Засідання за круглим столом “…І малим атомом життя: Антін Павлюк”

розміщено в: OpenHub, Новини, Події | 0
Гощанська селищна рада,  редакція Гощанської районної газети «Рідний край», Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек, Гощанський осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, Гощанське районне літературно-мистецьке об’єднання «Веселка» підготували та провели 20 грудня 2019 року засідання за круглим столом «…І малим атомом життя: Антін Павлюк», до 120-річчя з Дня народження Антона Павлюка (21.12.1899-1937) поета, прозаїка, перекладача який народився в с. Рясники (хутір Ліски).

Засідання відкрили голова оргкомітету Микола Панчук та заступник голови Гощанської РДА  Тарас Гоменюк.

А з доповідями виступили:

1. Юрій Кузьмін – журналіст, відповідальний секретар редакції районної газети «Рідний край», краєзнавець.

Сумна радість Антіна Павлюка.

1. Ігор Павлюк – краєзнавець.

Спогади М.А. Павлюка про родину Павлюків в Рясниках.

1. Андрій Жив’юк – кандидат історичних наук, професор. Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука. Голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Пилип Павлюк – просвітитель і кооперативний діяч.

1. Світлана Позіховська – історик, директор Музею книги та друкарства Державного історико-краєзнавчого заповідника м. Острога. Заслужений працівник культури України.

Видання Антіна Павлюка у фондах Державного історико-культурного заповідника м. Острога.

1. Валерій Скоцик – директор Гощанської районної гімназії, Відмінник освіти України, історик.

Історичне середовище життя і творчості Антіна Павлюка.

Декламувала вірші поета Алла Машлай – просвітянка, голова районного осередку Союзу українок, лауреат всеукраїнського конкурсу читців ім. Тараса Шевченка.

Також в засіданні круглого столу взяли участь місцеві літератори і краєзнавці, керівники навчальних закладів і бібліотек Бабинської ОТГ, учні шкіл. А також науковці і музейники міста Острога де пройшли юні роки Антіна Павлюка, навчання в Острозькій гімназії.

Метою круглого столу було відкрити ім’я поета знаного в Україні і Европі для широкого загалу і відповідного вшанування його пам’яті. На засіданні були прийняті рекомендації назвати іменем поета топоніми, встановити пам’ятні дошки на освітніх закладах, встановити пам’ятний знак та хрест на зруйнованому хуторі Ліски, запровадити вивчення творчого доробку поета в школах району.

Поділитися:Share on Facebook
0Tweet about this on Twitter