У вас будинок? Тепер зможете його утеплити

розміщено в: Новини, Події | 0

7 вересня на черговій сесії Гощанської селищної ради депутати ухвалили рішення «Про затвердження Програми впровадження заходів із енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу та Порядку виділення та використання коштів на фінансову підтримку впровадження заходів із енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках садибного типу у селищній раді» на 2018-2020 роки.

У рамках програми при селищній раді створять револьверний фонд. З цього фонду гощанці, мешканці приватних будинків, зможуть взяти позику на умовах безвідсоткового кредиту. Позику потрібно сплатити протягом року із можливістю дострокового повернення коштів. Револьверний фонд наповнюватиметься залученням фінансових ресурсів бюджету Гощанської селищної ради, коштів міжнародних організацій та фондів інших джерел незаборонених законодавством.

Кошти даватимуть лише для впровадження енергозберігаючих технологій у приватних будинках. Якщо вам потрібно поміняти вікна, утеплити підлогу, відремонтувати покрівлю, підвальні приміщення, модернізувати систему вентиляції, встановити обладнання із використання альтернативних джерел енергії для будинку, тоді револьверний фонд для вас.

У Гощі 3200 приватних житлових будинків, – розповідає ініціатор створення револьверного фонду, заступник селищного голови Юрій Сульжук. – Це 65% від загальної кількості житла у селищі. Але програм, які б допомагали власникам домогосподарств вирішувати проблеми термомодернізації, немає. Немає термомодернізації, отже гощанці не економлять кошти. Скажімо для багатоквартирних будинків із 2015 року діє програма підтримки ОСББ. Протягом цього періоду із бюджету селища спрямували 500 тис. грн на реалізацію їхніх енергозберігаючих проектів. А це, на відміну від револьверного фонду, безповоротна фінансова допомога. Тому ми підготували й винесли на розгляд депутатів селищної ради «Програму впровадження заходів з енергозбереження й термомодернізації у приватних житлових будинках».

За умовами програми власникам багатоквартирних будинків пропонують кошти, але не більше 20 тис. грн. на одне домогосподарство. Власник будинку сам визначає, які він заходи із енергозбереження втілюватиме в життя, графік ремонтних робіт, їхній кошторис тощо.

Кошти власникам багатоквартирних будинків надаватимуться на конкурсній основі. Програма діятиме із 2019 року.

Револьверний фонд, який діятиме в Гощі – четвертий в Україні. На Рівненщині за таким принципом енергозберігаючі технології впроваджуватиме ще й Клеванська ОТГ.

Поділитися:Share on Facebook
40Tweet about this on Twitter