Публічний звіт директора Комунального підприємства “Агентство розвитку Гощі”

Звіт

Директора Комунального підприємства Гощанської селищної ради «Агентство розвитку Гощі» за 9 місяців 2019 року

КП «Агентство розвитку Гощі» було створено рішенням Гощанської селищної ради у вересні 2016 року і розпочало свою виробничу діяльність 17 листопада 2016 року, надаючи тільки послуги з підмітання й прибирання території селища, а також тракторні послуги.

За три роки діяльності підприємство розширило види діяльності і на сьогоднішній день це:

• зимове і літнє утримання території селища;
  • послуги по скошуванню трави;
  • обслуговування вуличного освітлення і поточний ремонт вуличних мереж;
  • виведення побутових відходів;
  • реалізація воринної сировини;
  • виготовлення контейнерів і їх реалізація;
  • виконання будівельно-монтажних робіт;
  • автотракторні послуги;
  • обстеження димових і вентиляційних каналів.

За звітний період середня чисельність працівників становить 18 осіб.

За 9 місяців 2019 року загальна сума наданих послуг становить 1963822 грн з ПДВ.

В розрізі послуг це:

• виготовлення і реалізація контейнерів;
  • вивезення побутових відходів;
  • послуги з утримання території;
  • автотракторні послуги;
  • відшкодовування пільг і субсидій;
  • обстеження ДВ каналів;
  • обслуговування вуличного освітлення;
  • реалізація вторинної сировини.

Для Гощанської селищної ради надано послуг на загальну суму 1156634 грн, що становить 59% від всієї суми наданих послуг. І це не дивно, адже згідно з Статутом підприємства, останнє створено з метою активізації соціально-економічного розвитку території, експлуатації та розвитку майнового комплексу та житлово-комунального господарства, надання практичної допомоги у створенні робочих місць та надання послуг членам громад, здійснення благоустрою та озеленення території, санітарної очистки, надання ритуальних послуг, виконання будівельно-монтажних робіт та інші роботи для задоволення потреб громади і бюджетних установ, вирішення економічних і соціальних проблем та одержання прибутку.

За 9 місяців 2019 року працівниками комунального підприємства нараховано та виплачено 1028407 грн заробітної плати, в тому числі 4750 грн премії.

За звітний період середня заробітна плата становила 6050 грн.

За період з 01 січня по 30 вересня 2019 року підприємством нараховані і сплачені такі суми податків:

• ПДВ – 234018 грн;
  • ЄСВ – 228960 грн;
  • ПДФО – 184421 грн;
  • Військовий збір – 15426 грн;
  • Земельний податок – 3583 грн.

Загальна сума 666410 грн. Сума сплачених податків одним працівником комунального підприємства становить 37023 грн.

Всього понесено витрат 1911761 грн, а це виплата заробітної плати, купівля паливно-мастильних матеріалів, запчастин, послуги телекому, канцтовари, навчання з охорони праці, проходження техоглядів тощо.

Одним із найбільш відповідальним і стратегічним для нашого населеного пункту є поводження з твердими побутовими відходами. У даному питанні, після отримання нового сміттєвоза, що залишається не вирішеним – це власне сміттєзвалище, або хоча б постійне звалище на території району. Адже від цього напрямку буде залежати своєчасне вивезення сміття, дотримання графіку та вартість послуг. Саме останнє найбільше цікавить мешканців селища. А для комунального підприємства отримання прибутку від даного виду діяльності.

На сьогодні підприємство надає послуг по вивезенню ПВ в середньому на 78 тис. грн (з ПДВ). А витрати становлять 81 тис. грн в місяць.

За результатами роботи за 9 місяців 2019 року прибуток підприємства становить 14200 тис. грн. До слова, у вересні-жовтні цього року Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області було проведено зустрічну звірку з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з’ясування їх реальної повноти відображення в обліку Гощанської селищної ради. Перевіркою було встановлено, що в калькуляціях вартості послуг, що включаються в акти наданих послуг і оплачуються селищною радою, виявлено розбіжності за період з 01 листопада 2016 року по червень 2018 року на загальну суму 49434 тис. грн.

Порушення у вищевказаній сумі усунуто в ході ревізії. Тобто надано послуги Гощанській селищній раді на суму 49434 тис. грн. А це виконано ті роботи, на які гроші не закладаються в бюджет, але їх потрібно виконувати.

Кожна робота, яка виконується комунальним підприємством на території Гощанської селищної ради та й взагалі, має оплачуватись. І якщо ми хочемо, щоб наше містечко було чистим і привабливим, в бюджет селищної ради потрібно закладати кошти не тільки на утримання центральних вулиць і майданчиків, які використовуються жителями Гощі для відпочинку, розваг, заняття спортом. А це набережні Горині і ставу, урочище «Берізки», Городище, сквер на вулиці Рівненській, територія за Казначейством, дитячі майданчики та ін.

В роботі комунального підприємства, щоб покращити його економічні , існують недоліки, над якими потрібно працювати КП з допомогою селищної ради.

Якщо це стосується благоустрою селища, то має бути конкретна співпраця з інспектором з благоустрою. А коли поводження із побутовими відходами – то і з інспектором, і депутатським корпусом, і посадовими особами селищної ради. І так у всіх напрямках роботи підприємства.

Дуже хочеться, щоб до всіх питань, які стосуються благоустрою населеного пункту долучалися усі жителі Гощі. Тільки разом ми можемо зробити наше селище чистим, привабливим, таким, в якому буде комфортно жити і відпочивати, не соромно прийняти гостей і влаштовувати фестивалі.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter