Нехай боротьба триває лише на футбольних полях

розміщено в: Події | 0

У минулі вихідні в Гощі на стадіоні ДЮСШ відбулася церемонія відкриття 5-го сезону регулярного чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО на Кубок героїв АТО 2019 року – дивізіон «Захід». На Гощанщину завітали футбольні колективи з Львівщини, Волині, Тернопільщини, Житомирщини та Вараша.

Усеукраїнська футбольна ліга учасників АТО сезону 2019 року складається з 88 команд, а це більше 2500 побратимів сектору безпеки та оборони і ветеранів війни, учасників АТО, які будуть змагатися між собою в два кола (весна та осінь) в шести дивізіонах: «Захід», «Схід», «Північ», «Південь», «Центр» та «Київ». Змагання охоплять 42 міста України. Зокрема Сіверськодонецьк, Маріуполь, Луцьк, Чернігів, Херсон, Харків, Львів.

Другий рік поспіль участь у турнірі братиме команда «Гоща-АТО». Попри те, що для нашої команди минулий рік був дебютним у Лізі учасників АТО, хлопці з Гощаншини продемонстрували доволі непогані результати. Сподіваємося, що цей сезон для наших спортсменів стане успішнішим.

Урочисте відкриття змагань розпочалося з представлення команд, що є учасниками дивізіону «Захід». Їх на футбольне поле вивели вихованці Гощанської ДЮСШ.

З вітальним словом до гостей, учасників змагань та вболівальників звернувся голова РДА Юрій Ковальчук. З відкриттям V сезону регулярного чемпіонату України з футболу привітали також заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, начальник управління Служби безпеки України в області Василь Бедрій, генерал-майор Володимир Мельникович, т. в. о. заступника командувача військ оперативного командування «Захід» полковник Федір Капустинський, командир батальйону управління патрульної поліції в Рівненській області старший лейтенант поліції Андрій Ліснічук, радник голови ОДА, керівник Центру допомоги учасникам АТО, підполковник Ігор Батинчук.

На футбольному святі були присутні гості: полковник Служби безпеки України, учасник бойових дій, віце-президент Федерації футболу учасників АТО Віктор Геть, віце-президенти Федерації футболу учасників АТО та куратори Всеукраїнської футбольної ліги учасників АТО Антон Струк, Олександр Скляр, Олександр Руденко, президент Федерації футболу учасників АТО, голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці разом!» Руслан Руденко, голова районної ради Олександр Поліщук, Гощанський селищний голова Микола Панчук, голова Рівненської обласної федерації футболу учасників АТО Ігор Рудик, голова Гощанської районної спілки ветеранів АТО Валентин Коновалюк.

Музичними вітаннями гостей зустрічали народний аматорський інструментальний ансамбль «Колорит», народне аматорське вокальне тріо “Оріана” та хореографічний колектив «Денс-феміли» районної школи мистецтв. А ще патріотичного настрою учасникам додав виступ учасника бойових дій, активіста Майдану, офіцера 1-го батальйону оперативного призначення ім. Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Володимира Пастушка.

Присутні на відкритті сезону чемпіонату України з футболу серед команд Ліги учасників АТО мали нагоду переглянути виставку “Обличчя героїв”, яку організували працівники Гощанської центральної районної бібліотеки, а також скуштували зварений місцевими «афганцями» куліш.

Після урочистостей на футбольне поле вийшли команди «Волинь-АТО» (Луцьк) та «Авіатор ЗСУ» (Самбір). Це дві команди, які в торішньому чемпіонаті були найсильнішими в дивізіоні «Захід», тому матч обіцяв бути цікавим. З перших хвилин гри команди почали тиснути на оборонні редути одна одної, але все безрезультатно. Із часом уся боротьба перемістилася в центр поля, і гострих моментів біля воріт команд ставало все менше. Перша половина зустрічі закінчилася «сухою» нічиєю. У другому таймі обидві команди, зрозумівши, що до воріт одна одної підійти непросто, перейшли до тактики дальніх ударів, раз по раз турбуючи голкіперів одна одної, але й це не дало бажаного результату для жодної з команд. За 10 хвилин до завершення гри команда «Авіатор ЗСУ» дістала право на кутовий удар біля воріт суперників. Здавалося, що волинянам удалося відвести загрозу від своїх воріт (захисники вибили м’яч на безпечну відстань), але один з атакуючих гравців самбірської команди був першим на підборі й відразу ж спрямував м’яч до карного майданчика суперників. Там Василь Павелкевич, скориставши з того, що захисники «Волині-АТО» не порозумілися між собою, підібрав м’яч, на замаху «прибрав» ще одного захисника та завдав потужний удар у ближній від голкіпера кут, після чого м’яч рикошетом від стійки затріпотів у сітці воріт команди з Луцька. За той час, що лишався до завершення гри, волиняни всіляко намагалися виправити своє становище й звести гру до нічиєї, але команда з Львівщини вправно й організовано оборонялася та не дала суперникам шансу відігратися. Отож фінальний свисток арбітра зафіксував остаточний рахунок у матчі – 1:0 на користь самбірського «Авіатора ЗСУ».

