Наказ про встановлення нерестової заборони

розміщено в: Анонси, Новини, Роз'яснення | 0

Наказ Управління Державного Агентства Рибного Господарства у Рівненській області (Рівненський рибоохоронний патруль патруль) від 17 березня 2020 року № 29-ОД “Про встановлення нерестової заборони на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Рівненському рибоохоронному патрулю на 2020 рік”.

Відповідно до Плану заходів з підготовки і проведення веснянолітньої нерестової заборони у 2020 році затвердженого т.в.о. Голови Державного агентства рибного господарства України від 11.03.2020 року та у відповідності до статей 10, 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», ст. 38 Закону України «Про тваринний світ» та керуючись пунктами 8.1., 8.2., 8.3. Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 33 від 18.03.1999 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 326/3619 від 25.05.1999 року, пунктами 3.14, 3.15, 4.4, 4.5, 4.14.3, 5.3 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 19 від 15.02.1999 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 269/3562 від 28.04.1999 року, пунктами 5.13, 7.7, 13 Положення про Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області, що затверджене наказом Держрибагентства України № 229 від 15.07.2016 року з метою здійснення державного контролю за охороною водних біоресурсів під час їх природного відтворення, сприяння збільшенню їх запасів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Рівненського рибоохоронного патруля, НАКАЗУЮ:
1. Заборонити здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних
об’єктах Рівненської області на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі строки:
– з 01 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
– з 01 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
– з 01 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
2. Заборонити лов (добування) раків у водних об’єктах Рівненської області в період виношування ікри, личинок,, першої та другої линьок в такі строки:
– з 01 квітня по ЗО червня;
– з 20 серпня по 30 вересня;
– з 01 грудня 2020 року по 31 березня 2021 року.
3. Нерестовищами вважати ділянки водойм де відбувається нерест риб, зокрема:
– мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;
– глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;
– стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах. (Перелік основних ділянок нерестовищ згідно з додатком № 1).
4. Дозволити любительське рибальство, на водоймах загального користування, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком та спінінгом.
5. Заборонити громадянам, підприємствам, установам та організаціям використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених
органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
6. Відділу охорони водних біоресурсів «Рівненський рибоохоронний патруль» забезпечити контроль щодо:
– забезпечення виконання заходів щодо збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерестовий період;
– проведення постійного контролю за недопущенням спеціального та незаконного використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах на період нересту;
– проведення у рибогосподарських водних об’єктах та прибережних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт та інших видів робіт, що можуть негативно вплинути на стан водних біоресурсів та нерестовищ;
– спрацювання рівнів води в Млинівському, Хрінницькому та інших водосховищах, річках Прип’ять, Стир, Горинь, Іква, Случ, ставах загальнодержавного значення;
– систематичного ведення спостережень за ходом нересту та щомісячною подачею відповідної інформації до Відділу іхтіології та регулювання рибальства;
– оповіщення населення через засоби масової інформації (газети, радіо, телебачення, мережу Інтернет) про встановлення забороненого нерестового періоду;
– заборони вилову раків у встановлені терміни;
– незаконного збуту річкових раків на ринках, торгівельних майданчиках та місцях можливої їх реалізації на території області.
7. Відділу іхтіології та регулювання рибальства узагальнювати та надсилати до Державного агентства рибного господарства України інформацію про хід нересту водних біоресурсів у підконтрольних водних об’єктах області (щомісячно на 1 число в період нерестової заборони).

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter