Співпраця Гощі із французькими громадами

розміщено в: Новини, Події | 0

З 14 по 22 травня 2019 року за сприянням міжнародного журналу «Ковальська Майстерня» було здійснено робочий візит пана Миколи Панчука, мера міста Гоща до французьких громад Рів-де-Жьї та Сен Мартен ля Плен департаменту Луара центральної частини Франції. Виїзд відбувся у складі ковалів з художнього металу, які брали безпосередню участь в 23-му «Святі кування», що тривало з 17 по 19 травня 2019 року.

В рамках зустрічі, мер міста Гощі ознайомився з культурним, історичним та сучасним станом розвитку комун, які у 19-му столітті становили найважливіший осередок вугільного басейну Луари, металургійного виробництва та виробництва скла. На зустрічах з мером громади Сен Мартен ля Плен – паном Крістіаном Файолем (Christian Fayolle) та мером міста Рів-де-Жьї паном Жан-Клодом Шарвеном (Jean-Claude Charvin) були представлені французькі міста та громада Гощі, оговорені напрямки бізнесу комун, та можливості подальшої франко-української співпраці.

З метою обміну досвідом та залученням французьких інвестицій, мер міста Гоща пан Микола Панчук та головний редактор видання «Ковальська Майстерня» Олена Невойса взяли участь у засіданні клубу підприємців міста Рів-де-Жьї. Вони мали нагоду вислухати кожного учасника бізнес-клубу. Окрім того, пан Микола Панчук представив лідерів бізнесу Гощі, перспективи розвитку та взаємної праці. Було обговорене питання реконструкції унікального будинку у французькому стилі Шале, розташованого на території гощанської громади, що становить не лише перлину спадщини Рівненщини, але й України в цілому. Головний редактор видання «Ковальська Майстерня» Олена Невойса представила перший випуск франко/англійського журналу “L’Atelier du forgeron”, що став результатом 15-річної праці із міжнародною спільнотою на ґрунті україномовного видання «Ковальська Майстерня» та наразі дає можливість полегшити спілкування між країнами.

Панно українських майстрів, зроблене на фестивалі «Свято кування», було високо оцінено французькою громадою. В його виконанні брали участь ковалі підприємства БК ковальська майстерня м. Іршава Закарпатської області – Олександр Кормош, Андрій Брич, Віталій Остафійчук та коваль-підприємець Олег Якимчук з м. Чуднів Житомирської області. Окрім того, французька спільнота була вражена художнім рівнем виконання творів з гарячих емалей, представлених майстринею Іриною Пастернак, та унікальними виробами з титану, експонованими на стенді майстром-художником Дмитром Кушніруком з Київщини. Від імені усією української делегації дякуємо пану Іванчуку Миколі за безпечну подорож автошляхами України, Угорщини, Німеччини та Франції.

Окрім плідної робочої програми, уся українська делегація мала змогу ознайомитися із багатою архітектурною спадщиною Будапешту в Угорщині, відвідати місто Сен-Етьєн (серце французької метрополії Сен-Етьєн), ознайомитися з скульптурними композиціями, що прикрашають ландшафт та паркові зони у Сен Мартен ля Плені та відвідати музей ковалів «Ля Мурін». Надзвичайно вражаючою була екскурсія в Ліоні по закінченню фестивалю.

Зворотній візит французької сторони з міста Рів-де-Жьї до Гощі запланований вже на вересень 2019 року.

Олена НЕВОЙСА,

головний редактор видання «Ковальська Майстерня».

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter