Офіційний сайт Гощанської селищної ради

 

Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+

 

ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН

Громадські обговорення кандидатур старост

Оголошення.

У Тучиському, Симонівському й Бочаницькому старостинських округах Гощанської територіальної громади з 3 по 23 квітня 2023 року відбудуться громадські обговорення кандидатур на посаду старости.  

Згідно статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» кандидатура старости вноситься на громадське обговорення селищним головою. За пропозицією Гощанського селищного голови Миколи Панчука на громадські обговорення виносяться кандидатури:

Тучинський старостинський округ – Валентин Георгійович Систук;

Бочаницький старостинський округ - Василь Володимирович Дикало;

Симонівський старостинський округ - Андрій Володимирович Зінчук.

Організацію і проведення громадських обговорень забезпечує  організаційний комітет.

Участь в громадських обговореннях можуть взяти дієздатні мешканці територіальної громади (старостинського округу), місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території старостинського округу.

Підписні листи за кандидатів на посаду старости можна заповнити безпосередньо в адмінприміщеннях старостинських округів (колишні приміщення сільських рад), а також у клубних установах окремих населених пунктів.

Населений пункт, адреса, час проведення громадських обговорень

Тучинський старостинський округ

с. Тучин (адмінприміщення, вул. Староміська, 2) – упродовж п’яти днів робочого тижня з 8 до 17:15.

с. Микулин (клубна установа, вул. Центральна, 1) – щопонеділка з 8 до 17:15.

с. Дроздів (клубна установа, вул. Мирна, 4/а) – щовівторка з 8 до 17:15.

с. Річиця (клубна установа, вул. Центральна, 50/а) – щосереди з 8 до 17:15.

с. Садове (клубна установа, вул. Центральна, 9/а) – щочетверга з 8 до 17:15.

Бочаницький старостинський округ

с. Жаврів (адмінприміщення, вул. Шкільна, 59) – упродовж п’яти днів робочого тижня з 8 до 17:15.

с. Бочаниця (адмінприміщення, вул. Клімчука, 49) – з понеділка по четвер від 8 до 17:15.

с. Курозвани (адмінприміщення, вул. Дмитра Козачонка, 5) - упродовж робочого тижня з 8 до 17:15.

с. Дуліби (адмінприміщення, вул. Шевченка, 30) – щоп’ятниці з 8 до 16:00.

Симонівський старостинський округ

с. Франівка (адмінприміщення, вул. Вишнева, 11/а) - упродовж робочого тижня з 8 до 17:15.

с. Симонів (Центр народної творчості та дозвіллєвої роботи, вул. Юзикевичів, 1/а) – щопонеділка та щосереди від 8 до 17:15, щоп’ятниці – з 8 до 16:00.

Державна підтримка об’єктів господарювання

Агропромисловий комплекс

Підтримка садівництва та виноградарства

Постанова КМУ від 08.02.2017 № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників"

Постанова КМУ від 15.07.2005 №587 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 24.03.2021 № 622 „Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання фінансової підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства „

Підтримка тваринництва

Постанова КМУ від 08.02.2017 № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників"

 Постанова КМУ від 07.02.2018 р. № 107 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції”

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.07.2020 № 1287 „Про затвердження Положення про комісію Мінекономіки для надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції та форм відповідних документів”

Підтримка фермерства

Постанова КМУ від 08.02.2017 № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників"

Постанова КМУ від 7.02.2018 р. № 106 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 24.07.2020 № 1391 „Про затвердження форм для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”

Постанова КМУ від 22.05.2019 №565 „Про затвердження Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”

Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання

Постанова КМУ від 08.02.2017 № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників"

Постанова КМУ від 01.03.2017 р. № 130 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”

ПЕРЕЛІК ТЕХНІКИ

Здешевлення кредитів

Постанова КМУ від 08.02.2017 № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників"

Постанова КМУ від 29 квітня 2015 р. № 300 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”

Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 04 червня 2020 № 1049 „Про затвердження форм документів щодо здійснення фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів”

 

Промисловість та підприємництво

Державна програма

Доступні кредити 5-7-9%

 

Очищення влади

ПРО ПОЧАТОК ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ»

25 березня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Маркевича Анатолія Віталійовича – спеціаліста І категорії відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та військового обліку Гощанської селищної ради; 

 • Декларація Маркевича Анатолія Віталійовича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Гуди Тетяни Ігорівни – головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Гощанської селищної ради.

 • Декларація Гуди Тетяни Ігорівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

29 березня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Малюти Марії Віталіївни – спеціаліста І категорії відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради.

 • Декларація Малюти Марії Віталіївни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ткачук Наталії Леонідівни – спеціаліста І категорії відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради.

 • Декларація Ткачук Наталії Леонідівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

07 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Акіліної Анастасії Ігорівни – спеціаліста І категорії юридичного відділу Гощанської селищної ради.

 • Декларація Акіліної Анастасії Ігорівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

17 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Акіліна Ігоря Васильовича – завідувача сектору з благоустрою відділу земельних відносин, екології та благоустрою Гощанської селищної ради.

 • Декларація Акіліна Ігоря Васильовича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

27 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Панасюка Сергія Васильовича – заступника начальника відділу соціального захисту населення Гощанської селищної ради.

 • Декларація Панасюка Сергія Васильовича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

01 червня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Мельника Ігоря Дмитровича – начальника відділу архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та будівництва Гощанської селищної ради.  

 • Декларація Мельника Ігоря Дмитровича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.    

09 серпня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Козачук Людмили Євстафіївни – начальника відділу взаємодії із сільськими громадами, громадськими організаціями та засобами масової інформації Гощанської селищної ради.

 • Декларація Козачук Людмили Євстафіївни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.                        

14 вересня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

 Овдійчук Мирослави Миколаївни - спеціаліста І категорії відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради; 

 • Декларація Овдійчук Мирослави Миколаївни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.   

Паламарчука Віктора Яковича  - спеціаліста І категорії відділу земельних відносин, екології та благоустрою Гощанської селищної ради. 

 • Декларація Паламарчука Віктора Яковича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

​​​18 жовтня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Іванчук Людмили Михайлівни – спеціаліста І категорії відділу земельних відносин, екології та благоустрою Гощанської селищної ради. 

 • Декларація Іванчук Людмили Михайлівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.                                                                      

21 жовтня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:

Рокунець Катерини Василівни - головного спеціаліста відділу економіки, бухгалтерського обліку, звітності та тендерних закупівель Гощанської селищної ради.    

 • Декларація Рокунець Катерини Василівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Публічна інформація

Закон України "Про доступ до публічної інформації"

Надання публічної інформації Гощанською селищною радою

Надання публічної інформації Гощанською селищною радою здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

1. ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;

2. опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);

3. підпис і дату.

Для оформлення інформаційного запиту

 • усно: телефон (03650) 2 -14-25;
 • письмово: 35400 смт.Гоща, вул.Застав'я, 22., селищна рада (на конверті вказувати "Публічна інформація");
 • електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до селищного голови  або суду.

Частиною 2 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що оскаржити запитувач може:

1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;

2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;

3) ненадання відповіді на запит на інформацію;

4) надання недостовірної або неповної інформації;

5) несвоєчасне надання інформації;

6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;

7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

ГОЩАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

 

ПРОТОКОЛ

 

13.12.2022                                      смт Гоща                                        № 1

Засідання організаційного комітету  громадського

обговорення кандидатури на посаду

старости Симонівського старостинського округу

Гощанської селищної ради

 

Голова організаційного комітету - Табекова Анастасія Василівна, керуюча справами виконавчого комітету Гощанської селищної ради

Заступник голови організаційного комітету -  Михалочко Віталій Валерійович, начальник юридичного відділу Гощанської селищної ради

Секретар організаційного комітету - Ястремська Орися Володимирівна, головний спеціаліст відділу організаційної роботи Гощанської селищної ради

Члени організаційного комітету - Панчук О. В., Іванюк Н. П., Повар І.А., Бартманська Л. Й.,  Головина Ю. Ю., Креденець Л. В., Тимощук Н. І., Абрамчук Н.М.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Про громадські обговорення кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу Гощанської селищної ради.

Доповідач – керуюча справами виконавчого комітету селищної ради,  голова організаційного комітету Табекова А.В.

СЛУХАЛИ:

        Михалочка В.В.  – Ознайомив присутніх з рішенням селищної ради від 11.11.2022 №1778 «Про утворення старостинських округів та затвердження Порядку проведення громадського обговорення кандидатури старости в старостинських округах Гощанської селищної ради» та розпорядженням селищного голови від 06.12.2022 №135 «Про початок проведення громадських обговорень кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу Гощанської селищної ради»

        

ВИСТУПИЛИ:

Табекова А.В. (керуюча справами виконавчого комітету Гощанської селищної ради, голова організаційного комітету)  – Ознайомила з механізмом і діями щодо виборів старости шляхом проведення громадського обговорення. Запропонувала провести громадське обговорення:  17 грудня – с.Жаврів і с.Глибочок, адмінприміщення колишньої Жаврівської сільської ради з 11:00 до 15:00 год.; 17 грудня -  с.Бочаниця і с.Дуліби: с.Бочаниця – приміщення місцевої школи з 10 до 15 год., с.Дуліби– адмінприміщення колишньої Дулібської сільської ради, з 12 до 16 год.; 18 грудня – с.Симонів і с.Франівка,  Симонівський ліцей, з 10 до 15 год.; 18 грудня - с.Курозвани, Курозванівський ліцей, з 11 до 16 год.

ГОЛОСУВАЛИ:

         За – 10, проти – 0, утрималися – 0, не голосували - 1

ВИРІШИЛИ:

Визначити дату, час та місце проведення громадських обговорень кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу:

-17 грудня – с.Жаврів і с.Глибочок, адмінприміщення колишньої Жаврівської сільської ради, з 11:00 до 15:00 год.;

-17 грудня -  с.Бочаниця і с.Дуліби; с.Бочаниця – приміщення місцевої школи, з 10:00 до 15:00 год; с.Дуліби– адмінприміщення колишньої Дулібської сільської ради, з 12:00 до 16:00 год.;

-18 грудня – с.Симонів і с.Франівка;  Симонівський ліцей, з 10:00 до 15:00 год.;

-18 грудня - с.Курозвани; Курозванівський ліцей, з 11:00 до 16:00 год.

Голова організаційного комітету                                         Анастасія ТАБЕКОВА

Секретар організаційного комітету                                     Орися ЯСТРЕМСЬКА

Гід з державних послуг

Державна підтримка для безробітних під час війни на Гіді

 Через війну багато українців втратили свою роботу. Держава підтримує безробітних та роботодавців, що готові взяти на роботу переселенців. 

 Втратили роботу під час війни та хочете отримати допомогу від держави або плануєте найняти вимушених переселенців? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити. 

Держпослуги, про які ви маєте знати:

 Бережіть себе, працюйте на користь України та отримуйте допомогу від держави. Все буде Україна!

Державні послуги онлайн (корисні посилання):

1. Міністерство цифрової трансформації: - Веб-портал “Дія” (Відкриття ФОП, Закриття ФОП, Внесення змін про ФОП, єМалятко, Допомога по безробіттю, Реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту, Довідка про доходи, будівельні послуги та інше) - https://diia.gov.ua/

2. Міністерство юстиції України: - Кабінет електронних сервісів - https://kap.minjust.gov.ua/

- Електронні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - https://usr.minjust.gov.ua/content/paid-search

- Безкоштовний пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search

- Веб-портал звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану - https://dracs.minjust.gov.ua/

3.Державна міграційна служба: - Перевірка стану оформлення документів - https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html - Перевірка написання прізвища та імені латинськими літерами - https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html         

 -Перевірка за базою недійсних документів - https://nd.dmsu.gov.ua/

4. Державна служба геодезії, картографії та кадастру - Електронні сервіси земельного кадастру (Витяг з ДЗК про земельну ділянку, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки тощо)

https://e.land.gov.ua/services - Публічна кадастрова карта - https://map.land.gov.ua/

5. Пенсійний фонд України: - Портал електронних послуг - https://portal.pfu.gov.ua/

6. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України: - Подати декларацію про відходи/отримати дозвіл на відходи - https://e-eco.gov.ua/

7. Міністерство соціальної політики: - Інформація про стан субсидії в домогосподарстві за даними Єдиного державного реєстру отримувачів субсидій https://subsidii.ioc.gov.ua/

- Призначення житлової субсидії - https://subsidii.mlsp.gov.ua/

- Призначення допомоги при народженні дитини - https://e-services.msp.gov.ua/

8. Міністерство внутрішніх справ: Довідка про несудимість - https://odk.mvs.gov.ua/

- Електронний кабінет водія - https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/

- Перевірка вартості номерного знаку - https://hsc.gov.ua/index/poslugi/nomerni-znaki-vigotovlennya-ta-zberigannya/vartist-nomeriv/

9. Державна служба України з надзвичайних ситуацій : - Портал електронних послуг - https://e-services.dsns.gov.ua/

 

 

 

Регламент

 Про затвердження Регламенту Гощанської селищної ради восьмого скликання

 

РЕГЛАМЕНТ

ГОЩАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

VIIІ скликання

        

РОЗДІЛ І.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Гощанська селищна рада – представницький орган місцевого самоврядування        

 1. Гощанська селищна рада Рівненського району, Рівненської області (надалі – Рада) – представницький орган місцевого самоврядування, який наділений правом представляти інтереси Гощанської територіальної громади і приймати від її імені рішення та здійснює в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Європейською хартією місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом.
 2. Регламент Ради (надалі – Регламент) встановлює порядок діяльності Ради, скликання сесій Ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень Ради та з інших процедурних питань, порядок роботи сесії Ради, порядок проведення пленарних засідань Ради, порядок затвердження структури виконавчих та інших органів Ради, порядок їх формування, обрання та затвердження посадових осіб Ради, порядок формування та організації роботи постійних комісій, тимчасових контрольних комісій та інших органів Ради, порядок участі депутатських фракцій і груп у роботі та інші процедури, які випливають з повноважень Ради, встановлених Конституцією і законами України.
 3. Загальний склад Ради – 26 депутатів.
 4. Дотримання даного Регламенту є обов’язковим для всіх депутатів Ради, Гощанського селищного голови (надалі – Селищний голова), органів Ради, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також для фізичних осіб.

 

Стаття 2. Місце проведення та мова ведення засідань Ради

 1. Рада проводить засідання у сесійній залі Ради (смт Гоща вул._______________) або в іншому місці, визначеному селищним головою або секретарем Гощанської селищної ради (надалі – Секретар Ради).
 2. Засідання Ради можуть також проводитися в іншому місці за рішенням Ради, прийнятим на її засіданні більшістю депутатів від загального складу Ради у встановленому цим Регламентом порядку.
 3. Засідання Ради ведуться винятково українською мовою.
 4. Промовець, що є іноземцем або особою без громадянства, який не володіє українською мовою, може виступати іншою мовою із забезпеченням у разі необхідності перекладу його виступу українською мовою.

 

Стаття 3. Відкритість і гласність роботи Ради

 1. Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних та інших комісій Ради є відкритими і гласними, крім випадків, встановлених законами України та цим Регламентом.
 2. Відкритість засідань Ради забезпечується шляхом акредитації у встановленому порядку представників засобів масової інформації, а також присутності запрошених осіб, почесних гостей і членів територіальної громади у встановленому цим Регламентом порядку на пленарному засіданні Ради та засіданнях її органів.
 3. Акредитація представників засобів масової інформації, організація висвітлення діяльності Ради, її органів та посадових осіб покладається на апарат Ради та її виконавчого комітету.
 4. Гласність засідань Ради може забезпечується шляхом проведення у залі засідань фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також за рішенням Ради може здійснюватися транслювання засідань через гучномовці за межі будинку Ради, по радіо, телебаченню, інтернету тощо.
 5. Гласність діяльності Ради також забезпечується через офіційне оприлюднення текстів проєктів рішень та прийнятих рішень Ради, звітів тимчасових контрольних комісій шляхом обов’язкового розміщення на офіційному сайті селищної ради.
 6. Право члена територіальної громади бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено лише за відсутності місця або відповідно до законодавства з метою обмеження протиправних дій із боку конкретного громадянина (вчинення ним бійки, хуліганських дій, поява у нетверезому стані тощо).
 7. Місця для депутатів Ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами.
 8. Відкритість та гласність у діяльності Ради забезпечується також через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного сайту Ради. При функціонуванні сайту Ради повинно бути забезпечено:
 • розміщення діючої редакції Статуту територіальної громади, Регламенту Ради, Регламенту виконавчого комітету Ради;
 • технічну можливість у будьякий час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту Ради. При цьому має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії з інформацією;
 • розміщення протоколів засідань і рішень Ради та її виконавчого комітету;
 • розміщення в порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації» проєктів рішень Ради та її виконавчого комітету;
 • розміщення інформації про Селищного голову, його заступників, Секретаря Ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включатиме основні біографічні відомості, дні та місце прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку;
 • розміщення інформації про плани роботи Ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання Ради та її органів;
 • розміщення звітів Селищного голови, його заступників, депутатів;
 • розміщення інформації про роботу постійних і тимчасових контрольних комісій Ради (текст положення про постійні комісії Ради, персональний склад постійних комісій Ради із зазначенням голови, заступника та секретаря комісії, графік засідань комісій; висновки і рекомендації постійних комісій Ради; звіти про роботу тимчасових контрольних комісій Ради.
 • реальна можливість скористатись електронною приймальнею (направити звернення на адресу посадових осіб Ради, депутатів, депутатських фракцій та груп);
 • реальна можливість створення електронної петиції та збору підписів у її підтримання (в т.ч. можливість поширення в соціальних мережах).

 

Стаття 4. Закриті засідання Ради

 1. Усі засідання Ради, її виконкому та виконавчих органів є відкритими. У разі необхідності Рада більшістю голосів від її загального складу може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. Засідання тимчасових контрольних комісій можуть проводитися закрито у порядку визначеному законом.

 

Стаття 5. Встановлення Державного прапора України та прапора громади

 1. На будинку Ради встановлено постійно піднятий Державний прапор України.
 2. На час пленарних засідань Ради у сесійному залі (іншому місці проведення пленарного засідання) може встановлюватися Державний прапор України. Порядок використання прапора громади може встановлюватися за рішенням Ради окремим Положенням.

 

РОЗДІЛ II.

ДЕПУТАТ РАДИ – ПРЕДСТАВНИК ІНТЕРЕСІВ

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. ОРГАНИ РАДИ

 

Стаття 6. Депутат та його права і обов'язки у Раді, її органах та виборчому окрузі

 1. Депутат Ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до Ради відповідно до Виборчого Кодексу України. Повноваження депутата Ради починаються в день відкриття першої сесії Ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів селищною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата Ради або самої Ради.
 2. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності Ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, Радою та її органами, виконує їх доручення.
 3. Депутат Ради зобов’язаний виконувати обов’язки, що покладені на нього діючим законодавством та даним Регламентом, в т.ч. брати участь у роботі Ради, роботі постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.
 4. Депутат Ради повинен виконувати свої обов’язки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
 5. Діяльність депутата висвітлюється на офіційному веб-сайті Ради шляхом розміщення інформації про депутатську діяльність, засоби зв’язку з депутатом, даних про одержані нагороди, подяки і стягнення, статистичні дані про відвідування пленарних засідань, засідань постійних і тимчасових комісій, про дотримання вимог законодавства. Такі відомості повинні розміщатися зусиллями Апарату Ради.
 6. Депутат періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями. Проведення звітів депутатів визначається з 01 по 15 лютого наступного за звітним року. Звіт про діяльність за останній рік повноважень ради проводиться з 24 по 29 число місяця, що слідує за місяцем припинення повноважень Ради. Депутат зобов’язаний завчасно подати письмовий звіт для його розміщення на сайті Ради, а також провести звітну зустріч із виборцями в строки вказані вище. Інші процедурні моменти звітування депутата визначаються законодавством або окремим рішенням Ради. Депутату також може розміщати свої звіти в ЗМІ.
 7. Депутат має право на невідкладний прийом будь-якою службовою особою підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності. Таке право реалізується шляхом безумовної негайної зустрічі відповідної службової особи та депутата. Здійснюючи таке право депутат повинен пред’явити посвідчення та повідомити про бажання зустрітись із службовою особою в порядку невідкладного прийому. Службова особа, до якої з’явився депутат із вимогою невідкладного прийому, зобов’язана перервати усі заплановані справи (оголосити коротку перерву в нараді, перервати службові спілкування, розгляд документів, прийом громадян, тощо) і негайно провести позачерговий прийом депутата для заслуховування його вимог, заяв, скарг чи пропозицій. Депутати повинні використовувати право невідкладного прийому таким чином, щоб такий прийом був зумовлений нагальними та особливо важливими справами, тривав якомога оперативно та не завдавав невиправданих втручань в роботу службової особи. Службові особи, що створили перешкоди (в т.ч. не забезпечили реалізацію прав через відсутність необхідних знань про права депутата місцевої ради у технічних працівників, секретарів, охоронців тощо) у реалізації права на невідкладний прийом, підлягають за наявності достатніх підстав дисциплінарній відповідальності, а також кримінальній відповідальності за ст. 351 КК України.
 8. Депутат має право порушувати питання про недовіру Селищному голові. Це право реалізується через внесення відповідного проекту рішення в порядку визначеному Регламентом. Проект рішення повинен містити чіткі й послідовні мотиви недовіри Селищному голові (якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень). Проект рішення про недовіру розглядається на сесії Ради (в постійних комісіях та пленарному засіданні). Повноваження Селищного голови можуть бути припинені достроково за рішенням Ради про недовіру Селищному голові, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Рішення про недовіру Селищному голові підлягає оприлюдненню в засобах масової інформації та на сайті Ради. Рішення про недовіру Селищному голові може бути обговорено на громадських слуханнях, що проводяться в порядку визначеному законом та Статутом територіальної громади.
 9. Депутат має право вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні Ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території. Таке право реалізується через внесення письмової пропозиції депутата до Апарату Ради із зазначенням звіт та інформація якого органу чи посадової особи пропонується заслухати на пленарному засіданні Ради, також вказується предмет та обсяг звітування і причини такої необхідності. Письмова пропозиція депутата спрямовується до Секретаря Ради, який зобов’язаний підготувати на розгляд найближчої чергової сесії Ради проект рішення про заслуховування звіту чи інформації відповідного органу або службової особи. Апарат Ради повідомляє відповідний орган або службову особу про дату і час пленарного засідання, на розгляд якого винесено питання щодо звіту (інформації) цього органу (посадової особи), а також зазначає предмет і обсяг звітування (інформування). Відповідно до ч. 2 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, на вимогу відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування керівники розташованих або зареєстрованих на відповідній території підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання цих органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповіді на запити депутатів.
 10. Депутат має право на депутатський запит, депутатське запитання, депутатське звернення.

10.1. Депутатський запит - це підтримана процедурним рішенням Ради вимога депутата до посадових осіб Ради і її органів, Селищного голови, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території.

10.2. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом Ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на сесії Ради або дана депутату Ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

10.3. Депутатське звернення - викладена у письмовій формі вимога депутата Ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

10.4. Порядок розгляду депутатського запиту, депутатського запитання та депутатського звернення встановлюється чинним законодавством України.

 

Стаття 7. Помічники-консультанти депутата Ради

 1. Депутат Ради може мати до трьох помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.
 2. Персональний підбір кандидатур на посаду помічника-консультанта депутата Ради, організацію їх роботи та розподіл обов'язків між ними здійснює особисто депутат Ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.
 3. Умови діяльності та кількість помічників-консультантів депутата Ради визначаються Положенням про помічника-консультанта депутата Ради, яке затверджується Радою.

 

Стаття 8. Депутатські групи

 1. Депутати можуть об’єднуватися в депутатські групи для спільної роботи зі здійснення депутатських повноважень, за спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками. Членство депутата Ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.
 2. Депутатська група створюється на установчому засіданні членів групи. Група повинна мати свою назву. Депутатська група може мати свою символіку та має право на розміщення такої символіки на робочих місцях депутатів, які входять до складу групи.
 3. Технічне і матеріальне забезпечення функціонування депутатських груп здійснює Апарат Ради. Для роботи депутатських груп виділяються приміщення, що обладнані необхідними меблями та копіювальною технікою, якими депутатські групи користуються почергово відповідно до графіку, погодженого між депутатськими групами.

 

Стаття 9. Депутатські фракції

 1. Депутати мають право об’єднатись у депутатську фракцію. Депутатські фракції Ради формуються на партійній основі депутатами Ради.
 2. Депутат Ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції. Депутатська фракція повинна включати в себе не менш як двох членів.
 3. Депутатська фракція створюється на установчому засіданні членів фракції. Депутатська фракція може мати свою назву та символіку. Діяльність депутатської фракції повинна відповідати ідеям та доктринам політичної сили, яку представляють депутати, що входять до складу фракції. Депутатська фракція може використовувати символіку політичної сили, яку вона представляє та має право на розміщення такої символіки на робочих місцях депутатів, які входять до складу фракції.
 4. Технічне і матеріальне забезпечення функціонування депутатських фракцій здійснюється Апаратом Ради. Для роботи депутатських фракцій виділяються приміщення, що обладнані необхідними меблями та копіювальною технікою, якими депутатські фракції користуються почергово відповідно до графіку, погодженого між депутатськими фракціями.

 

Стаття 10. Порядок реєстрації та припинення діяльності депутатських фракцій та груп

1. Кожна депутатська фракція або група реєструється у Апараті Ради. Умовою реєстрації є надходження до Апарату Ради підписаного особисто кожним депутатом, який увійшов до складу депутатської фракції (групи), письмового повідомлення про сформування депутатської групи/фракції. У письмовому повідомленні зазначаються назва депутатської фракції (групи), її персональний склад та партійна належність членів депутатської фракції (групи), а також прізвища голови депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція (група) зобов’язана інформувати Раду про виникнення змін у складі депутатської фракції (групи).

2. Головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів про реєстрацію такої депутатської фракції (групи), її кількісний склад, голову депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція та депутатська група вважаються створеними з моменту оголошення головуючим про це на пленарному засіданні Ради.

3. Про вступ до депутатської фракції (групи) нових членів головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, що підписується головою депутатської фракції (групи) та новими членами фракції (групи).

4. Про вихід депутатів з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмової заяви депутата, що виходить з фракції (групи).

5. Про виключення депутата з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, підписаного головою депутатської фракції (групи).

 

Стаття 11. Права депутатських фракцій та груп

Депутатські групи та фракції мають права, передбачені чинним законодавством, в т.ч. на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Ради з кожного питання порядку денного сесії Ради та на обов’язкове оголошення перерви у пленарному засіданні Ради перед голосуванням щодо будь-якого конкретного питання (пропозиції, поправки, доповнення) для проведення консультацій та узгодження позиції членів депутатської групи, фракції. Депутатські групи та фракції мають право на пропорційне представництво в постійних комісіях, що означає пропорційне право на зайняття посад голів постійних комісій представниками депутатської групи та фракції.

 

Стаття 12. Селищний голова

1. Селищний голова є головною посадовою особою Гощанської територіальної громади.

2. Селищний голова очолює виконавчий комітет Ради, головує на засіданнях Ради.

3. Повноваження Селищного голови починаються з часу оголошення селищною  територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання і закінчуються зі вступом на цю посаду іншої обраної відповідно до закону України особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.

4. Повноваження Селищного голови визначаються ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

5. При здійсненні наданих повноважень Селищний голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед Гощанською територіальною громадою,

Радою.

6. Селищний голова у межах своїх повноважень видає розпорядження та доручення, а також у терміни, передбачені чинним законодавством України, підписує рішення Ради та її виконавчого комітету.

7. Селищний голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. За вимогою більшості складу від загальної кількості  депутатів Ради Селищний голова зобов'язаний відзвітувати перед Радою про роботу виконавчих органів Ради у встановлений ними термін.

8. Повноваження Селищного голови достроково припиняються у випадках і порядку, передбачених чинним законодавством України.

 

Стаття 13. Секретар ради.

1. Секретар селищної ради обирається відповідно до пункту 1 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та працює в раді на постійній основі.

2. Секретар селищної ради здійснює свої повноваження відповідно до чинного законодавства та цього Регламенту.

3. Повноваження секретаря селищної ради визначаються ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Стаття 14. Постійні комісії Ради

 1. Функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначається окремим положенням, яке затверджується Радою.
 2. Всі інші питання роботи комісії, в т.ч. обрання заступника голови, та секретаря селищної ради, вирішуються відповідною постійною комісією самостійно.
 3. У складі Ради функціонують такі постійні комісії:

- з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, конфлікту інтересів, етики та регламенту;

- з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва;

- з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою;

- з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту та зв’язку;

- з гуманітарних і соціальних питань.

4. Депутат (окрім Секретаря Ради) зобов’язаний увійти до складу  однієї з постійних комісій, брати участь у її роботі. Відмова депутата від входження до постійної комісії та неприйняття участі в роботі постійної комісії є підставами для застосування до депутата стягнень, передбачених Регламентом, а також відкликання депутата. Депутат зобов’язаний поінформувати голову постійної комісії та Апарат Ради про неможливість бути присутнім на засіданні комісії та вказати відповідні причини.

5. Тимчасові контрольні комісії Ради є органами Ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд Ради. Рішення про утворення тимчасової контрольної комісії Ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу Ради.

6. Порядок діяльності тимчасової контрольної комісії та строк її повноважень визначаються рішенням Ради про створення такої комісії. Роботу тимчасових контрольних комісій забезпечує Секретар Ради.

7. За рішенням Ради можуть створюватись інші комісії у порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

Стаття 15. Порядок відкликання голів та членів постійних комісій

1. Голова постійної комісії може бути у будь-який час відкликаний Радою. Вмотивовані пропозиції про відкликання голови постійної комісії Ради вносяться:

1.1. За рішенням відповідної постійної комісії Ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);

1.2. За ініціативою не менш як третини депутатів від загального складу Ради.

3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, Рада заслуховує доповідь з цього питання одного з членів комісії, визначеного нею. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його компетенції. Рішення Ради про відкликання голови постійної комісії повинно містити відомості про причини відкликання.

4. Голова постійної комісії вважається відкликаним у випадку прийняття про це рішення Ради, що приймається більшістю від загального складу Ради. Відкликаний голова постійної комісії стає членом цієї комісії, якщо ним не подано заяву про входження до іншої постійної комісії. Рада зобов’язана розглянути питання обрання нового голови постійної комісії та прийняти рішення.

5. Питання про обрання депутата в іншу комісію можуть бути ініційовані за згоди конкретного депутата, Селищним  головою, головою депутатської фракції (групи), до якої входить депутат, головою постійної комісії та самим депутатом. За рішенням Ради депутат може бути обраний в іншу постійну комісію. Рішення про внесення змін до складу постійної комісії приймається більшістю від загальної складу Ради.

 

Стаття 16. Робочі органи сесії Ради

 1. Робочими органами сесії Ради можуть бути лічильна комісія та редакційна комісія, що обираються з числа депутатів Ради шляхом прийняття процедурного рішення.
 2. З метою проведення таємного голосування на підставі цього Регламенту та у відповідності до чинного законодавства створюється лічильна комісія для підрахунку голосів депутатів.
 3. Лічильна комісія формується за пропозиціями головуючого, депутатських фракцій, депутатських груп та депутатів.
 4. Лічильна комісія обирається Радою у складі трьох осіб. До складу лічильної комісії мають право увійти представники депутатської фракції (групи). Підрахунок голосів при обранні першої лічильної комісії здійснюється головуючим.
 5. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря. Засідання лічильної комісії проводяться гласно і відкрито, крім випадків таємного голосування. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування. Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії.
 6. Для узгодження текстів рішень, заяв, звернень, які приймаються Радою, Рада може сформувати редакційну комісію. Редакційна комісія обирається Радою процедурним рішенням за пропозицією головуючого із числа депутатів та з включенням до її складу відповідних фахівців. У роботі редакційної комісії можуть брати участь автори проекту рішення (заяви, звернення).
 7. Редакційна комісія формується на випадок роботи із особливо складними текстами. В усіх інших випадках оформлення кінцевої редакції рішень Ради покладається на Апарат Ради.
 8. Редакційна комісія оформляє остаточну редакцію проекту прийнятого рішення (заяви, звернення) та вносить на розгляд Ради. Цей примірник підписується уповноваженим членом комісії не пізніше наступного дня після пленарного засідання.

 

Стаття 17. Апарат Ради

 1. Апарат селищної ради (надалі – Апарат Ради) є виконавчим органом селищної ради, що здійснює організаційне, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Радою взаємодії з її виконавчими органами, здійснює контрольні функції, передбачені цим Регламентом.
 2. Діяльність Апарату Ради безпосередньо координує Секретар Ради.
 3. Функції Апарату Ради виконує відповідний відділ апарату Ради та її виконкому спільно з іншими виконавчими органами Ради в установленому порядку.

 

Стаття 18. Виконавчі органи Ради

 1. Виконавчі органи Ради утворюються Радою для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених чинним законодавством.
 2. Виключною компетенцією Ради є утворення виконавчого комітету Ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск у встановленому законодавством порядку.
 3. В порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», за пропозицією Селищного голови Рада затверджує структуру виконавчих органів Ради, загальну чисельність апарату Ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання.
 4. Кандидатури членів виконавчого комітету вносить на розгляд Ради Селищний голова. Кандидатури на обрання та звільнення заступників Селищного голови можуть виносити Селищний голова, постійні комісії, депутати, виконавчий комітет Ради. Перед внесенням на розгляд Ради кандидатур заступників Селищного голови та членів виконавчого комітету, вони обговорюються у постійних комісіях і депутатських фракціях (групах), які готують щодо кандидатур мотивовані висновки і при необхідності роблять доповіді на пленарних засіданнях.
 5. В обговоренні кандидатур на посади заступників Селищного голови, членів виконкому можуть брати участь тільки депутати Ради.
 6. Рада приймає процедурне рішення про голосування щодо кожної кандидатури окремо чи списком. Якщо запропонована Селищним головою кандидатура (кандидатури) до складу виконавчого комітету не отримала підтримки необхідної більшості депутатів, Селищний голова представляє Раді кандидатуру, щодо якої проводиться нове голосування.
 7. Виконавчі органи Ради підзвітні та підконтрольні Раді, здійснюють повноваження, які визначені чинним законодавством та окремим рішенням про розмежування повноважень між виконавчими органами Ради.

 

РОЗДІЛ ІII.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ.

ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВИХ ТА ПОЗАЧЕРГОВИХ СЕСІЙ РАДИ

 

Стаття 19. Сесійна форма роботи Ради

 1. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія Ради – це форма роботи Ради як представницького органу, яка складається з пленарних засідань, а також засідань постійних комісій Ради.
 2. Сесії можуть скликатися чергові та позачергові.

 

Стаття 20. Перше пленарне засідання Ради

 1. Перед початком першого пленарного засідання селищна територіальна виборча комісія за участю працівників Апарату Ради здійснює реєстрацію новообраних депутатів, які прибули для участі в пленарному засіданні. Під час реєстрації депутату надаються:
 • тексти Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» (за потреби);
 • регламент Гощанської селищної ради попереднього скликання (за потреби);
 • список посадових осіб ради та номери їх службових телефонів (за потреби).
 1. Перше пленарне засідання першої сесії новообраної селищної ради відкриває голова селищної територіальної виборчої комісії і веде його до моменту визнання повноважень депутатів селищної ради нового скликання та новообраного Селищного голови.
 2. Голова селищної територіальної виборчої комісії інформує селищну раду про результати голосування і підсумки виборів депутатів та Селищного голови. Інформація голови селищної територіальної виборчої комісії береться до уваги. Після оголошення інформації про результати і підсумки виборів депутатів селищної ради та Селищного голови, Селищний голова приступає до подальшого ведення пленарного засідання.

 

Стаття 21. Відкриття та закриття сесії Ради

 1. Перед відкриттям кожного пленарного засідання Апаратом Ради проводиться реєстрація депутатів особисто з підтвердженням своєї присутності власноручним підписом. Дані цієї реєстрації є підставою для відкриття засідання. Депутат зобов’язаний брати особисту участь в пленарному засіданні Ради. У випадку неможливості прибути на пленарне засідання Депутат зобов’язаний поінформувати Апарат Ради та вказати відповідні причини. Відкриття сесії Ради оголошується головуючим на початку першого пленарного засідання. Після відкриття оголошується, яка кількість депутатів прибула на пленарне засідання, а також оголошуються прізвища відсутніх депутатів (кожного окремо) із зазначенням причин відсутності. Якщо причина відсутності є невідомою, то вважається що депутат відсутній без поважних причин.
 2. При відкритті та після закриття сесії виконується Державний гімн України. під час виконання Держаного гімну України, присутні повинні співати гімн або зберігати тишу.
 3. Сесія закривається після розгляду усіх питань порядку денного, у тому числі шляхом перенесення розгляду окремих питань на наступну сесію Ради. Сесія не може бути закрита, якщо Рада не вичерпала порядок денний.

 

Стаття 22. Скликання чергових та позачергових сесій Ради

1. Чергові сесії скликаються, як правило, в останню п’ятницю місяця. У разі, якщо на останню п’ятницю місяця припадає святковий або неробочий день, то сесія Ради переноситься на наступну п’ятницю.

2. Рішення про скликання чергової сесії повідомляється депутатам не пізніше як за 10 днів до сесії, у виняткових випадках(скликання позачергових сесій) не пізніше як за день до сесії.

3. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії Ради, підписані ініціаторами у встановленому порядку, надсилаються Секретарю Ради з визначенням питань і з проектами документів, розгляд яких пропонується.

4. Розпорядження про місце і час проведення та порядок денний пленарних засідань доводиться Апаратом Ради до відома кожного депутата, зазвичай, у електронній формі (шляхом надсилання повідомлення на електронну пошту депутата), або в інший можливий спосіб, а також здійснюється повідомлення через засоби масової інформації та офіційний сайт Радине пізніше, як за 10 днів до сесії.

 

Стаття 23. Порядок денний сесії Ради

1. Порядок денний сесії Ради формує Селищний голова після проведення консультацій з головами постійних комісій Ради та відповідно до:

1.1. затвердженого Радою плану роботи Ради;

1.2. пропозицій Секретаря Ради;

1.3. пропозицій депутатських фракцій, постійних комісій, депутатів;

1.4. пропозицій виконавчого комітету;

1.5. пропозицій, внесених у порядку місцевих ініціатив та громадських слухань.

2. Не рідше одного разу на квартал до порядку денного обов’язково вноситься питання про заслуховування інформації:

2.1 про роботу виконавчого комітету та структурних підрозділів селищної ради;

2.2 про виконання бюджету та рух коштів у позабюджетних фондах;

2.3 про роботу комунальних підприємств та рух коштів на їх рахунках.

3. Не рідше одного разу на рік вносяться питання про роботу постійних або тимчасових контрольних комісій та про виконання рішень і доручень Ради.

4. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами чинного законодавства України.

 

Стаття 24. Суб'єкти права внесення пропозицій щодо питань на розгляд селищної ради (ініціатори).

1. Пропозиції щодо питань на розгляд Раді можуть вносити суб’єкти владних повноважень, визначених законодавством, а також громадяни України – члени територіальної громади в порядку, визначеному законодавством, статутом громади та рішеннями ради.

2. Ініціатор внесення є автором проекту рішення (незалежно від того хто технічно підготував проект). Ініціатор внесення має право на визначення (заміну) доповідача (доповідати самостійно, або доручити на власний розсуд це будь-який іншій особі). Підставою для розгляду питання в Раді, залежно від того, хто із суб'єктів є ініціатором, можуть бути:

 • розпорядження Селищного голови;
 • звернення постійної комісії до Селищного голови;
 • письмове звернення депутата (депутатів) до Селищного голови;
 • письмове звернення депутатської групи, фракції до Селищного голови, підписане її керівниками;
 • рішення виконавчого комітету ради про внесення питання на розгляд селищної ради;
 • протокол проведених відповідно до вимог Статуту територіальної громади загальних зборів громадян, на яких прийнято рішення про місцеву ініціативу;
 • рішення (резолюції) громадських слухань.
 • Звернення громадян.

 

Стаття 25. Підготовка питань, що вносяться на розгляд Ради

 1. Підготовку питань, що вносяться на розгляд Ради, організовує Секретар Ради.
 2. Проект рішення, що планується винести на розгляд Ради, подається в Апарат Ради у друкованій та електронній формах не пізніше як за 10 робочих днів до його розгляду на пленарному засіданні з метою прийняття, крім обумовлених Регламентом випадків термінового розгляду питань.
 3. За потреби до проекту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується:

- характеристика стану речей в галузі, яку врегульовує це рішення;

- потреба і мета прийняття рішення;

- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення;

- механізм виконання рішення;

- порівняльна таблиця змін (у випадку, якщо проектом рішення пропонується внести зміни до існуючого рішення ради).

У випадку, якщо проектом рішення пропонується скасувати існуюче рішення Ради, до проекту рішення додається копія такого рішення Ради.

 1. Друкований примірник проекту рішення повинен мати такі реквізити: на лицевій стороні бланку рішення Ради – назва рішення; нижче – текст проекту рішення; у верхньому правому куті лицьової сторони бланку – дата та номер реєстрації проекту в Апараті Ради. Примірники проектів рішень, які тиражуються для попереднього ознайомлення депутатами Ради, повинні містити помітку «Проєкт».
 2. Текст проекту рішення повинен складатися з таких частин:

5.1. мотивуючої, в якій містяться посилання на закон, інший нормативний акт, обставини, якими викликана необхідність прийняття рішення;

5.2. резолютивної, в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці поставленого завдання;

5.3 заключної, в якій вказана постійна комісія, на яку покладається контроль за виконанням рішення, а також вказівка про набуття чинності рішення у випадку більш пізнього набуття чинності та спосіб його оприлюднення.

 1. Апарат Ради невідкладно оприлюднює на веб-сайті Ради проект рішення після його надходження, але не пізніше ніж протягом трьох робочих днів.
 2. Проект рішення повинен мати погоджувальні підписи (візи). Проект рішення після його реєстрації проходить візування в:

7.1. Секретаря Ради;

7.2. Заступника Селищного голови, відповідно до розподілу обов’язків;

7.3. Голів відповідних постійних комісій;

7.4 Керівника виконавчого органу чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання.

7.5. Автора проекту;

7.6. Юридичний відділ.

 1. Візи проставляються на зворотній стороні першого примірника останнього аркуша проекту рішення і розміщуються таким чином: ліворуч - назва посади, праворуч - підпис і розшифрування підпису, знизу під розшифруванням підпису - дата візування. У проектах рішень, що підготовлені та вносяться селищним головою, виконавчим комітетом, постійною комісією, під візами у нижньому лівому кутку проставляються прізвище та службовий телефон виконавця проекту рішення.
 2. Візування проекту рішення є обов'язковим. При наявності у того, хто візує, зауважень і пропозицій, вони викладаються на окремому аркуші (або тексті проекту рішення) у формі зауважень до проекту рішення або окремої думки. Суб’єкти внесення проектів рішення зобов’язані подавати проект рішення із погоджувальними підписами (візами), отримання погоджувальних підписів (віз).Є обов’язком автора проекту і Секретарем ради. Проекти рішень, підготовлені Селищним головою, Секретарем Ради, постійними комісіями, депутатами, візують виконавці, Секретар Ради та юридичний відділ. У випадках, коли Авторами проекту рішення є депутати, депутатські фракції (групи) або постійні комісії – отримання погоджувальних підписів (віз) здійснюється Апаратом Ради.
 3.  Друкування та розмноження проектів рішень та інших матеріалів сесії проводиться з примірника, підготовленого відповідно до вимог Регламенту.

 

Стаття 26. Попереднє обговорення проектів рішень

1. Секретар Ради забезпечує попереднє обговорення постійними комісіями, науковцями, громадськістю та оприлюднення проектів рішень, що виносяться на розгляд Ради, шляхом розміщення їх на сайті Ради, із обов’язковим виконанням вимог Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення кінцевої редакції покладається на ініціаторів проекту спільно із Секретарем Ради і можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій Ради.

3. Зауваження, висновки та пропозиції подаються у письмовій формі, усні та електронній формі.

4. Поправки та пропозиції до проектів рішень зводяться у порівняльну таблицю, для розгляду на пленарному засіданні.

5. Винесенню питання на розгляд пленарного засідання Ради передує його підготовка у відповідних комісіях Ради.

 

Стаття 27. Пленарні засідання Ради

 1. Пленарні засідання є складовою сесії Ради. При неможливості розглянути порядок денний протягом одного пленарного засідання, рішенням Ради розгляд питань порядку денного розбивається на два і більше пленарних засідання.
 2. На початку пленарного засідання Рада визначає порядок роботи. Пленарне засідання Ради відбувається в такому порядку:
 • реєстрація депутатів та повідомлення про відсутність;
 • вступне слово головуючого про відкриття сесії Ради;
 • затвердження порядку денного та регламенту роботи сесії;
 • вирішення процедурних питань проведення сесії;
 • обговорення питань порядку денного та голосування по них;
 • розгляд питання порядку денного „Різне”;
 • закриття сесії Ради.
 1. Відкриває, веде і закриває пленарні засідання Ради Селищний голова, а в разі його відсутності ці функції відповідно до чинного законодавства виконує Секретар Ради або обраний депутатами головуючий на засіданні. Відкриття сесії Ради оголошується головуючим засідання на початку першого пленарного засідання. Процедурним рішенням Ради може оголошуватися перерва.

 

Стаття 28. Правомочність пленарних засідань Ради

 1. Пленарне засідання є правомочним за умови участі у ньому більше половини від загального складу Ради . Участь депутатів у пленарному засіданні визначається за їх підписами при реєстрації. Дані щодо присутності оголошуються головуючим на початку засідання.
 2. У разі відсутності необхідної кількості депутатів головуючий за згодою голів фракцій (груп) може перенести початок пленарного засідання на годину для виклику відсутніх депутатів або перенести проведення засідання на інший, встановлений ними день, але не більше, ніж на два тижні.

 

Стаття 29. Права та обов’язки головуючого на пленарному засіданні Ради

1. Головуючий на засіданні Ради:

1.1 відкриває, закриває та веде засідання, оголошує перерви у засіданнях Ради;

1.2 виносить на обговорення проекти рішень Ради, оголошує їх повну назву, ініціаторів внесення та наявність письмових пропозицій та поправок;

1.3 інформує про матеріали, що надійшли на адресу Ради;

1.4 організовує розгляд питань;

1.5 повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;

1.6 надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, запитань, оголошує наступного промовця, називаючи ім’я, прізвище та посаду відповідної особи;

1.7 створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;

1.8 ставить питання на голосування, оголошує його результати;

1.9 неухильно дотримується даного Регламенту/законодавства України  та забезпечує його дотримання всіма присутніми на засіданні;

1.10 робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;

1.11 вживає заходи для підтримання порядку на засіданні;

1.12 здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту та чинного законодавства України.

2. Під час виступів на засіданні Ради головуючий не має права коментувати чи давати оцінки щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, зазначених у цьому Регламенті.

3. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам озвучення документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.

4. З питань, підготовлених відповідною комісією Ради або депутатською фракцією (групою), озвучення документів, пропозицій від комісії, фракції, групи здійснюється визначеним комісією доповідачем.

 

Стаття 30. Затвердження порядку денного і внесення до нього змін. Послідовність розгляду питань порядку денного

 1. Проект порядку денного оголошується головуючим на початку пленарного засідання Ради, він приймається за основу більшістю від присутніх на пленарному засіданні Ради. Пропозиції про зміни та доповнення до проекту порядку денного (виключення окремих питань, зміна черговості їх розгляду) ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження. Рішення по пропозиціях про зміни і доповнення до порядку денного ухвалюється більшістю від присутніх на пленарному засіданні.
 2. Порядок денний приймається в цілому більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні. В разі неприйняття порядку денного в цілому, головуючий проводить голосування по кожному пункту окремо.
 3. Питання порядку денного пленарного засідання розглядаються у тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання.
 4. Перехід до розгляду чергового питання порядку денного оголошується головуючим на засіданні. Він повідомляє про назви і редакції проектів, документів (у тому числі й альтернативних), які підлягають розгляду, та про порядок розгляду питання.
 5. Головуючий на засіданні може об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, відповідне процедурне рішення приймається Радою.
 6. Перед розглядом питання порядку денного головуючий на засіданні може робити повідомлення Раді, які вважає доцільними; у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання, але не перериваючи виступу промовця або процедуру голосування.
 7. Перед закриттям пленарного засідання головуючий на засіданні уточнює час проведення наступного пленарного засідання Ради. Питання, не розглянуті на поточному пленарному засіданні, підлягають розгляду на наступному пленарному засіданні у визначеній послідовності.
 8. Послідовність розгляду питань порядку денного головуючий може змінити лише за процедурним рішенням Ради. В ході пленарного засідання Рада має право повернутись до внесення змін до порядку денного, таке повернення здійснюється за процедурним рішенням Ради за пропозицією депутата, депутатської фракції (групи).

 

Стаття 31. Виступи, доповіді (співдоповіді), запитання

 1. Доповіді та співдоповіді, як правило, виголошуються з трибуни; пропозиції, поправки та запитання виголошуються, як правило, з місця.
 2. Якщо головуючий на засіданні не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської фракції (групи) чи постійної комісії Ради зазначає їх назву.
 3. Запитання доповідачам можуть ставити депутати та Селищний голова. Запитання повинні бути чіткими, зрозумілими і, по можливості, короткими. Забороняється використовувати надане для запитання слово для здійснення виступу.
 4. Після закінчення запитань до доповідача (співдоповідачів), головуючий пропонує депутатам виступити з обговорюваного питання. На засіданні він може надати слово для виступу і у разі усного звернення депутата, якщо у цьому виникла потреба. Проголошення виступів здійснюється, як правило, з місця. Особам, які проголошують виступи, запитання не ставляться, зміст виступів не коментується.
 5. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на засіданні надає слово депутатам з дотриманням черговості. Головуючий на засіданні за погодженням з Радою може встановити іншу черговість виступаючих.
 6. Кожна з депутатів має гарантоване право на запитання доповідачу, а також на виступ уповноваженого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування. Головуючий на засіданні надає слово уповноваженим особам депутатських фракцій (груп) для висловлення узагальнених позицій фракції (групи).
 7. Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу. Окрім цього, депутати мають право на запитання та виступ з приводу внесеної пропозиції чи поправки.
 8. За процедурним рішенням Ради головуючий може також надати слово для виступу з обговорюваного питання:

- заступникам Селищного голови, керівникам структурних підрозділів виконавчих органів Ради;

- особам, що присутні на засіданні.

 1. В обов’язковому порядку, без ухвалення процедурного рішення Ради, слово для виступу в обговоренні надається за їх проханням:
 • представнику ініціативної групи, якою внесено на розгляд Ради проект рішення в порядку місцевої ініціативи;
 • особі, уповноваженій для виступу громадськими слуханнями під час розгляду Радою пропозицій громадських слухань;
 • представнику ініціативної групи при вирішенні питань про створення органів самоорганізації населення;
 • головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, квартальних, вуличних, будинкових комітетів;
 • головам батьківських комітетів навчальних закладів;
 • почесним громадянам громади;
 • народним депутатам України, депутатам обласної, районної ради.
 1. Депутат у будь-який момент може відмовитися від свого виступу, передати своє право на виступ іншому депутатові або помінятися з ним чергою, повідомивши про це головуючого. У разі відсутності депутата у момент надання йому слова вважається, що він відмовився від слова, якщо він не передав свого права на виступ іншому депутату.
 2. Депутат, ім’я якого було згадано під час виступу, має право на беззаперечне проголошення репліки. Депутатська фракція (група), назва якої була згадана під час виступу, має беззаперечне право на виступ свого представника з реплікою.

 

Стаття 32. Вимоги до виступів на пленарному засіданні Ради

 1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово, та дотримуватися тривалості часу, наданого для виступу. За звичайних обставин виступ промовця не переривається.
 2. Депутат (крім головуючого, Секретаря Ради, голів постійних комісій Ради, представника від депутатської фракції (групи), доповідача) може виступити на засіданні Ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, тільки один раз, не враховуючи внесення поправок у ході засідання. Повторно слово депутату може надаватися тільки у разі необхідності процедурним рішенням Головуючим, прийнятим без обговорення.
 3. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання. Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю.
 4. Якщо депутат вважає, що виступаючий або головуючий на засіданні неправильно тлумачать його слова або дії, він може звернутися до головуючого з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. Слово надається відразу після звернення.

Стаття 33. Тривалість виступів на пленарному засіданні

 1. Головуючий надає слово для виступу наступної тривалості:
 • для доповіді – до 10 хвилин;
 • співдоповіді – до 5 хвилин;
 • заключного слова – до 3 хвилини;
 • тим, хто виступає в обговоренні – до 2 хвилини;
 • для повторних виступів (але не більше двох разів з одного питання), за процедурним рішенням ради – до 2 хвилин;
 • в обговоренні процедурою скороченого обговорення – до  2 хвилин;
 • для виступів щодо постатейного голосування проектів рішень – до 1 хвилини;
 • для виступів запрошених осіб, заступників Селищного голови, керівників структурних підрозділів виконавчих органів Ради, за процедурним рішенням Ради, – до 3 хвилин;
 • для виступів у «Різному» – до 3 хвилини;
 • для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, запитань, внесення пропозицій і поправок – до 2 хвилини;
 • для надання пояснень депутату, який вважає, що виступаючий або головуючий неправильно тлумачать його слова або дії – до 1 хвилина;
 • для внесення депутатського запиту – до 2 хвилини на кожен запит;
 • для внесення депутатського запитання – до 1 хвилина;
 • для проголошення репліки – до 1 хвилина.
 1. Головуючий може надати промовцю триваліший час, якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує. При наявності заперечень, триваліший час може надаватися за прийнятим без обговорення процедурним рішенням. Якщо виступ промовця був перерваний, наданий для виступу час продовжується на відповідний час.

Стаття 34. Перерви для узгодження позицій фракцій (груп)

1. Після обговорення питання порядку денного до початку голосування депутатська фракція (група) має беззаперечне право на перерву для узгодження позицій. Така перерва надається головуючим тривалістю, про яку просить ініціатор, але не більше 20 хвилин. Перерва надається на вимогу голови (за його відсутності члена фракції) депутатської фракції (групи).

Стаття 35. Закінчення обговорення питань

 1. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів про перехід до голосування, виголошуючи: «Переходимо до голосування».
 2. З моменту виголошення такого заклику головуючого, надавання слова заборонено, слово може надаватися тільки щодо процедурних питань способу чи порядку голосування.
 3. Якщо протягом 20 секунд не надійшло пропозицій щодо зміни способу і порядку голосування, головуючий закликає до голосування, виголошуючи заклик: «Голосуємо».

Стаття 36. Види та способи голосування

1. Рішення Ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, визначеному цим Регламентом та законом.

2. Відкрите голосування здійснюється в режимі поіменного голосування одним із способів:

- за допомогою системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування та відображенням на екранах у сесійній залі;

- шляхом підняття рук або проголошення свого рішення по кожному питанню порядку денного в разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування.

Стаття 37. Таємне голосування

1. Таємне голосування проводиться за процедурним рішенням Ради або у випадках прямо передбачених чинним законодавством України, шляхом заповнення бюлетенів та проведення подальшого підрахунку волевиявлення.

2. Організацію таємного голосування бюлетенями та підрахунок голосів забезпечує лічильна комісія. Порядок проведення таємного голосування лічильна комісія доводить до відома всіх депутатів.

3. Лічильна комісія перед початком голосування готує список депутатів, організовує виготовлення бюлетенів, перевіряє наявність кабін для голосування, опечатує скриньки для таємного голосування, забезпечує умови для повного додержання таємності голосування.

4. Кожному депутату членами лічильної комісії видається один бюлетень за списком депутатів після пред'явлення посвідчення депутата Ради. У списку депутатів про видачу бюлетенів для таємного голосування ставиться підпис депутата. У відповідному місці бюлетеня ставиться печатка ради та підпис голови лічильної комісії. Заповнення бюлетенів проводиться депутатом у кабіні для таємного голосування. Після закінчення голосування лічильна комісія розкриває скриньки для таємного голосування і підраховує голоси.

5. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, в яких залишено дві та більше кандидатури, а також ті, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата. Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.

6. Кандидат вважається обраним, призначеним чи затвердженим, якщо в результаті таємного голосування він отримав більше половини голосів депутатів від загального складу ради.

7. Якщо в бюлетень для таємного голосування внесено більше двох кандидатур і жоден кандидат не одержав при першому голосуванні необхідної більшості, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів. Якщо кожен з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів, то вони мають права висувати свої кандидатури на цю ж посаду повторно.

8. Про результат таємного голосування бюлетенями лічильна комісія складає протокол, який підписують всі члени комісії. Протокол лічильної комісії про результати голосування затверджується Радою відкритим нефіксованим голосуванням.

Стаття 38. Порядок голосування та прийняття рішення Ради

 1. Рішення Ради з будь-якого питання після його обговорення приймається на її пленарному засіданні у такій послідовності:

- проект рішення ставиться на голосування за основу;

- після цього ставляться на голосування, у порядку надходження, усі зміни та доповнення, що надійшли під час обговорення проекту;

- проект рішення ставиться на голосування в цілому як рішення з урахуванням змін та доповнень, підтриманих більшістю депутатів від загального складу Ради.

 1. Головуючому заборонено ставити рішення на голосування в цілому без його попереднього голосування за основу, за відсутності мовчазної згоди Ради. Голосування за основу та в цілому можливе виключно у випадку, коли на пропозицію головуючого або депутата проект рішення поставити на голосування за основу і в цілому не надійшло жодного заперечення Ради.
 2. У випадку, якщо Рада прийняла рішення за основу, головуючий пропонує розглянути пропозиції та доповнення до тексту проекту рішення. Можливе прийняття рішення Ради спочатку по пунктах, розділах, а потім – в цілому.
 3. Усі пропозиції, поправки та доповнення ставляться на голосування окремо. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, що не були відкликані. Тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитися на голосування, повинні оголошуватися; при цьому називається депутат, що ініціював внесення тексту. Якщо окрема думка депутата містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий на засіданні оголошує ці пропозиції і ставить їх також на голосування.
 4. У разі, коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативні пропозиції), Рада, якщо вона не прийме іншого рішення, проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення і виявляє з них ту, яка є прийнятною для подальшого розгляду за її суттю. Результатом вибору однієї з таких пропозицій є відхилення інших і решта на голосування не ставиться.
 5. Головуючий на засіданні може поставити на голосування Ради питання про відмову ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст сформульований нечітко або не стосується обговорюваного питання, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює по суті відхилений Радою текст. Процедурне рішення з цього приводу приймається Радою без обговорення.
 6. Після голосування всіх пропозицій та поправок проект рішення голосується в цілому.
 7. Після голосування по всіх пропозиціях та поправках, у випадку виникнення необхідності, Рада може прийняти рішення про направлення проекту рішення разом із ухваленими поправками на доопрацювання у відповідну постійну комісію (комісії).
 8. Після оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
 9.  Депутат голосує особисто шляхом підняття руки або за допомогою системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування та відображенням на екранах у сесійній залі.
 10.  Депутат має право на одержання лише одного бюлетеня для таємного голосування і зобов’язаний не передавати його іншим особам.
 11.  Після закінчення голосування головуючий на засіданні оголошує його повні результати і прийняте рішення.
 12.  Проект рішення або пропозиція, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими. За пропозицією головуючого, Секретаря Ради, депутата, що підтримана процедурним рішенням Ради, проект рішення, пропозиція, доповнення чи зауваження до проекту рішення можуть бути поставлені на повторне голосування більшістю голосів загального складу Ради. В разі неприйняття рішення після повторного голосування – проект рішення, пропозиція, доповнення чи поправка вважаються відхиленими.

Стаття 39. Рішення Ради

 1. На пленарних засіданнях Рада може приймати нормативно-правові, та інші акти у формі:

- рішення Ради, прийнятого у межах її компетенції для досягнення певної цілі, що спричинює певні юридичні наслідки;

- доручення - рішення Ради, що стосується органу чи посадової особи Ради і містить зобов'язання або повноваження до одноразової дії;

- звернення - рішення Ради, зверненого до суб'єктів із закликом до певних дій та ініціатив;

- заяви - рішення Ради, що містить у собі виявлення позиції Ради з певних питань;

- процедурне рішення - рішення, прийняте Радою з процедурних питань.

 1. Рішення Ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради. Рішення Ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не заперечує проти цього. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 14 депутатів або 13 депутатів і Селищний голова. Депутат, що був відсутній під час голосування, не може подати свій голос після завершення голосування. Також депутат не має права відкликати свій голос після голосування.
 2. Не пізніше п’ятого дня з моменту прийняття Радою рішення Селищний голова зобов’язаний підписати прийняте рішення або скористатись процедурою ветування (частина 4 статті 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні).
 3. Рішення Ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено Селищним головою і внесено на повторний розгляд Ради (процедура ветування) із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Про зупинення прийнятого Радою рішення Селищний голова виносить розпорядження, у якому визначаються мотиви зупинення, обґрунтування зауважень та дата проведення повторного розгляду зупиненого рішення. Таке розпорядження повинно бути оприлюднено на офіційному сайті Ради разом із зупиненим рішенням Ради. Для розгляду зупиненого Селищним головою рішення Селищним головою скликається позачергова сесія, яка повинна відбутись не пізніше 10 днів від моменту винесення Селищним головою розпорядження про зупинення рішення Ради. Таке питання може бути розглянуто на черговій сесії, якщо дата проведення чергової сесії призначена не пізніше 14 днів із дня винесення Селищним головою розпорядження про зупинення рішення Ради. Якщо Рада відхилила зауваження Селищного голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу Ради, воно набирає чинності й Селищний голова зобов’язаний підписати текст прийнятого рішення негайно.
 4. Рішення Ради з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку. Рада не має права виносити рішення, що суперечать раніше прийнятим рішенням Ради індивідуальної дії, зокрема у випадку прийняття відмовного рішення Ради індивідуального характеру, відповідне питання може бути внесено на розгляд Ради після скасування попереднього відмовного рішення Ради в судовому порядку.

Стаття 40. Особливості розгляду питання порядку денного "Різне"

  1. Після розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання Ради депутатам надається право виступити у "Різному", яке полягає у висловленні ними своїх думок, пропозицій, оголошень, заяв та позицій щодо роботи сесії, депутатської діяльності, роботи виконавчих органів Ради тощо.
  2. Якщо для розгляду питання, відпрацювання пропозицій щодо його вирішення або вживання відповідних заходів потрібен час, головуючий на пленарному засіданні дає протокольне доручення відповідній посадовій особі чи органу розглянути питання, вжити заходів і дати відповідь депутату індивідуально та у встановлений головуючим термін.
  3. Рішення з питань, обговорюваних у "Різному", не приймаються, голосування не проводиться.

Стаття 41. Окремі особливості підготовки та розгляду проекту бюджету

1. З метою впорядкування та підвищення ефективності ухвалення рішень про бюджет Радою може бути прийнятий окремий Порядок розробки, підготовки, розгляду та ухвалення проектів рішень щодо селищного бюджету на наступний рік, внесення до нього змін, а також ухвалення пов’язаних із бюджетним процесом рішень.

Стаття 43. Набрання чинності рішень Ради. Оприлюднення рішень Ради та результатів голосування.

1. Рішення селищної ради передбачає погоджувальні підписи (візи). Рішення селищної ради проходить візування в:

1.1. Секретаря Ради;

1.2. Голів відповідних постійних комісій;

1.3. Заступника Селищного голови, відповідно до розподілу обов’язків;

1.4. керівника структурного підрозділу виконкому Ради чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання.

1.5. Автора проекту;

1.6. Відділі з правових питань;

1.7. Апараті.

2. Рішення Ради нормативно-правового характеру та інші акти набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Радою не встановлено пізніший строк введення цих рішень у дію. Усі, без винятку, рішення Ради опубліковуються на офіційному сайті Ради або в інший визначений у рішенні спосіб не пізніше 5-и робочих днів після їх прийняття. Окремі рішення Ради підлягають державній реєстрації в органах юстиції; такі акти набирають законної сили через 20 днів із дня їх державної реєстрації.

 1. У засобах масової інформації публікуються рішення Ради у випадку, якщо таке оприлюднення визначено самим рішенням Ради.
 2. Контроль за оприлюдненням, реєстрацією і виконанням рішень Ради здійснює Секретар Ради.

 

Стаття 44. Протокол, звукозапис пленарного засідання Ради

1. Засідання Ради протоколюються і записується на цифрові носії Апаратом Ради. У протоколі фіксуються:

- день, місце, початок і час закінчення засідання Ради, тривалість перерв;

- прізвище та ім'я головуючого на засіданні Ради та прізвища й імена присутніх депутатів (список присутніх на пленарному засіданні сесії Ради депутатів оформляється як додаток до протоколу);

- прізвища та імена присутніх на засіданні Ради запрошених членів територіальної громади та посадових осіб;

- питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого рішення), а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення;

- перелік рішень та результати виборів посадових осіб Ради;

- зміни та доповнення до проектів рішень Ради (у вигляді додатків до протоколу), які враховуються при голосуванні;

- заяви щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу (як додатки до протоколу);

- рішення щодо дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони були вжиті;

- запити депутатів Ради та відповіді на них (як додатки до протоколу);

- повідомлення (як додатки до протоколу).

2. Пленарне засідання Ради записується на цифрові носії та зберігається у Апараті Ради протягом всього терміну повноважень Ради.

 

РОЗДІЛ IV

Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів селищної ради

 

Стаття 45. Загальні правила

  1. Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів селищної ради здійснюється відповідно до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, що складається та затверджується радою щорічно, але не пізніше 18 грудня поточного року. План діяльності з підготовки регуляторних актів є складовою частиною плану роботи селищної ради. Після затвердження плану роботи селищної ради план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів публікується на офіційному сайті Ради.
  2. При підготовці проекту регуляторного акту, який не внесено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, Рада вносить зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня внесення проекту на розгляд, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
  3. Розробник регуляторного акта, відповідно до строку підготовки проекту, встановленого планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, подає постійній комісії Ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва проект регуляторного акта разом з аналізом регуляторного впливу, не пізніше, ніж за два місяці до засідання сесії селищної ради. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва за наявності мотивованого подання депутата Ради, іншої постійної комісії Ради, може визначити експерта та доручити йому підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
  4. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва протягом 3 робочих днів від дня надання документів залучає експерта (за потребою) для підготовки експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта. Строк підготовки експертного висновку встановлюється за домовленістю між постійною комісією та залученим експертом.
  5. На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії Ради, а також експертного висновку щодо регуляторного впливу цього проекту, постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва протягом 5 робочих днів з дня отримання експертного висновку готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного акта вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». У випадках, визначених цим Законом, такі висновки готуються на підставі експертного висновку щодо регуляторного впливу.
  6. У разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий постійній комісії з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики протягом строку встановленого для його підготовки, висновки постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, у триденний термін з дня закінчення терміну підготовки експертного висновку. Це правило не застосовується у випадках, передбачених частиною четвертою цієї статті Регламенту, у цьому разі постійна комісія з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики узгоджує з експертом продовження терміну підготовки експертного висновку. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва повідомляє розробника регуляторного акта про висновки щодо цього акта.
  7. У разі якщо постійна комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва дійде висновку, що проект регуляторного акта відповідає вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» розробник регуляторного акту або за його поданням постійна комісія селищної ради протягом 5 робочих днів з дня підготовки висновків оприлюднює одним зі способів, що передбачено ст. 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», проект регуляторного акта, аналіз регуляторного впливу (або експертний висновок) та встановлює строк протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції. Розробник регуляторного акта розглядає усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє. Доопрацьовані проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу подаються розробником до постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Стаття 46Питання розгляду регуляторних актів

   1. Підготовлені висновки постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва доопрацьовані проект регуляторного акта і аналіз регуляторного впливу протягом 3 робочих днів з дня надходження від розробника передаються для вивчення до постійної комісії селищної ради, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акта у Раді (відповідальна за підготовку проекту рішення постійна комісія), за винятком випадків, коли постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва є відповідальною за підготовку проекту рішення.
   2. При представленні на пленарному засіданні сесії Ради проекту регуляторного акта голова постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва доповідає про висновки цієї постійної комісії селищної ради щодо відповідності проекту регуляторного акта вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
   3. Регуляторний акт не може бути прийнятий, якщо присутня хоча б одна з таких обставин:
 • відсутній аналіз регуляторного впливу;
 • проект регуляторного акту не був оприлюднений.
  1. Рішення з питань прийняття регуляторних актів приймаються за процедурою і в порядку визначеному для прийняття рішень Ради. Прийняті регуляторні акти підлягають оприлюдненню в порядку та спосіб визначений Регламентом.

РОЗДІЛ V.

ЕТИКА, ДИСЦИПІЛІНА ТА ЗАХОДИ ВПЛИВУ.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 47. Норми депутатської етики та дисципліна

1. Депутат Ради, здійснюючи свої депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, в тому числі керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності; не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів Ради, громадян.

2. Депутат несе персональну відповідальність за зміст своїх виступів, їх правдивість та етичність. У випадку визнання в судовому порядку дій депутата (в т.ч. проголошених ним заяв та виступів) такими, що порушують вимоги Конституції і законів України, такі дії депутата можуть стати підставою дострокового припинення його повноважень (згідно процедури визначеної законодавством України).

3. Під час виконання депутатських повноважень, для Селищного голови і депутата є неприпустимим вживання образливих, неетичних, лайливих висловів по відношенню до громадян, окремих депутатів, депутатського корпусу в цілому, службовців місцевого самоврядування, тощо. Неприпустимими є критика депутата щодо його вибору при голосуванні з окремого питання, зловживання та спекуляції при коментуванні прийнятих чи відхилених Радою рішень.

4. Під час пленарного засідання Селищний голова, депутати, а також запрошені особи, присутні на засіданні члени територіальної громади міста та представники засобів масової інформації не повинні заважити виступаючим і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу, здійсненню голосування, підбиття його підсумків (вигуками, оплесками, вставанням, телефонними дзвінками тощо).

5. Селищний голова, депутати, інші присутні на пленарному засіданні Ради особи зобов’язані дотримуватись вимог даного Регламенту.

6. Депутат Ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції».

7. За порушення вимог даного Регламенту Головуючий на засіданні до порушника може застосовувати наступні заходи впливу:

7.1. Позбавлення права виступу до закінчення пленарного засідання;

7.2. Видалення з зали пленарного засідання (зали роботи комісії) до закінчення засідання.

8. У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання.

Стаття 48. Повнота та дійсність Регламенту

1. Регламент Ради затверджується на пленарному засіданні Ради більшістю голосів від загального складу депутатів Ради.

2. Цей Регламент регулює діяльність Ради та припиняє свою чинність з моменту ухвалення регламенту селищною радою наступного скликання.

3. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на Селищного голову, Секретаря Ради, постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, , конфлікту інтересів, етики та регламенту. Під час пленарного засідання Ради контроль за дотриманням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні.

4. Зміни та доповнення до Регламенту можуть бути внесені на пленарному засіданні Ради у порядку, передбаченому цим Регламентом та діючим законодавством.

5. У випадку виявлення суперечності між рішенням Ради і цим Регламентом застосовуються Законодавством України. Спори про дійсність положень Регламенту заборонені, окрім судового оскарження його окремих положень.

Правова база діяльності ради

 • Конституція України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр#Text

 • Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-вр#Text

 • Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2493-14#Text

 • Закон України  «Про статус депутатів місцевих рад»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/93-15#Text

 

Структура

Корисні посилання

Back to top