Замість зброї – вудка

розміщено в: Новини, Події | 0

 

Минулої неділі, у день пам’яті Святого рівноапостольного князя Володимира, на березі Гощанського ставка було доволі людно. Цього дня тут проходили змагання з рибної ловлі поплавцевою вудкою «Літній поплавок» ветеранів-учасників АТО. Організували й провели змагання ГО «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» за підтримки ГО «Гощанська районна спілка ветеранів учасників АТО» й Гощанської селищної ради. 

Змагання з рибної ловлі «Літній поплавок» серед ветеранів-учасників АТО відбулись у рамках проекту «Рибацькі зустрічі». Головна мета проекту – це, насамперед, комунікація між учасниками бойових дій, які повернулись з війни і нині займають активну позицію в громадському житті.

У змаганнях «Літній поплавок», що відбулись у Гощі, взяли участь 12 команд. До складу кожної з них входило по двоє учасників, які ловили рибу лише поплавцевою вудкою. Вагомою мотивацією зловити якомога більше риби були для окремих учасників змагань їхні дружини, діти. Утім, попри старання рибаків, цього дня риба була доволі розумною, або ж ситою і не охоче клювала на наживку. Однак учасники змагань не сумували з цього приводу, адже головною причиною участі в змаганнях був не результат, а, власне, психологічний релакс, можливість поспілкуватися з побратимами, відпочити на березі ставка, а відтак посмакувати козацьким кулішем, рибною юшкою й шашликами, відповідальним за приготування яких був Семен Монах. 

Переможці змагань з рибної ловлі «Літній поплавок» визначались як у командному так і в індивідуальному заліку. У результаті перше місце посіла команда у складі керівника Центру допомоги учасникам АТО Ігора Батинчука й учасника батальйону «Донбас», який брав участь у визволенні Лисичанська, Попасної Анатолій Овдійчук.

Друге місце посіла команда у складі Т. Гаврош і В. Козачка, і третє – Володимира Скиданчука й Олександра Власюка. 

Водночас Олександр Власюк став переможцем номінації «BigFish» й  отримав додатковий приз за найбільшу рибину. 

– Змагання «Літній поплавок» – це перший із трьох запланованих заходів, які проводяться для ветеранів АТО у рамках проекту «Рибацькі зустрічі», – розповідає керівник Центру допомоги учасникам АТО, член ради ГО «Обласної ветеранська спілка учасників АТО» Ігор Батинчук. – Наступного разу у змагання братимуть участь учасники бойових дій з інвалідністю. Відбудуться вони поблизу селища Клевань. Таким чином ми зможемо залучити якомога більше ветеранів АТО, візочників, які лікуються в Клеванському госпіталі. 

Зі слів Ігоря Батинчука, змагання з рибної ловлі для учасників АТО з інвалідністю це насамперед можливість додаткової психологічної реабілітації. У них не настільки важливий результат, як сам процес. 

Третім етапом проекту «Рибацькі зустрічі» будуть змагання з рибної ловлі «Осінній хижак». Відбудуться вони у селі Корчин, Костопільського району у День захисника України, 14 жовтня. На ці змагання будуть запрошувати учасників бойових дій, членів ветеранських організацій, у тому числі й ветеранів війни в Афганістані.

Загалом ідея проекту «Рибацькі зустрічі» належить секретарю Спілки учасників АТО з Клеваня Миколі Сулимі. Він, власне, і є керівником цього проекту.  

– Спілка учасників АТО з Клеваня тісно взаємодіє з Рівненським Центром допомоги учасникам АТО, яким керує Ігор Батинчук. – Сьогодні фінансування немає ні в нас, ні в них, тому ми самостійно шукаємо спонсорів, можливості для додаткового залучення коштів на першочергові потреби. Також ми намагаємось брати участі у різного роду проектних конкурсах. Зокрема проект «Рибацькі зустрічі» реалізовується завдяки перемозі в конкурсі Рівненської обласної ради, який проводився серед ветеранських організацій. На подібні соціальні проекти в області виділено 800 тис. Це проекти, пов’язані з психологічною реабілітацією ветеранів-учасників бойових дій, організацією виставок картин, які малюють учасники АТО тощо. Фінансова основа реалізації нашого проекту «Рибацькі зустрічі» становить 88 тис. грн. 

До слова кажучи, співорганізатором змагань «Літній поплавок» виступив також один із керівників Спілки рибалок Гощанщини, член федерації риболовного спорту області, голова суддівської колегії федерації риболовного спорту Рівненської області Андрій Яковишин. 

Після вручення нагород учасники змагань із задоволенням куштували козацький куліш, рибку юшку, шашлики. Водночас вони ділились враженнями від риболовлі, спогадами про пережиті дні у місцях бойових дій і планами на майбутнє. З добрим настроєм і очікуванням уже наступної зустрічі учасники змагань повертались до своїх домівок.

Ірина ПОВАР. 

За матеріалами газети “Рідний край”.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь