ПРОВЕДЕНА ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ АГРОПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ РАЙОНУ

Дата: 01.03.2021 13:33

Аби не допустити соціальної напруги населення, віднайти  компроміс та  порозуміння між агровиробниками  та громадою 26 лютого відбулась робоча зустріч  Гощанського селищного  голови Миколи  Панчука з керівниками  сільськогосподарських підприємств району. Участь у зустрічі взяв депутат Рівненської обласної ради Віктор Щербачук та старости сіл.

До обговорення виносилися питання:

- участь агропромислових підприємств району в проведенні робіт з розчистки вулиць і доріг від снігових заметів;

- мінімізація  випадків загибелі бджіл в домогосподарствах в зв’язку з наближенням початку весняно- польових робіт, обробітку ґрунтів та посівів пестицидами і агрохімікатами;

- організація великовагових перевезень сільськогосподарської техніки територіями населених пунктів.

На початку зустрічі  Микола Панчук  висловив щирі слова подяки аграріям району,які долучилися до процесу розчистки вулиць та доріг від снігових заметів.

В контексті даного питання учасники зустрічі  обговорили  роботу підприємства ТОВ «Меридіан», яке цьогоріч  відповідало за зимове утримання доріг загального користування місцевого значення.

Багато нарікань на роботу фірми було озвучено від старост  Гощанської селищної ради. Неякісна та невчасна розчистка, затримки із технікою, незадовільна робота гарячої лінії  -ось основні зауваження до роботи ТОВ «Меридіан». Зі свого боку аграрії зауважили,  що у зимовий період вони завжди готові співпрацювати та надавати власну техніку для розчистки. Однак, несправедливо, що компанія, яка є переможцем тендеру та отримує відповідне фінансування, не працює належним чином.

Керівник ТОВ «Дедденс Агро», депутат Рівненської обласної ради Віктор Щербачук ініціював звернення до Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради щодо перегляду  та зміни  підприємства, яке обслуговуватиме дороги загального користування селищної ради наступної зими. Питання відповідальності за неякісну роботу ТОВ «Меридіан» Віктор Миколайович пообіцяв тримати на власному контролі.

В обговоренні наступного питання активну  участь взяв  голова спілки пасічників Володимир Чорноус . Учасники обговорили  проблеми, які виникають між пасічниками і аграріями, внесли пропозиції для розробки єдиного алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв і органів місцевої  влади з метою  недопущення отруєння бджіл, зокрема завчасне повідомлення про початок обробітку земель. Аграрії зауважили й те, що як правило нарікання йдуть на великі агрофірми, в той час коли місцеві мешканці не завжди дотримуються норм та правил обробітку.

Під час спілкування спеціаліст селищної ради Оксана Чучман проінформувала присутніх  про створений безкоштовний сервіс сповіщення www.grand.expert. Завдяки якому пасічники зможуть оперативно отримувати інформацію щодо обробки полів пестицидами, щоб вжити заходів і уникнути контактів бджіл з отруйними речовинами.

Наприкінці зустрічі було обговорено питання дотримання законодавства України з питань руху  великовагової сільськогосподарської техніки територіями населених пунктів селищної ради. Керуючись принципами відкритості та доступності, дотриманням рівних прав  та для захисту інтересів мешканців громади, Гощанською селищною радою було розроблено Меморандум  про співпрацю та взаємрозуміння, підписати який погодилися всі керівники агропідприємств.