Як вирішити проблему безпритульних собак у Гощі?

розміщено в: Анонси, Роз'яснення | 0

Собака – людині друг. Це  усім відома істина, яка не потребує ні стверджень ні заперечень. Проте, голодна безпритульна тварина може стати джерелом проблем.

У Гощі це питання уже кілька років поспіль намагаються вирішити селищна рада, КП «Агентство розвитку Гощі», волонтери та ветеринари. Наразі найгуманніший та найдієвіший спосіб суттєво зменшити кількість безпритульних собак – вакцинація та стерилізація собак. Відповідно до цього методу собакам дають вакцину від сказу на три роки, вакцину від шкідників, а також проводять стерилізацію. Метод стерилізації є гуманним, безболісним та корисним актом заради блага тварин та полегшення життя людей. Особливість цього методу полягає у тому, що лікар робить мінімальний розріз, оперує та накладає косметичні шви, що не потребують повторного видалення ниток. Добу тварина перебуває під наглядом лікаря, волонтерів.  У зимовий період термін перебування тварини становить 5 днів, а потім відпускається у свій ареал проживання. Також робиться дегельмінтизація тварин (знешкодження паразитів, кліщів).  Це всесвітньо відома практика, яку застосовують усі провідні міжнародні організації та ветлікарі. Зокрема – Міжнародний Фонд «4 Лапи».

ДУЖЕ ПРОСИМО НЕ ТРАВИТИ та НЕ ВБИВАТИ СОБАК. Якщо з’явиться інформація про те, що в Гощі вбивають тварин, то ми не зможемо залучити грантові кошти для вирішення цієї проблеми і для створення притулку для тварин. Адже є дуже багато міжнародних організацій, які надають фінансову допомогу за умови  вирішення проблем по-європейськи та цивілізовано.

Також, зауважимо, що жорстоке поводження із тваринами є порушенням законодавства, яке може нести за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Наразі призупинена робота зі стерилізації тварин. Причиною цього є  відсутність місця для стерилізації та перетримки тварин після операції (5 днів тварина має бути в теплому приміщенні). Тому закликаємо всіх гощанців до публічного обговорення цієї проблеми. Просимо надсилати в письмовій формі свої пропозиції та ідеї щодо можливих варіантів вирішення проблему безпритульних тварин, а також щодо можливого створення місця для стерилізації та перетримки після операції тварин у Гощі.

Також пропонуємо  допомогу в проведенні стерилізації та вакцинації ваших домашніх собак. Така послуга зараз коштує 400 грн. Її можуть надати ветеринари з Рівного. Для домовленості пропонуємо звернутися до селищної ради за телефоном 2-14-25.

Анонсуємо також громадське обговорення гощанцями цієї проблеми, яке відбудеться 12 лютого (понеділок) о 16:00 в селищній раді.

Поділитися:Share on Facebook
27Tweet about this on Twitter