У Гощі ОСББ вчили енергоефективним технологіям

розміщено в: OpenHub, Новини, Події | 0

Енергозбереження та енергоефективність. Наскільки ефективно ми впроваджуємо ці два поняття в життя? Ми точно знаємо, що власні домівки потрібно утеплювати, але з чого починати спочатку: з дверей, вікон чи фасадів? І найголовніше, де взяти кошти?

Відповіді на ці та інші питання нам допомагали знайти представниця ЄС/ПРООН «HOUSES» Ольга Кашевська та консультант проекту EEFP Михайло Лук’яник під час тренінгу «Багатоквартирний будинок: енергозбереження та енергоефективність, від планів до дій». Тренінг відбувся 28 лютого в Гощанській селищній раді у просторі Open Hub.

Участь у заході взяли мешканці Гощі, голови ОСББ, працівники селищної ради. Вагому роль у проведенні семінару відіграла начальниця відділу економічного розвитку, торгівлі, будівництва та агропромислового розвитку РДА Оксана Чучман.

Зі слів Гощанського селищного голови Миколи Панчука дуже важливо  створювати нові та розвивати уже існуючі ОСББ.

– Сьогодні на державному та обласному рівні існують програми, які допомагають ОСББ впроваджувати енергоефективні заходи, – наголосив Микола Панчук. – Дуже важливо, аби люди, які мешкають у багатоквартирних будинках знали про ці можливості й впроваджували їх.

За 2 години спілкування учасники заходу дізнались про програму енергозбереження «Houses», її інженерні основи: джерела економії, поетапність проведення заходів енергозбереження, заміна освітлення, вікон, дверей, фасадів; фінансові аспекти термомодернізації (витрати, економія, джерела фінансування, державні та місцеві програми компенсації), а також детально зупинились на прикладах вже реалізованих проектів термомодернізації та енергоефективності.

В кінці заходу кожен учасник задавав питання із проектів енергоефективності, отримував фахові індивідуальні консультації та експрес-розрахунки.

Тренінг було проведено в рамках реалізації проекту «Фонд Енергоефективності України».

Поділитися:Share on Facebook
52Tweet about this on Twitter