Як в один день можна три свята відзначити

розміщено в: Новини, Події | 0

На все свій час. Своє місце. І свої люди. Зрештою, настав час і для Гощі продукувати нові ідеї, утілювати в життя цікаві проекти та підбивати певну риску. Такою рискою став День селища, який збігся із Покровою Пресвятої Богородиці та Днем захисника України.

Здавалося, в одному дні неможливо акумулювати енергію усіх цих свят, поєднати всі складові з гармонійним, яскравим, душевним дійством. Однак того дня навіть найвибагливішим поціновувачам якісного дозвілля було що робити, чим тішитися й захоплюватися. Це якраз той випадок, коли надруковане на газетній сторінці не зможе цілковито передати дух 14 жовтня, настрої людей, присутніх на святі. Проте, для тих мешканців району та селища, які не змогли цього дня прийти на стару площу й прилучитись до святкування спробуємо відтворити загальну картину.

Флешмоб

Відзначення Дня Гощі розпочалося з флешмобу на районому стадіоні. Це відносно нове в український культурі дійство, до якого залучають велику кількість людей. Учасники флешмобу одночасно виконують ритмічні рухи й ніби візуалізують певний меседж суспільству.

В основі флешмобу на честь Дня Гощі була ідея об’єднання.  Фіналом акції став напис «Гоща», який діти створили завдяки жовто-блакитним аркушами паперу в піднятих догори руках. Цей напис зафіксував квадрокоптер, який літав над стадіоном.

Місце поклоніння

На старій площі селища освятили камінь, установлений на місці, де незабаром поставлять пам’ятник героям-воїнам УНР та УПА, Небесній Сотні та учасникам російсько-української війни (АТО). Символічно, що відбулось це саме на Покрову Пресвятої Богородиці, у День захисника України. Адже не лише словами, а й діями слід ушановувати тих, хто поліг, виборюючи Україні право жити, хто нині воює на сході України і є прикладом мужності та патріотизму. Хоча, як зауважив голова Районої спілки учасників АТО Валентин Коновалюк, необов’язково чекати чергового свята для вшанування героїв. Вони повсякдень, повсякчас заслуговують на шанобливе ставлення та вдячність.

Покласти квіти й ушанувати хвилиною мовчання пам’ять земляків, які загинули у кривавих протистояннях під час Революції Гідності та під час проведення антитерористичної операції на сході України, прийшло багато мешканців району, поміж ними учасники АТО та члени сімей загиблих героїв.

Освятив камінь, помолився за загиблих воїнів і за мир в Україні настоятель церкви Святого Василія Великого УПЦ КП отець Олег Купців.

Відкриття Виставкового центру

Ще однією непересічною подією для Гощі стало освячення Виставкового центру. За короткий термін частину занедбаного приміщення адмінбудівлі реконструювали й упорядкували три кімнати, де відтепер митцям можна демонструвати свої творчі доробки, а мешканцям Гощанщини – насолоджуватися творами мистецтва.

Центр розпочав свою роботу з виставки місцевого художника Олександра Панасюка «Сонячні барви краю» та презентацією робіт молодого рівненського художника Юрія Журавля.

За словами селищного голови Миколи Панчука, це лише початок. Незабаром планують організувати експозицію робіт, присвячених АТО. Одну з експозицій присвятять лідерові польського профоб’єднання «Солідарність», нашій землячці (народилась у Садовому) Ганні Валентинович.

Також постійно виставлятимуться роботи молодих митців району.

Нагородили найліпших

Далі була концертна програма місцевих артистів, вітальні слова та нагородження людей, котрі своєю діяльністю сприяють розвиткові Гощі. Серед тих, хто того дня виходив на сцену, були учні місцевих навчальних закладів, підприємці, волонтери, депутати селищної ради. Також грамотою Гощанської селищної ради та цінними подарунками за особистий внесок у виконання завдань щодо зміцнення обороноздатності держави, захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України та з нагоди Дня захисника  України й Дня Гощі нагородили учасників бойових дій Олександра Блоха, Василя Грабовського та голову «Гощанської районної спілки ветеранів учасників АТО, учасника бойових дій Валентина Коновалюка.

Не обійшлося без подарунків і для селища. Народний депутат Юрій Вознюк привітав гощанців та гостей селища, подарувавши виступ півфіналіста конкурсу «Голос країни» Миколи Бобрика. Також Юрій Володимирович презентував селищному голові Миколі Панчуку подарунковий сертифікат на встановлення в Гощі годинника. Його дизайн, місце розташування наразі ще уточнюють.

«Родина, родина – від батька до сина»

Під такою назвою у День Гощі відбувся конкурс родинних талантів. Три надзвичайно цікаві, багатогранні сім’ї демонстрували гощанцям свої уміння й цінності. І хоч сімей-учасниць було небагато, але їхні щирість, емоційність, мистецька непогамовність створювали надзвичайний колорит конкурсу. Серед сміливців, котрі не побоялися продемонструвати свої таланти, були Шумики, Дмиші та Карпюки. Усі сім’ї – мешканці Гощі.

У результаті перемогу здобуло подружжя Шумиків. Батьки Олег і Віра, донька Олександра та син Денис, на думку журі, змогли найліпше репрезентувати свою родину.

Горіла ватра

Поки одні насолоджувалися талантами гощанських родин, інші грілися біля святкової ватри в парку. Ватрою опікувалися пластунська організація села Річиці та Алла Машлай. А всі, хто волів, брали участь у конкурсах, співали повстанських пісень, насолоджувалися спілкуванням поблизу ватри.

Свої рекорди

Неподалік ватри, позаду пам’ятника Т.Г. Шевченкові на всю довжину алеї простягнувся торт «Медівник». Це наші місцеві господині постаралися та спекли невеличкі торти, які потім склали докупи, і в результаті вийшло 26 метрів 40 см гощанської смакоти. Це справжній рекорд.

Опікувалася процесом кондитер Жанна Федорчук. Окрім того, що всіх поціновувачів солодощів частували смачним тортом, його частину завезли в Тучинський геріатричний пансіонат та Тучинську спеціалізовану школу-інтертат.

Видовищні дійства

Ще одним подарунком селищної ради гощанцям та гостям селища став виступ Клубу бойового гопака «Спас». Хлопці майстерно демонстрували своє вміння, ступали босими ногами по склу й були справжнім утіленням козацького духу та звитяги.

Поціновувачам екзотики припало до снаги фаєр-шоу «LLUME». Хлопці і дівчата із Рівного уміло приборкували непогамовну огненну стихію, створюючи неперевершене дійство у вечірній Гощі.

Насамкінець гощанців тішили виступами півфіналіст конкурсу «Голос країни» Микола Бобрик, рівненський гурт «Мангуст» та відома в Україні рок-група «Тінь сонця».

Протягом дня працювала польова кухня, виставки виробів народних майстрів, пасічників, виїзна торгівля. Окрасою селища стала фото зона «Я люблю Гоща», виготовлена працівниками районного Центру дітей, юнацтва та молоді.

Завершилося святкування дискотекою під нічним гощанським небом. І хоч тоді вже почав іти теплий літній дощик, місцевим танцюристам це не стало на заваді.

«Такого святкування в Гощі ще не було». Ці слова часто-густо можна було почути в День селища. І добре, подумалося. Бо це спосіб прилучити людей до прекрасного, нестандартного, масштабного й цікавого. Це спосіб показати, що можна зробити таке грандіозне свято в Гощі, зрозумівши, що навіть мешканці таких маленьких містечок заслуговують на нові концепції, погляди, ідеї. Це та планка, опускати яку вже просто негоже. То хіба це не головна перевага того, як пройшли День Гощі, Покрова Пресвятої Богородиці та День захисника України?

На святі побувала Наталія КАЛЬКА

За матеріалами районної газети “Рідний край”.

Фото Петра Зубкевича.

Останнє фото з альбому гурту “Тінь Сонця”.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
31Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь