Порядок набуття земельної ділянки у власність

розміщено в: Новини, Роз'яснення | 0

Гощанське бюро правової допомоги інформує про порядок набуття земельної ділянки у власність

У відповідності до вимог чинного земельного законодавства, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду використання, тобто кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати шість земельних ділянок з різним цільовим призначенням.
Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством не обумовлена необхідність отримання земельної ділянки за місцем проживання. Тому громадянин має право отримати земельну ділянку в будь-якій області України.
Статтею 121 Земельного Кодексу України встановлено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства – у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
в) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.
Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність або приватизації земельної ділянки необхідно звернутися з клопотанням (заявою) до уповноваженого органу (сільські, селищні, міські ради, райдержадміністрації, територіальні управління Держгеокадастру України), який передає зазначені земельні ділянки у власність. Така заява подається, якщо земельна ділянка перебуває у користуванні громадянина, в інших випадках
подається клопотання. До заяви додаються технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
Окрім того, до клопотання слід долучити:
– графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки,
– погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб)
– документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Після отримання такого дозволу (рішення), слід звернутися до землевпорядної організації (або сертифікованого інженера-землевпорядника) для розробки Технічної документації або ж Проекту землеустрою.
Надалі, земельну ділянку необхідно зареєструвати в Державному земельному кадастрі (для цього слід звернутися до місцевого органу Держгеокадастру).
Наступним кроком є затвердження відповідної документації із присвоєним кадастровим номером земельної ділянки в уповноваженому органі (сільські, селищні, міські ради, райдержадміністрації, територіальні управління Держгеокадастру України).
Далі, необхідно зареєструвати речове право на земельну ділянку. Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора.
Виконання вказаних кроків забезпечить реалізацію Вашого права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки.
Щоб отримати правову допомогу дистанційно:
– напишіть на електронну пошту: hoshchanske@legalaid.rv.ua або juristdubich@gmail.com;                                                                                                          – зателефонуйте на номери бюро: (067) 360-88-48 або (068) 016-08-93.
Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: смт. Гоща, вул. Незалежності,20.
Правову консультацію можна також отримати:
✅ зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД: 0 800-213-103.
✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid;
✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk;
✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat;
✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь