Звернення Гощанського селищного голови до Дня пам’яті та примирення

розміщено в: Без категорії | 0

Швидше за все немає в Україні сім’ї, яка б не брала участь у геополітичному конфлікті середини ХХ ст. Конфлікт був дуже глобальний й поставив українців по різні сторони барикад, розкидав по різних арміях. Ціль, здавалося б одна – побороти нацизм, але ідеології різні.
Чого вартує протистояння Червоної Армії з УПА, УПА з Військом польським. Ще й до цього часу воно проглядається у родинних суперечках та наукових дискусіях істориків.
Але за ідеологіями завжди стоять людські долі. І в цьому глобальному протистоянні ХХ ст. – людей добряче прорідили. Способи для цього шукали різноманітні: від танків, автоматів, кулеметів до вил, підпалів, катувань та концтаборів. Ми вже не переживаємо цей досвід так, як наші батьки. Але маємо свою війну в Україні. І поки в основі всього ми не поставимо людину – як найбільший прояв християнських чеснот та гуманності – долі світу вершитимуть війни.
Пом’янімо сьогодні усіх, хто хотів жити, народжувати дітей, вирощувати хліб, любити своїх рідних, але не судилося. Пом’янімо й примирімося за спільними українськими цінностями й прагненнями бути сильною, демократичною державою.
Микола Панчук,
Гощанський селищний голова.

Поділитися:Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Залишити відповідь