щоденних маленьких послідовних кроків. Варто бути наполегливим, учитися та усвідомлювати, що всі люди талановиті й мають право виявляти себе в той спосіб, який для них важливий. Анна Вітрук переконана, що мистецтво – це відображення найглибших думок найпростішим способом. І якщо комусь важливо висловлюватися так, то це варто поважати.

Наталія КАЛЬКА.

Матеріал опублікований в газеті “Рідний край” 29 березня 2019 р.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter
Print this page

2 відповідей

1. Юлія Іванцова

Чудова стаття про мегапозитивну жінку! Такі важливі і прості речі про красу у нашому повсякденному житті. Зазвичай це залишається поза увагою багатьох людей, тому так прекрасно, що є людина — Анна Володимирівна, яка всією своєю діяльністю постійно намагається привернути увагу дітей і дорослих до бачення і створення тієї краси.

• Ми теж захоплюємося талантом та уміннями пані Анни. І звісно, дуже дякуємо за гарну оцінку статті.