Агропромисловий комплекс
Підтримка садівництва та виноградарства
Підтримка тваринництва
Підтримка фермерства
Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання
Здешевлення кредитів
Промисловість та підприємництво
Державна програма
Офіційний сайт Гощанської селищної ради
Для людей з порушенням зору - натисніть Ctrl+
ГОЩАНСЬКА ГРОМАДА, РІВНЕНСЬКИЙ РАЙОН
Агропромисловий комплекс
Підтримка садівництва та виноградарства
Підтримка тваринництва
Підтримка фермерства
Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання
Здешевлення кредитів
Промисловість та підприємництво
Державна програма
25 березня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
29 березня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
Декларація Малюти Марії Віталіївни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Декларація Ткачук Наталії Леонідівни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
07 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
Акіліної Анастасії Ігорівни – спеціаліста І категорії юридичного відділу Гощанської селищної ради.
17 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
27 травня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
01 червня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
09 серпня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
14 вересня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
Декларація Овдійчук Мирослави Миколаївни подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Декларація Паламарчука Віктора Яковича подана у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
18 жовтня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
21 жовтня 2021 року в Гощанській селищній раді розпочато проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" щодо таких осіб:
Надання публічної інформації Гощанською селищною радою здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Згідно з законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.
Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:
1. ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;
2. опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит);
3. підпис і дату.
Для оформлення інформаційного запиту
Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до селищного голови або суду.
Частиною 2 статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що оскаржити запитувач може:
1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
ГОЩАНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ПРОТОКОЛ
13.12.2022 смт Гоща № 1
Засідання організаційного комітету громадського
обговорення кандидатури на посаду
старости Симонівського старостинського округу
Гощанської селищної ради
Голова організаційного комітету - Табекова Анастасія Василівна, керуюча справами виконавчого комітету Гощанської селищної ради
Заступник голови організаційного комітету - Михалочко Віталій Валерійович, начальник юридичного відділу Гощанської селищної ради
Секретар організаційного комітету - Ястремська Орися Володимирівна, головний спеціаліст відділу організаційної роботи Гощанської селищної ради
Члени організаційного комітету - Панчук О. В., Іванюк Н. П., Повар І.А., Бартманська Л. Й., Головина Ю. Ю., Креденець Л. В., Тимощук Н. І., Абрамчук Н.М.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
Про громадські обговорення кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу Гощанської селищної ради.
Доповідач – керуюча справами виконавчого комітету селищної ради, голова організаційного комітету Табекова А.В.
СЛУХАЛИ:
Михалочка В.В. – Ознайомив присутніх з рішенням селищної ради від 11.11.2022 №1778 «Про утворення старостинських округів та затвердження Порядку проведення громадського обговорення кандидатури старости в старостинських округах Гощанської селищної ради» та розпорядженням селищного голови від 06.12.2022 №135 «Про початок проведення громадських обговорень кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу Гощанської селищної ради»
ВИСТУПИЛИ:
Табекова А.В. (керуюча справами виконавчого комітету Гощанської селищної ради, голова організаційного комітету) – Ознайомила з механізмом і діями щодо виборів старости шляхом проведення громадського обговорення. Запропонувала провести громадське обговорення: 17 грудня – с.Жаврів і с.Глибочок, адмінприміщення колишньої Жаврівської сільської ради з 11:00 до 15:00 год.; 17 грудня - с.Бочаниця і с.Дуліби: с.Бочаниця – приміщення місцевої школи з 10 до 15 год., с.Дуліби– адмінприміщення колишньої Дулібської сільської ради, з 12 до 16 год.; 18 грудня – с.Симонів і с.Франівка, Симонівський ліцей, з 10 до 15 год.; 18 грудня - с.Курозвани, Курозванівський ліцей, з 11 до 16 год.
ГОЛОСУВАЛИ:
За – 10, проти – 0, утрималися – 0, не голосували - 1
ВИРІШИЛИ:
Визначити дату, час та місце проведення громадських обговорень кандидатури на посаду старости Симонівського старостинського округу:
-17 грудня – с.Жаврів і с.Глибочок, адмінприміщення колишньої Жаврівської сільської ради, з 11:00 до 15:00 год.;
-17 грудня - с.Бочаниця і с.Дуліби; с.Бочаниця – приміщення місцевої школи, з 10:00 до 15:00 год; с.Дуліби– адмінприміщення колишньої Дулібської сільської ради, з 12:00 до 16:00 год.;
-18 грудня – с.Симонів і с.Франівка; Симонівський ліцей, з 10:00 до 15:00 год.;
-18 грудня - с.Курозвани; Курозванівський ліцей, з 11:00 до 16:00 год.
Голова організаційного комітету Анастасія ТАБЕКОВА
Секретар організаційного комітету Орися ЯСТРЕМСЬКА
Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік (№50 від 24.12.2020)
Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік (№104 від 12.02.2021р)
Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік ( №371 від 08.04.2021р)
Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2021 рік ( № 605 від 04.06.2021р)
Державна підтримка для безробітних під час війни на Гіді
Через війну багато українців втратили свою роботу. Держава підтримує безробітних та роботодавців, що готові взяти на роботу переселенців.
Втратили роботу під час війни та хочете отримати допомогу від держави або плануєте найняти вимушених переселенців? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити.
Держпослуги, про які ви маєте знати:
Бережіть себе, працюйте на користь України та отримуйте допомогу від держави. Все буде Україна!
Державні послуги онлайн (корисні посилання):
1. Міністерство цифрової трансформації: - Веб-портал “Дія” (Відкриття ФОП, Закриття ФОП, Внесення змін про ФОП, єМалятко, Допомога по безробіттю, Реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту, Довідка про доходи, будівельні послуги та інше) - https://diia.gov.ua/
2. Міністерство юстиції України: - Кабінет електронних сервісів - https://kap.minjust.gov.ua/
- Електронні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - https://usr.minjust.gov.ua/content/paid-search
- Безкоштовний пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search
- Веб-портал звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану - https://dracs.minjust.gov.ua/
3.Державна міграційна служба: - Перевірка стану оформлення документів - https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html - Перевірка написання прізвища та імені латинськими літерами - https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html
-Перевірка за базою недійсних документів - https://nd.dmsu.gov.ua/
4. Державна служба геодезії, картографії та кадастру - Електронні сервіси земельного кадастру (Витяг з ДЗК про земельну ділянку, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки тощо)
- https://e.land.gov.ua/services - Публічна кадастрова карта - https://map.land.gov.ua/
5. Пенсійний фонд України: - Портал електронних послуг - https://portal.pfu.gov.ua/
6. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України: - Подати декларацію про відходи/отримати дозвіл на відходи - https://e-eco.gov.ua/
7. Міністерство соціальної політики: - Інформація про стан субсидії в домогосподарстві за даними Єдиного державного реєстру отримувачів субсидій https://subsidii.ioc.gov.ua/
- Призначення житлової субсидії - https://subsidii.mlsp.gov.ua/
- Призначення допомоги при народженні дитини - https://e-services.msp.gov.ua/
8. Міністерство внутрішніх справ: Довідка про несудимість - https://odk.mvs.gov.ua/
- Електронний кабінет водія - https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/
- Перевірка вартості номерного знаку - https://hsc.gov.ua/index/poslugi/nomerni-znaki-vigotovlennya-ta-zberigannya/vartist-nomeriv/
9. Державна служба України з надзвичайних ситуацій : - Портал електронних послуг - https://e-services.dsns.gov.ua/
Про затвердження Регламенту Гощанської селищної ради восьмого скликання
РЕГЛАМЕНТ
ГОЩАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
VIIІ скликання
РОЗДІЛ І.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Гощанська селищна рада – представницький орган місцевого самоврядування
Стаття 2. Місце проведення та мова ведення засідань Ради
Стаття 3. Відкритість і гласність роботи Ради
Стаття 4. Закриті засідання Ради
Стаття 5. Встановлення Державного прапора України та прапора громади
РОЗДІЛ II.
ДЕПУТАТ РАДИ – ПРЕДСТАВНИК ІНТЕРЕСІВ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. ОРГАНИ РАДИ
Стаття 6. Депутат та його права і обов'язки у Раді, її органах та виборчому окрузі
10.1. Депутатський запит - це підтримана процедурним рішенням Ради вимога депутата до посадових осіб Ради і її органів, Селищного голови, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території.
10.2. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом Ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на сесії Ради або дана депутату Ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
10.3. Депутатське звернення - викладена у письмовій формі вимога депутата Ради з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.
10.4. Порядок розгляду депутатського запиту, депутатського запитання та депутатського звернення встановлюється чинним законодавством України.
Стаття 7. Помічники-консультанти депутата Ради
Стаття 8. Депутатські групи
Стаття 10. Порядок реєстрації та припинення діяльності депутатських фракцій та груп
1. Кожна депутатська фракція або група реєструється у Апараті Ради. Умовою реєстрації є надходження до Апарату Ради підписаного особисто кожним депутатом, який увійшов до складу депутатської фракції (групи), письмового повідомлення про сформування депутатської групи/фракції. У письмовому повідомленні зазначаються назва депутатської фракції (групи), її персональний склад та партійна належність членів депутатської фракції (групи), а також прізвища голови депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція (група) зобов’язана інформувати Раду про виникнення змін у складі депутатської фракції (групи).
2. Головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів про реєстрацію такої депутатської фракції (групи), її кількісний склад, голову депутатської фракції (групи) та її членів. Депутатська фракція та депутатська група вважаються створеними з моменту оголошення головуючим про це на пленарному засіданні Ради.
3. Про вступ до депутатської фракції (групи) нових членів головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, що підписується головою депутатської фракції (групи) та новими членами фракції (групи).
4. Про вихід депутатів з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмової заяви депутата, що виходить з фракції (групи).
5. Про виключення депутата з депутатської фракції (групи) головуючий на пленарному засіданні інформує депутатів на підставі письмового повідомлення, підписаного головою депутатської фракції (групи).
Стаття 11. Права депутатських фракцій та груп
Депутатські групи та фракції мають права, передбачені чинним законодавством, в т.ч. на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Ради з кожного питання порядку денного сесії Ради та на обов’язкове оголошення перерви у пленарному засіданні Ради перед голосуванням щодо будь-якого конкретного питання (пропозиції, поправки, доповнення) для проведення консультацій та узгодження позиції членів депутатської групи, фракції. Депутатські групи та фракції мають право на пропорційне представництво в постійних комісіях, що означає пропорційне право на зайняття посад голів постійних комісій представниками депутатської групи та фракції.
Стаття 12. Селищний голова
1. Селищний голова є головною посадовою особою Гощанської територіальної громади.
2. Селищний голова очолює виконавчий комітет Ради, головує на засіданнях Ради.
3. Повноваження Селищного голови починаються з часу оголошення селищною територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні Ради рішення про його обрання і закінчуються зі вступом на цю посаду іншої обраної відповідно до закону України особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
4. Повноваження Селищного голови визначаються ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
5. При здійсненні наданих повноважень Селищний голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед Гощанською територіальною громадою,
Радою.
6. Селищний голова у межах своїх повноважень видає розпорядження та доручення, а також у терміни, передбачені чинним законодавством України, підписує рішення Ради та її виконавчого комітету.
7. Селищний голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. За вимогою більшості складу від загальної кількості депутатів Ради Селищний голова зобов'язаний відзвітувати перед Радою про роботу виконавчих органів Ради у встановлений ними термін.
8. Повноваження Селищного голови достроково припиняються у випадках і порядку, передбачених чинним законодавством України.
Стаття 13. Секретар ради.
1. Секретар селищної ради обирається відповідно до пункту 1 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та працює в раді на постійній основі.
2. Секретар селищної ради здійснює свої повноваження відповідно до чинного законодавства та цього Регламенту.
3. Повноваження секретаря селищної ради визначаються ч. 3 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 14. Постійні комісії Ради
- з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, конфлікту інтересів, етики та регламенту;
- з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва;
- з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою;
- з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту та зв’язку;
- з гуманітарних і соціальних питань.
4. Депутат (окрім Секретаря Ради) зобов’язаний увійти до складу однієї з постійних комісій, брати участь у її роботі. Відмова депутата від входження до постійної комісії та неприйняття участі в роботі постійної комісії є підставами для застосування до депутата стягнень, передбачених Регламентом, а також відкликання депутата. Депутат зобов’язаний поінформувати голову постійної комісії та Апарат Ради про неможливість бути присутнім на засіданні комісії та вказати відповідні причини.
5. Тимчасові контрольні комісії Ради є органами Ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд Ради. Рішення про утворення тимчасової контрольної комісії Ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу Ради.
6. Порядок діяльності тимчасової контрольної комісії та строк її повноважень визначаються рішенням Ради про створення такої комісії. Роботу тимчасових контрольних комісій забезпечує Секретар Ради.
7. За рішенням Ради можуть створюватись інші комісії у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Стаття 15. Порядок відкликання голів та членів постійних комісій
1. Голова постійної комісії може бути у будь-який час відкликаний Радою. Вмотивовані пропозиції про відкликання голови постійної комісії Ради вносяться:
1.1. За рішенням відповідної постійної комісії Ради, прийнятим на її засіданні (без врахування голосу самого голови постійної комісії);
1.2. За ініціативою не менш як третини депутатів від загального складу Ради.
3. Якщо питання про відкликання порушено за рішенням постійної комісії, Рада заслуховує доповідь з цього питання одного з членів комісії, визначеного нею. Голова постійної комісії доповідає про свою діяльність на цій посаді та організацію і стан справ з питань, віднесених до його компетенції. Рішення Ради про відкликання голови постійної комісії повинно містити відомості про причини відкликання.
4. Голова постійної комісії вважається відкликаним у випадку прийняття про це рішення Ради, що приймається більшістю від загального складу Ради. Відкликаний голова постійної комісії стає членом цієї комісії, якщо ним не подано заяву про входження до іншої постійної комісії. Рада зобов’язана розглянути питання обрання нового голови постійної комісії та прийняти рішення.
5. Питання про обрання депутата в іншу комісію можуть бути ініційовані за згоди конкретного депутата, Селищним головою, головою депутатської фракції (групи), до якої входить депутат, головою постійної комісії та самим депутатом. За рішенням Ради депутат може бути обраний в іншу постійну комісію. Рішення про внесення змін до складу постійної комісії приймається більшістю від загальної складу Ради.
Стаття 16. Робочі органи сесії Ради
Стаття 17. Апарат Ради
Стаття 18. Виконавчі органи Ради
РОЗДІЛ ІII.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ.
ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВИХ ТА ПОЗАЧЕРГОВИХ СЕСІЙ РАДИ
Стаття 19. Сесійна форма роботи Ради
Стаття 20. Перше пленарне засідання Ради
Стаття 21. Відкриття та закриття сесії Ради
Стаття 22. Скликання чергових та позачергових сесій Ради
1. Чергові сесії скликаються, як правило, в останню п’ятницю місяця. У разі, якщо на останню п’ятницю місяця припадає святковий або неробочий день, то сесія Ради переноситься на наступну п’ятницю.
2. Рішення про скликання чергової сесії повідомляється депутатам не пізніше як за 10 днів до сесії, у виняткових випадках(скликання позачергових сесій) не пізніше як за день до сесії.
3. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії Ради, підписані ініціаторами у встановленому порядку, надсилаються Секретарю Ради з визначенням питань і з проектами документів, розгляд яких пропонується.
4. Розпорядження про місце і час проведення та порядок денний пленарних засідань доводиться Апаратом Ради до відома кожного депутата, зазвичай, у електронній формі (шляхом надсилання повідомлення на електронну пошту депутата), або в інший можливий спосіб, а також здійснюється повідомлення через засоби масової інформації та офіційний сайт Радине пізніше, як за 10 днів до сесії.
Стаття 23. Порядок денний сесії Ради
1. Порядок денний сесії Ради формує Селищний голова після проведення консультацій з головами постійних комісій Ради та відповідно до:
1.1. затвердженого Радою плану роботи Ради;
1.2. пропозицій Секретаря Ради;
1.3. пропозицій депутатських фракцій, постійних комісій, депутатів;
1.4. пропозицій виконавчого комітету;
1.5. пропозицій, внесених у порядку місцевих ініціатив та громадських слухань.
2. Не рідше одного разу на квартал до порядку денного обов’язково вноситься питання про заслуховування інформації:
2.1 про роботу виконавчого комітету та структурних підрозділів селищної ради;
2.2 про виконання бюджету та рух коштів у позабюджетних фондах;
2.3 про роботу комунальних підприємств та рух коштів на їх рахунках.
3. Не рідше одного разу на рік вносяться питання про роботу постійних або тимчасових контрольних комісій та про виконання рішень і доручень Ради.
4. Пропозиція щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подається з проектом рішення, яке пропонується прийняти за цією пропозицією, підготовленим згідно з вимогами чинного законодавства України.
Стаття 24. Суб'єкти права внесення пропозицій щодо питань на розгляд селищної ради (ініціатори).
1. Пропозиції щодо питань на розгляд Раді можуть вносити суб’єкти владних повноважень, визначених законодавством, а також громадяни України – члени територіальної громади в порядку, визначеному законодавством, статутом громади та рішеннями ради.
2. Ініціатор внесення є автором проекту рішення (незалежно від того хто технічно підготував проект). Ініціатор внесення має право на визначення (заміну) доповідача (доповідати самостійно, або доручити на власний розсуд це будь-який іншій особі). Підставою для розгляду питання в Раді, залежно від того, хто із суб'єктів є ініціатором, можуть бути:
Стаття 25. Підготовка питань, що вносяться на розгляд Ради
- характеристика стану речей в галузі, яку врегульовує це рішення;
- потреба і мета прийняття рішення;
- прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення;
- механізм виконання рішення;
- порівняльна таблиця змін (у випадку, якщо проектом рішення пропонується внести зміни до існуючого рішення ради).
У випадку, якщо проектом рішення пропонується скасувати існуюче рішення Ради, до проекту рішення додається копія такого рішення Ради.
5.1. мотивуючої, в якій містяться посилання на закон, інший нормативний акт, обставини, якими викликана необхідність прийняття рішення;
5.2. резолютивної, в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці поставленого завдання;
5.3 заключної, в якій вказана постійна комісія, на яку покладається контроль за виконанням рішення, а також вказівка про набуття чинності рішення у випадку більш пізнього набуття чинності та спосіб його оприлюднення.
7.1. Секретаря Ради;
7.2. Заступника Селищного голови, відповідно до розподілу обов’язків;
7.3. Голів відповідних постійних комісій;
7.4 Керівника виконавчого органу чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання.
7.5. Автора проекту;
7.6. Юридичний відділ.
Стаття 26. Попереднє обговорення проектів рішень
1. Секретар Ради забезпечує попереднє обговорення постійними комісіями, науковцями, громадськістю та оприлюднення проектів рішень, що виносяться на розгляд Ради, шляхом розміщення їх на сайті Ради, із обов’язковим виконанням вимог Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
2. Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення кінцевої редакції покладається на ініціаторів проекту спільно із Секретарем Ради і можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій Ради.
3. Зауваження, висновки та пропозиції подаються у письмовій формі, усні та електронній формі.
4. Поправки та пропозиції до проектів рішень зводяться у порівняльну таблицю, для розгляду на пленарному засіданні.
5. Винесенню питання на розгляд пленарного засідання Ради передує його підготовка у відповідних комісіях Ради.
Стаття 27. Пленарні засідання Ради
Стаття 28. Правомочність пленарних засідань Ради
Стаття 29. Права та обов’язки головуючого на пленарному засіданні Ради
1. Головуючий на засіданні Ради:
1.1 відкриває, закриває та веде засідання, оголошує перерви у засіданнях Ради;
1.2 виносить на обговорення проекти рішень Ради, оголошує їх повну назву, ініціаторів внесення та наявність письмових пропозицій та поправок;
1.3 інформує про матеріали, що надійшли на адресу Ради;
1.4 організовує розгляд питань;
1.5 повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
1.6 надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, запитань, оголошує наступного промовця, називаючи ім’я, прізвище та посаду відповідної особи;
1.7 створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
1.8 ставить питання на голосування, оголошує його результати;
1.9 неухильно дотримується даного Регламенту/законодавства України та забезпечує його дотримання всіма присутніми на засіданні;
1.10 робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;
1.11 вживає заходи для підтримання порядку на засіданні;
1.12 здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту та чинного законодавства України.
2. Під час виступів на засіданні Ради головуючий не має права коментувати чи давати оцінки щодо промовців та їх виступів, за винятком випадків, зазначених у цьому Регламенті.
3. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам озвучення документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.
4. З питань, підготовлених відповідною комісією Ради або депутатською фракцією (групою), озвучення документів, пропозицій від комісії, фракції, групи здійснюється визначеним комісією доповідачем.
Стаття 30. Затвердження порядку денного і внесення до нього змін. Послідовність розгляду питань порядку денного
Стаття 31. Виступи, доповіді (співдоповіді), запитання
- заступникам Селищного голови, керівникам структурних підрозділів виконавчих органів Ради;
- особам, що присутні на засіданні.
Стаття 32. Вимоги до виступів на пленарному засіданні Ради
Стаття 33. Тривалість виступів на пленарному засіданні
Стаття 34. Перерви для узгодження позицій фракцій (груп)
1. Після обговорення питання порядку денного до початку голосування депутатська фракція (група) має беззаперечне право на перерву для узгодження позицій. Така перерва надається головуючим тривалістю, про яку просить ініціатор, але не більше 20 хвилин. Перерва надається на вимогу голови (за його відсутності члена фракції) депутатської фракції (групи).
Стаття 35. Закінчення обговорення питань
Стаття 36. Види та способи голосування
1. Рішення Ради приймаються відкритим або таємним голосуванням у порядку, визначеному цим Регламентом та законом.
2. Відкрите голосування здійснюється в режимі поіменного голосування одним із способів:
- за допомогою системи електронного голосування з фіксацією результатів голосування та відображенням на екранах у сесійній залі;
- шляхом підняття рук або проголошення свого рішення по кожному питанню порядку денного в разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою системи електронного голосування.
Стаття 37. Таємне голосування
1. Таємне голосування проводиться за процедурним рішенням Ради або у випадках прямо передбачених чинним законодавством України, шляхом заповнення бюлетенів та проведення подальшого підрахунку волевиявлення.
2. Організацію таємного голосування бюлетенями та підрахунок голосів забезпечує лічильна комісія. Порядок проведення таємного голосування лічильна комісія доводить до відома всіх депутатів.
3. Лічильна комісія перед початком голосування готує список депутатів, організовує виготовлення бюлетенів, перевіряє наявність кабін для голосування, опечатує скриньки для таємного голосування, забезпечує умови для повного додержання таємності голосування.
4. Кожному депутату членами лічильної комісії видається один бюлетень за списком депутатів після пред'явлення посвідчення депутата Ради. У списку депутатів про видачу бюлетенів для таємного голосування ставиться підпис депутата. У відповідному місці бюлетеня ставиться печатка ради та підпис голови лічильної комісії. Заповнення бюлетенів проводиться депутатом у кабіні для таємного голосування. Після закінчення голосування лічильна комісія розкриває скриньки для таємного голосування і підраховує голоси.
5. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, в яких залишено дві та більше кандидатури, а також ті, в яких неможливо з'ясувати волевиявлення депутата. Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.
6. Кандидат вважається обраним, призначеним чи затвердженим, якщо в результаті таємного голосування він отримав більше половини голосів депутатів від загального складу ради.
7. Якщо в бюлетень для таємного голосування внесено більше двох кандидатур і жоден кандидат не одержав при першому голосуванні необхідної більшості, проводиться повторне голосування щодо двох кандидатур, які одержали найбільшу кількість голосів. Якщо кожен з кандидатів не набрав потрібної кількості голосів, то вони мають права висувати свої кандидатури на цю ж посаду повторно.
8. Про результат таємного голосування бюлетенями лічильна комісія складає протокол, який підписують всі члени комісії. Протокол лічильної комісії про результати голосування затверджується Радою відкритим нефіксованим голосуванням.
Стаття 38. Порядок голосування та прийняття рішення Ради
- проект рішення ставиться на голосування за основу;
- після цього ставляться на голосування, у порядку надходження, усі зміни та доповнення, що надійшли під час обговорення проекту;
- проект рішення ставиться на голосування в цілому як рішення з урахуванням змін та доповнень, підтриманих більшістю депутатів від загального складу Ради.
Стаття 39. Рішення Ради
- рішення Ради, прийнятого у межах її компетенції для досягнення певної цілі, що спричинює певні юридичні наслідки;
- доручення - рішення Ради, що стосується органу чи посадової особи Ради і містить зобов'язання або повноваження до одноразової дії;
- звернення - рішення Ради, зверненого до суб'єктів із закликом до певних дій та ініціатив;
- заяви - рішення Ради, що містить у собі виявлення позиції Ради з певних питань;
- процедурне рішення - рішення, прийняте Радою з процедурних питань.
Стаття 40. Особливості розгляду питання порядку денного "Різне"
Стаття 41. Окремі особливості підготовки та розгляду проекту бюджету
1. З метою впорядкування та підвищення ефективності ухвалення рішень про бюджет Радою може бути прийнятий окремий Порядок розробки, підготовки, розгляду та ухвалення проектів рішень щодо селищного бюджету на наступний рік, внесення до нього змін, а також ухвалення пов’язаних із бюджетним процесом рішень.
Стаття 43. Набрання чинності рішень Ради. Оприлюднення рішень Ради та результатів голосування.
1. Рішення селищної ради передбачає погоджувальні підписи (візи). Рішення селищної ради проходить візування в:
1.1. Секретаря Ради;
1.2. Голів відповідних постійних комісій;
1.3. Заступника Селищного голови, відповідно до розподілу обов’язків;
1.4. керівника структурного підрозділу виконкому Ради чи інших посадових осіб, до компетенції яких належить дане питання.
1.5. Автора проекту;
1.6. Відділі з правових питань;
1.7. Апараті.
2. Рішення Ради нормативно-правового характеру та інші акти набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо Радою не встановлено пізніший строк введення цих рішень у дію. Усі, без винятку, рішення Ради опубліковуються на офіційному сайті Ради або в інший визначений у рішенні спосіб не пізніше 5-и робочих днів після їх прийняття. Окремі рішення Ради підлягають державній реєстрації в органах юстиції; такі акти набирають законної сили через 20 днів із дня їх державної реєстрації.
Стаття 44. Протокол, звукозапис пленарного засідання Ради
1. Засідання Ради протоколюються і записується на цифрові носії Апаратом Ради. У протоколі фіксуються:
- день, місце, початок і час закінчення засідання Ради, тривалість перерв;
- прізвище та ім'я головуючого на засіданні Ради та прізвища й імена присутніх депутатів (список присутніх на пленарному засіданні сесії Ради депутатів оформляється як додаток до протоколу);
- прізвища та імена присутніх на засіданні Ради запрошених членів територіальної громади та посадових осіб;
- питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого рішення), а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення;
- перелік рішень та результати виборів посадових осіб Ради;
- зміни та доповнення до проектів рішень Ради (у вигляді додатків до протоколу), які враховуються при голосуванні;
- заяви щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу (як додатки до протоколу);
- рішення щодо дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони були вжиті;
- запити депутатів Ради та відповіді на них (як додатки до протоколу);
- повідомлення (як додатки до протоколу).
2. Пленарне засідання Ради записується на цифрові носії та зберігається у Апараті Ради протягом всього терміну повноважень Ради.
РОЗДІЛ IV
Підготовка і розгляд проектів регуляторних актів селищної ради
Стаття 45. Загальні правила
Стаття 46. Питання розгляду регуляторних актів
РОЗДІЛ V.
ЕТИКА, ДИСЦИПІЛІНА ТА ЗАХОДИ ВПЛИВУ.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 47. Норми депутатської етики та дисципліна
1. Депутат Ради, здійснюючи свої депутатські повноваження, повинен дотримуватися правил депутатської етики, в тому числі керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності; не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів Ради, громадян.
2. Депутат несе персональну відповідальність за зміст своїх виступів, їх правдивість та етичність. У випадку визнання в судовому порядку дій депутата (в т.ч. проголошених ним заяв та виступів) такими, що порушують вимоги Конституції і законів України, такі дії депутата можуть стати підставою дострокового припинення його повноважень (згідно процедури визначеної законодавством України).
3. Під час виконання депутатських повноважень, для Селищного голови і депутата є неприпустимим вживання образливих, неетичних, лайливих висловів по відношенню до громадян, окремих депутатів, депутатського корпусу в цілому, службовців місцевого самоврядування, тощо. Неприпустимими є критика депутата щодо його вибору при голосуванні з окремого питання, зловживання та спекуляції при коментуванні прийнятих чи відхилених Радою рішень.
4. Під час пленарного засідання Селищний голова, депутати, а також запрошені особи, присутні на засіданні члени територіальної громади міста та представники засобів масової інформації не повинні заважити виступаючим і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйняттю виступу, здійсненню голосування, підбиття його підсумків (вигуками, оплесками, вставанням, телефонними дзвінками тощо).
5. Селищний голова, депутати, інші присутні на пленарному засіданні Ради особи зобов’язані дотримуватись вимог даного Регламенту.
6. Депутат Ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання корупції».
7. За порушення вимог даного Регламенту Головуючий на засіданні до порушника може застосовувати наступні заходи впливу:
7.1. Позбавлення права виступу до закінчення пленарного засідання;
7.2. Видалення з зали пленарного засідання (зали роботи комісії) до закінчення засідання.
8. У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання.
Стаття 48. Повнота та дійсність Регламенту
1. Регламент Ради затверджується на пленарному засіданні Ради більшістю голосів від загального складу депутатів Ради.
2. Цей Регламент регулює діяльність Ради та припиняє свою чинність з моменту ухвалення регламенту селищною радою наступного скликання.
3. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на Селищного голову, Секретаря Ради, постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, , конфлікту інтересів, етики та регламенту. Під час пленарного засідання Ради контроль за дотриманням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні.
4. Зміни та доповнення до Регламенту можуть бути внесені на пленарному засіданні Ради у порядку, передбаченому цим Регламентом та діючим законодавством.
5. У випадку виявлення суперечності між рішенням Ради і цим Регламентом застосовуються Законодавством України. Спори про дійсність положень Регламенту заборонені, окрім судового оскарження його окремих положень.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-вр#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2493-14#Text