Smart city – місто майбутнього

розміщено в: Новини, Події | 0

На запрошення Агенції сталого розвитку міста, проектом «Київський діалог» 1 березня у Рівному був проведений захід на тему: «Smart city: розумне управління містом в інтересах громади», яку відвідала спеціалістка відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради Тетяна Скоцик.

Спікером заходу був Володимир Кондзьолка – директор комунальної установи «Інститут міста Дрогобича» Дрогобицької міської ради.

Smart city* – це концепція, в основі якої місто використовує різноманітні інформаційні технології задля більш ефективного функціонування міста та відповідності потребам його жителів. Ідея такого міста полягає в тому, щоб завдяки збору інформації в режимі реального часу усі ресурси міста можна використовувати більш продуктивно. Це дозволяє економити кошти, раціональніше діяти та надавати сервіс вищого ґатунку – тобто поліпшувати рівень життя населення.

У ході презентації гостям розповіли про роботу з відкритості даних, відкритий бюджет та бюджетну мапу, електронні сервіси, запити, звернення, петиції, мобільний додаток, сенсорні кіоски, поіменне голосування у раді та виконкомі, про фінансовий моніторинг закупівель, про мапи комунальних об’єктів, зовнішню рекламу, МАФи, атракціони, виїзну торгівлю, запровадження енергоменеджменту, електронної медицини та освіти, облаштування wi-fi зон та відеокамер у місті та інше.

Гощанська селищна рада спільно з ГО «Волонтерський рух Спільно Гоща» вже підписали Меморандум з громадською організацією «Розумне місто», в особі голови правління Євгенії Поремчук, про взаєморозуміння та співпрацю з метою розвитку смт Гоща в частині електронного врядування, впровадження та розвитку інтерактивної веб-платформи «Розумне місто».

* “Smart city” з англійської мови перекладається як “Розумне місто”

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
15Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь