Розвиток туристичного потенціалу краю

27 листопада в головній залі Гощанського районного територіального центру соціального обслуговування населення відбулась науково-практична конференція «Розвиток туристичного потенціалу краю». Захід проводився в рамках проекту Українського культурного фонду.

Участь у ньому взяли селищний голова Микола Панчук, керівник Районної служби зайнятості Петро Зубкевич, працівники бібліотек району, відділу культури й туризму РДА та представники громадськості, яких цікавить розвиток туристичної галузі в районі.Упродовж останнього часу спеціалісти відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради здійснили те, про що донедавна в нашому селищі можна було лише мріяти. Їм удалося залучити кошти грантодавців на розвиток туристичного сектору економіки нашого краю. Сказати, що туристичний напрямок у нас розвивався до цього, означатиме сказати неправду. Хтось десь колись щось чув про наше селище, можливо, – про якесь село, ще менше – про культурні та привабливі туристичні об’єкти району. І ось завдяки роботі спеціалістів відділу стратегічного розвитку селищної ради завісу невідомості вдалося зірвати. Як результат, маємо кошти на створення набережної Побачень, залучили кошти в рамках Українського культурного фонду, фактично завершено туристичний маршрут «Медове коло». І це ще далеко не все.

Пересічний мешканець селища, району скаже: а навіщо нам це все? Ми ж і до того непогано жили. Що нам із тих туристів? А й справді, що? Виявляється, є зиск. І прямий, і опосередкований. Наведу невеличкий приклад. Завдяки популяризації продукції Гощанського заводу продтоварів нині про нього та його продукцію знають далеко за межами України. А отже продукція заводу має більший попит. Більший попит – це вищі заробітні плати, більші відрахування в місцевий бюджет, нові робочі місця зрештою. То як тут туристичну галузь не згадати добрим словом?

Щодо конференції. Опікувалася заходом спеціалістка селищної ради Наталія Калька. Відкрив конференцію та розповів про її мету Гощанський селищний голова Микола Панчук. А далі під керівництвом пані Наталії учасники заходу розпочали заслуховувати доповіді. Так, проект «КульТурне» презентував начальник відділу стратегічного розвитку селищної ради Євгеній Сульжук. У рамках його доповіді присутні переглянули кілька промороликів про культурні об’єкти Гощі.

Заступниця начальника управління культури й туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова виступила з доповіддю «Туризм – стратегічний напрямок розвитку Рівненщини». Тези з її доповіді, що стосуються нашого селища: «Гоща – ідеальне місце для туристів, а «Медове коло», як ніщо інше, прекрасно вписується в туристичні маршрути. У деяких моментах Гоща вже йде в ногу із часом. Якщо діятимемо так і далі, то перспективи будуть світлішими». Звісно, з деякими тверджуваннями чиновниці можна посперечатися, але сенс в її словах однозначно є.Не менш цікавою була доповідь «Перспективи розвитку туристичної галузі Гощанського району», яку на розгляд учасників конференції представила завідувачка відділу краєзнавства, туризму та організації дозвілля РОКД Юлія Матвієць.

Наступні доповідачі, керівник Спілки велосипедистів Рівного, громадський активіст, керівник Туристично-інформаційного центру м. Рівного Юрій Ойцюсь (тема доповіді: «Сучасний стан та перспективи розвитку територій Гощанського району») та місцевий експерт, сертифікований фотограф «Coogl» Олег Костюкевич (тема доповіді: «Туристична привабливість Гощанського району»), висвітлили ті аспекти розвитку туристичної привабливості району, на які ми просто й уваги не звертаємо. Чому? Бо для нас здебільшого це звичайні речі, а для туристів подеколи картини, що шокують. Що маю на увазі? За визначенням Юрія Ойцюся, «синіх туристів», яких уже із самого рання повно майже біля кожної «забігайлівки». Ми на них уваги не звертаємо, а для нормальних туристів вони далеко не та картина, яку вони хочуть споглядати. За його словами, потенціал наш край має шалений, але через відсутню туристичну інфраструктуру ще мало привабливий.Цікавими, пізнавальними були доповіді керівниці Туристично-інформаційного центру м. Острога Анастасії Драчук (тема доповіді: «Гоща-Острог: партнерство чи конкуренція?») та головної спеціалістки сектору культури й туризму Корецької РДА Богдани Брухлій (тема доповіді: «Практика й досвід ностальгічного туризму на території Корецького району»). Так, пані Анастасія розповіла про втілення в життя ідеї «Культурний барбакан», а пані Богдана поділилася досвідом роботи з нащадками корецьких євреїв у напрямку ностальгічного туризму. І в першому, і в другому випадку в нас теж є схожі об’єкти, які можуть дати відповідні результати.

Доволі цікавою була доповідь турагента, фізичної особи-підприємниці Олени Дудки, яка ось уже понад 30 років працює в туристичній галузі. Вона вказала на недоліки наших туристичних об’єктів та інфраструктури, і похвалила за вже зроблені кроки. Справжнім сюрпризом для учасників конференції стала презентація туристичного маршруту «Неповторні куточки Погорини». Маршрут презентувала команда учнів «Вільний вітер» Синівської ЗОШ І-ІІІ ст., дипломантка туристично-краєзнавчого конкурсу «Знай і люби свій край» (кер. – учителька історії Синівської ЗОШ І-ІІІ ст. Катерина Шевчук). Виступ дітей викликав справжній фурор. Емоції присутніх зашкалювали. З удалим виступом на обласному конкурсі учнів привітав керівник РСЗ П. П. Зубкевич, вручивши їм сувеніри й цукерки. Грамоти відділу культури й туризму РДА та солодощі вручила школярам також директорка мережі районних бібліотек Наталія Січкарук.

Олександр ФОРМАНЧУК.

За матеріалами районної газети “Рідний край”.

 

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

2 відповідей

  1. Дуже цікаво. Успіхів у важливій справі!

Залишити відповідь