Охорона життя та здоров’я – обов’язок кожного

розміщено в: Без категорії | 0

Гощанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області інформує.

В наш час дуже часто в домашніх умовах, а не на виробництві людина зазнає травм. Такі травми називають побутовими. Зазвичай, на роботі працівники дотримуються правил техніки безпеки праці, а вдома людина нехтує цими правилами та не дуже вимоглива до себе і
оточуючих.
З приходом весни інтенсивно розпочались весняно-польові роботи на полях, городах та присадибних ділянках:  внесення мінеральних добрив, боротьба із бур’янами та шкідниками сільськогосподарських рослин, культивації приватної присадибної ділянки, роботи в саду, тощо.

При виконанні робіт необхідно дотримуватись основних правил безпеки:
– при застосуванні пестицидів особи, які проводять хімічний захист сільськогосподарських культур, повинні користуватися засобами індивідуального захисту, спецодягом, гумовим взуттям, рукавицями, респіраторами, захисними окулярами;
– при культивації присадибної ділянки особливу небезпеку представляють собою роботи із активними знаряддями, наприклад фрезами, ротаційними боронами, мульчерами тощо. При необхідності використання задньої передачі, можливий наїзд на оператора, що загрожує його життю та здоров’ю. Відтак, кожному, хто працює з мотоблоком або іншим агрегатом, потрібно ретельно вивчити правила безпечної експлуатації засобу, відповідні інструкції та неухильно дотримуватися всіх вимог безпеки;
– при роботах в саду дотримуватись правил безпеки при роботі з інструментами та пристроями.

Одне з перших місць по побутовому травматизму займає необережне поводження з вогнем, з різними киплячими рідинами. Опіки є причиною серйозних ушкоджень, вони часто призводять до смертельних наслідків.
Також забороняється випалювати суху траву, сміття, стерню та інші рослинні рештки на сільськогосподарських угіддях, присадибних ділянках.
Особливо небезпечним серед побутових травм є ураження електричним струмом. При ураженні струмом в першу чергу слід відключити електроприлад. Якщо він оголений і лежить поряд з потерпілим, потрібно відкинути його будь яким сухим предметом. При цьому руки
повинні бути в гумових рукавичках або обмотані сухою тканиною. Якщо це трапилося на землі, то потрібно не забувати про техніку безпеки того, хто надає допомогу, щоб не потрапити під вплив електроструму. Потрібно  відтягнути потерпілого однією рукою, взявшись за його одяг, якщо він сухий. Коли людина лежить без свідомості, або тяжко дихає негайно викликаємо швидку медичну допомогу.

Отже, щоб уникнути побутового травматизму потрібно не нехтувати технікою безпеки вдома, на вулиці, а також не зайвим буде знати як допомогти людині, що потрапила у біду до приїзду лікаря.

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.
Тел. (0250)21146

Поділитися:Share on Facebook