Опале листя і трава як цінний ресурс

розміщено в: Новини, Події | 0

Поділитися позитивним досвідом подолання проблем екологізації до Гощанської селищної ради завітали представники ГО “Зелені ініціативи Рівного”, а саме, Петро Скрипчук – професор НУВГП та голова громадської організації «Зелені ініціативи Рівного», виробники органічних добрив Володимир Черемісін та Максим Черемісін.

Гості розповіли про переробку листя і трави в екологічно чисту речовину – біогумус. Це універсальне добриво, яке містить всі речовини, необхідні для рослин у доступній для них формі. Його можна використовувати і для квітників, і для висадження дерев, і для підживлення сільськогосподарських полів. Це добриво є досить ефективним, адже воно являє собою повністю розкладену органічну речовину.

За переробку опалого листя та скошеної трави Володимир Черемісін взявся минулого року. Розповідає, що виробництво є пілотним проектом. А ідея утилізовувати відходи в таких спосіб належить його партнеру Петру Скрипчуку.

Петро Скрипчук зазначив: “Переробка листя та трави на добриво – це екологічно безпечний спосіб утилізації, який схвалили в Рівненській міській раді. Виробництво не дає шкідливих викидів у атмосферу. Сподіваємося, що найближчим часом наш досвід переймуть і в інших містах України”.

На зустріч завітали громадські активісти, пасічники, керівництво та працівники селищної ради, КП “Агентство розвитку Гощі”, а також гості з Корця – міський голова Людмила Дмитрук і директор комунального підприємства Андрій Чекальський.

Наразі ж між Гощанською селищною радою та ГО «Зелені ініціативи Рівного» ведеться процес переговорів про співпрацю у майбутньому, оскільки питання покращення екологізації громади являється одним із пріоритетних для нашого селища.

Поділитися:Share on Facebook
15Tweet about this on Twitter