У другому матчі на футбольне поле вийшли команди «Тернопіль-АТО» та «Звягель-АТО» (Новоград-Волинський). Обидві команди почали гру обережно та не поспішали йти великими силами вперед. Загалом перший тайм пройшов спокійно, у позиційних атаках суперників також уболівальники побачили кілька дальніх ударів у виконанні обох команд, які не створили жодних проблем для голкіперів. Другий тайм активніше розпочала команда з Тернополя, яка мала дві чудові нагоди відкрити рахунок, але в обох випадках голкіпер «Звягеля-АТО» був на висоті, вправно демонструючи свою реакцію. Гравці команди «Тернопіль-АТО» відчули, що можуть дотиснути суперника, і пішли ще більшими силами вперед, але при цьому пропустили гострий контрвипад суперників, із чого вдало скористали гравці «Звягеля-АТО» й відкрили рахунок у дебюті другого тайму. Після забитого м’яча гра пожвавішала, що не могло не потішити вболівальників. За кілька хвилин до фінального свистка гравець команди «Звягель-АТО», отримавши другу жовту картку, а за нею й червону, залишив свою команду в меншості. Після цього тернопільці ще більшими силами пішли в атаку, але вдала гра голкіпера й організовані дії оборони команди з Новограда-Волинського не дозволили команді «Тернопіль-АТО» зрівняти рахунок у матчі.

В останній грі на поле вийшла господарка змагань «Гоща-АТО» та команда-дебютантка «Броди». Гощанці почали гру активніше, але із часом наші суперники взяли м’яч під контроль та почали атакувати ворота «Гощі-АТО». В одній з атак «Бродів» голкіпер гощанців Артем Божок порушив правила у власному штрафному майданчику, що призвело до пенальті в наші ворота. Форвард суперників з одинадцятиметрової позначки пробив у лівий від голкіпера кут, але Артем Божок урятував свою команду й перевів м’яч на кутовий удар. Але, на жаль, після цього кутового «Броди» таки відкрили рахунок у матчі. У другому таймі гощанці почали активніше діяти на половині поля суперників, але м’яч уперто не хотів залітати у ворота. Після чергового кутового удару захисник «Бродів» необачно зіграв у своєму штрафному майданчику, після чого арбітр призначив пенальті у ворота команди з Львівщини. Вирок арбітра взявся виконувати Юрій Нестерук, який завдав сильний удар у правий від голкіпера кут і зрівняв рахунок у матчі. Після цього «Гоща-АТО» мала ще кілька чудових нагод для того, щоб дотиснути суперників. Зокрема за 3 хвилини до фінального свистка. Але голкіпер «Бродів», незважаючи на травму, урятував свою команду від поразки, здійснивши сейв. Фінальний свисток арбітра зафіксував остаточний рахунок у матчі – 1:1. Попри статус дебютантки команда «Броди» виявилася міцним горішком, а команда «Гоща-АТО» вкотре підтвердила статус наймиролюбнішої команди, позаяк практично всі свої домашні матчі гощанці грають внічию та найчастіше саме з рахунком 1:1.

Під час кожного матчу на футбольному полі точилася вперта боротьба, ніхто не хотів поступатися. Але з яким би рахунком не закінчувалися ігри, ми всі перемогли, тому що після фінального свистка наші захисники-герої обіймалися та тиснули один одному руки, а це найбільша перемога.

Щиро дякую всім, хто прилучився до організації вищезгаданого заходу, хто прийшов і підтримав наших воїнів, хто захищав та захищає територіальну цілісність і державну незалежність України.