Палите листя – заплатіть штраф

розміщено в: Без категорії | 0

Щороку восени мешканці міст та сіл перетворюються на два ворогуючі табори. Сокира війни закопана в опалому листі й полеміці куди його подіти із присадибних ділянок. Частина людей усвідомлюють, що спалювати листя, – це робити собі ведмежу послугу. Вони розуміють, що дим – то шкідливо. Тому й перетворюють листя на ресурс – добриво, яким обробляють навесні ґрунт. Але більшість людей нехтують українським законодавством, місцевими правилами благоустрою, де заборонено спалювати опале листя та сухі рослини. Ще й досі люди не розуміють, що на перший погляд безпечний процес спалювання листя, – то провокатор хвороби та носій небезпеки.

– Спалювання сухого листя може провокувати хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції, – коментує сімейний лікар Гощанського ЦПМСД Віра Мельник. – Дим, який утворюється унаслідок згоряння може призводити до раку легень, бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень. У легень є помічник – війчастий епітелій. Його частинки піднімаються й виштовхують із органу шкідливі речовини. А дим цей процес значно уповільнює.

Інформаційні кампанії щодо шкідливості спалювання листя та сухих решток рослин, альтернативних способів їх утилізації, проводить інспектор із благоустрою Гощанської селищної ради Альона Вахер. Але гощанці нехтують заборонами та правилами й далі спалюють листя. Цю практику доведеться змінювати. Адже із 29 жовтня, за фактом незаконного спалювання листя та рослин, накладатимуть штраф.

– Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням правил у сфері благоустрою населених пунктів, – зауважує Альона Вахер. – Про зафіксовані факти спалювання листя та сухих рослин складатимемо протокол. Його розглядатиме адмінкомісія, яка діє при Гощанській селищній раді, та визначатиме розмір штрафних санкцій. Відповідно до норм законодавства гощанці можуть заплатити від 340 грн до 1360 грн, а посадові особи й суб’єкти підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн.

Про факти незаконного спалювання сухих рослин, листя потрібно повідомляти в Гощанське відділення поліції (тел. 102), або інспектора із благоустрою Гощанської селищної ради Альону Вахер (тел. 063 4125734). Не соромтеся нагадувати сусідам, що спалювати листя незаконно, а ви маєте право дихати свіжим осіннім повітрям.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь