Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці

Дата: 18.02.2021 10:44

Кадастровий номер земельної ділянки – індивідуальна, що не повторюється на всіх території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Для чого потрібен кадастровий номер.

Присвоєння кадастрового номеру – обов’язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.  Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї – кадастровий номер не змінюється. У разі поділу чи об’єднання, земельній ділянці (земельним ділянкам) присвоюються нові кадастрові номери.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі на місцевості) земельних ділянок власникам  земельних часток (паїв)» - у разі якщо до 1 січня 2025 року власник не витребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому, отримання кадастрового номеру земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акта про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер – є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.

Як отримати кадастровий номер.

Для присвоєння кадастрового номера необхідно звернутися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) і передати на розгляд пакет документів:

• Заяву встановленої форми ( у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки;
  • Оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;
  • Документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документу.

Документи можуть надаватися:

• Заявником особисто або уповноваженою ним особою;
  • Надсилатися поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення;
  • В електронній формі надсилатися засобами телекомунікаційного зв’язку.

Строки розгляду.

Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом 14 днів з дня реєстрації зави здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки, заявнику безоплатно видається витяг із Державного земельного кадастру.

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «про Державний земельний кадастр» у разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Вартість.

На сайтах землевпорядних організацій, що займаються земельними питаннями. заявлена різна вартість. На формування вартості впливають: місце розташування ділянки (місто, район, населений пункт); розміри ділянки; наявність документації на землю.

Довідково!!!

Відповідно до Закону України «Про землеустрій», розробниками документації із землеустрою є:

• Юридичні особи, які мають необхідне технічне обладнання та в складі яких працюють за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів - землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;
  • Фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами – землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

З переліком сертифікованих землевпорядних організації можна ознайомитись на офіційному сайті Держгеокадастру www/land.gov.ua у розділі: «Напрями діяльності/Сертифікація» або у територіальному органі Держгеокадастру.

За більш детальною інформацією пропонуємо один із способів звернення :

???? напишіть на нашу електронну пошту: hoshchanske@legalaid.rv.ua або  juristdubich@gmail.com

???? зателефонуйте на номери бюро:  (067) 360-88-48 або (068) 016-08-93.

Необхідні документи можна залишити в ???? скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: смт. Гоща, вул. Незалежності,20.

Правову консультацію можна також отримати:

? зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД: 0 800-213-103.

? поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

? поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД   https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

? прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid  та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat

? скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua