Спалювати сухі рослини не можна

розміщено в: Новини, Події | 0

Окрім прохолодних вечорів та ранків, жовто-багряного листя на деревах, осінь приносить у наші міста та села дим. Це свідчить, що закінчився сезон збирання цьогорічного урожаю. Дбайливі господарі готуються до зими. А роблять це у відомий та простий спосіб: спалюють сухі рослини, опале листя та інший непотріб. І хоч прагнення до порядку – то безумовний плюс, але методи втілення цих принципів у життя – цілковитий мінус.

Спалювати сухі рослини та листя не можна. Це шкодить довкіллю й  суперечить українському законодавству. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювати листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 Адміністративного кодексу України. Не можна спалювати листя й відповідно до Правил благоустрою Гощі. В пункті 2.5.5 цих Правил сказано, що на об’єктах благоустрою селища заборонено розпалювати багаття, спалювати промислові чи побутові відходи, листя, гілки, тощо. По-суті, розпалене багаття, це вже підстава, аби інспектор із благоустрою Гощанської селищної ради чи поліція згідно чинного законодавства склала протокол про порушення положень Адміністративного кодексу України. А далі вам доведеться платити штраф, мінімум – 340 грн.

Інший бік медалі у тому, що дим, який утворюється унаслідок згоряння сухої рослинності та опалого листя – справжня отрута. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини. А діоксини отруйні для людини.

Просимо вас дбати про довкілля й людське здоров’я. Не спалюйте суху рослинність та опале листя. Ліпше зробіть компостну яму, де органіка за зиму перегниє й ви матимете добриво, аби весною посадити картоплю.

Поділитися:Share on Facebook
21Tweet about this on Twitter