У ГОЩІ ВІДЗНАЧИЛИ ЧЕРГОВУ РІЧНИЦЮ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

Дата: 14.02.2021 15:56

Вшанувати пам’ять учасників бойових дій зібралися ветерани Афганської війни - воїни-інтернаціоналісти, матері, рідні, знайомі, ГО «Гощанська районна спілка ветеранів учасників антитерористичної операції», Гощанський селищний голова.

Думками ми повернулися в ті роки, коли в кожній українській родині звучало - війна в Афганістані.

Інтернаціональний обов’язок - так було прийнято говорити. І зовсім інша реальність: жорстокі, виснажливі умови, палючий клімат, пекло війни. Страх та втрати. Про усю повноту трагедії Афганської війни зрозуміють ті, хто воював і вижив. Не зрозуміє лише матір і батько, які назавжди втратили свою дитину. І досі звучать питання: за що? За чиї інтереси? При яких обставинах?

Війна виписала казенно: «Загинув при виконанні інтернаціонального обов’язку» для двадцяти двох хлопців-земляків.

Настоятелем храму Святого Василія Великого - отцем Олегом було відправлено літію за спочилими. Молилися за тих, хто не повернувся з Афгану, хто так і не обійняв своїх рідних, не обвінчався, не створив сім’ю. Хвилиною мовчання вшановували їх світлу пам’ять.

Слова-спогади про воїнів, вшанування честі, пам’яті, гідності вчинку лунали і від голови ГО «Гощанська районна спілка ветеранів учасників антитерористичної операції» Віталія Віюка та Гощанського селищного голови Панчука Миколи.

Сьогодні вже рідну землю доводиться рятувати на сході України. Воїни-афганці не стоять осторонь і, як і тоді, вони на передовій, діляться бойовим досвідом. Це наші земляки – Олександр Машлай, Василь Міщук. Перейняти виправку і мужність від батька судилося Олександру Блоху та Олександру Скрябіну, які боронять кордони України від агресора.

Велика шана і вдячність за подвиг воїнам, що пройшли Афганістан. Здоров’я, міцності, а найголовніше - мирного неба вам і вашим родинам. Спасибі, що слугуєте прикладом.