На ХV Українському муніципальному форумі в Одесі презентували гендерну ініціативу Гощі

розміщено в: Новини, Події | 0

Гощанський селищний голова Микола Панчук бере участь у ХV Українському муніципальному форумі в Одесі. Це щорічний захід, на якому дискутують щодо спільної позиції органів державної влади, Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, посилення відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад та переймають досвід іноземних партнерів.

Цьогоріч захід став важливим для громади Гощі ще й тому, що на ньому презентували проект «Посилення впливу жінок Гощанського району та Смизької ОТГ на  ухвалення рішень на місцевому рівні шляхом створення громадських організацій», який Гощанська селищна рада та Смизька ОТГ виграли у співпраці із Центром громадських взаємодій «СІВІТАС» на конкурсі гендерних ініціатив Асоціації Міст України. Микола Панчук прилучився до представлення проекту на секції АМУ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків та розповів чому в Гощі важливо писати та реалізовувати проекти на таку тематику.

Ми зацікавлені в розвитку інституцій громадянського суспільства в Гощі та Гощанському районі, – наголосив Микола Панчук. – Важливою складовою в цьому процесі є інтеграція жінок в суспільне життя регіону. Найпростіше це зробити шляхом створення громадської організації, яка б акумулювала інтелектуальні, творчі ресурси місцевих лідерок й впливала на формування пріоритетних напрямків життєдіяльності селища. Потрібно реалізовувати проекти із урахуванням інтересів усіх членів громади й формувати сталу платформу для розвитку громадянського суспільства, популяризувати Гощу, як селище, яке підтримує інноваційні ідеї, сприяє їхньому втіленню й дає рівні можливості для жінок та чоловіків.

Приємно, що ми цей проект реалізовуватимемо у співпраці із Смизькою ОТГ. Це дасть можливість налагодити комунікацію не лише жінкам громад, а й органам місцевого самоврядування.

До слова кажучи на конкурс гендерних ініціатив Асоціації Міст України подали 40 запитів. 9 з них, поміж ними й проект, написаний у партнерстві із Гощанською селищною радою, підтримали. Завтра запланована церемонія вручення сертифікатів переможців гендерних ініціатив.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter