Наталія Фатаєва: “Робота з іноземними інвесторами має свою специфіку”

розміщено в: Успішні люди | 0

У рамках проекту «Історії успіху: жінка в кадрі» про специфіку співпраці з іноземними інвесторами та ментальні відмінності, які безпосередньо впливають на роботу, розповідає заступниця директора ТОВ «Фапомед-Україна» Наталія ФАТАЄВА.

Співпрацювати з ТОВ «Фапомед-Україна» Наталія Валеріївна почала ще на початковому етапі його створення, тобто 2009 року. Розпочинала у ролі перекладача, адже ТОВ «Фапомед-Україна» – компанія з
іноземними інвестиціями, яка спеціалізується на пошитті одноразового медичного одягу й експортує свою продукції за кордон. Згодом їй запропонували посаду менеджера із зовнішньоекономічної діяльності, а 2015 року вона обійняла посаду заступника директора ТОВ «Фапомед-Україна».

– ТОВ «Фапомед» дає широкі можливості не лише для професійного, а й кар’єрного росту, – каже Наталія Фатаєва. – Я щиро радію, що маю можливість спостерігати ріст компанії, шлях, який вона пройшла з початків і до сьогодні. Якщо ви відповідальні, готові працювати, то керівництво точно помітить і оцінить вас. Загалом працювати на 100% – це головна вимога португальських інвесторів, і вона цілком виправдана. І принцип «просто сидіти на роботі» в нас не працює. У нас цінуються ефективність та вміння виявляти ініціативу. Важливою умовою роботи також є бажання вчитися й розвиватися. Нашу продукцію ми продаємо не лише в Україні, а насамперед експортуємо на міжнародний ринок. Тому документообіг ведемо відповідно до міжнародних стандартів. Скажу відверто, спочатку ми не мали відповідних знань, але згодом усього навчилися.

Зі слів пані Наталії, у роботі з іноземним інвестором важливе знання іноземної мови.

– Я дуже раджу вивчити хоча б одну іноземну мову, – каже Наталія Валеріївна. – Ми мешкаємо у час глобалізації, тому додаткове знання мови не лише дозволяє поліпшити комунікацію, а й зрозуміти культурні відмінності населення інших країн.

Директор ТОВ «Фапомед» за національністю німець. А власник – португалець. Тому Наталія Фатаєва запевняє, що в роботі вона має бути гнучкою, толерантною й виступати в ролі посередника. Часто мені доводиться пояснювати реальні правила роботи в Україні, розповідати про вимоги, які тут працюють, – зізнається пані Наталія. – Також буває, що й українській стороні доводиться говорити про специфіку ментальності людини з іншої країни. Буває, потрібно переконувати в необхідності перегляду політики в тому чи іншому питанні, піти назустріч та зробити інакше.

Помітною є й відмінність у ставленні до перевірок українців та іноземців. Зі слів Наталії Валеріївни, португальські інвестори сприймають перевірки в різних галузях як додаткові можливості для розвитку. В Україні доволі часто перевірки проводяться, аби покарати бізнес, оштрафувати. Це аж ніяк не допомагає розвиткові.

Цікавим уважає Наталія Фатаєва й ставлення до жінок. Визначальним у ньому є, як завжди, прості речі. Скажімо, іноземці з усіма вітаються за руку, зокрема з жінками. Цим жестом вони визнають, що жінка – самодостатня партнерка, професіоналка. А от в українській культурі все трохи інакше. У нас типовим є упереджене ставлення до жінок-керівниць. І така позиція є доволі некоректною.

З усього сказаного можна зробити висновок, що ставлення до жінок у сучасному українському суспільстві потребує вдосконалення. І наш проект – черговий крок до популяризації гендерної рівності.

Наталія КАЛЬКА.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь