На Гощанщині відбулася передача Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині»

Дата: 09.03.2021 08:43

Нині, як і щороку, світла, сповнена духовних сил Шевченківська весна прийшла до кожного із нас, щоб вкотре повести відверту розмову, торкнутися Тарасової правди, сили його Слова.

Сьогодні, 5 березня, напередодні відзначення 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, в Гощі відбулася Шевченківська естафета “Дорогами поета на Рівненщині”.

Щороку літературно-мистецька акція передається від громади до громади. Торік Гощанщина отримала естафету від Острога, а вже сьогодні передала громаді Кореччини.

На урочистий захід завітали секретар селищної ради Дмитро Ткачук, голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська, делегація з міста Корця, авторка та виконавиця власних віршів та пісень Валентина Величко, гості та запрошені.

До участі у заході долучилися батьки героїв України, загиблих воїнів АТО.

Концертна програма була наповнена творами Тараса Шевченка у виконанні хорового колективу «Чорнобривці» (керівник та диригент Леонід Сітовський), народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Вінес» та народного аматорського вокального тріо «Оріана».

Цікавий погляд на творчість Шевченка розкрили в своєму виступі дует випускниць Гощанської школи мистецтв у складі Мирослави Герело та Варвари Їхало.

Естафета має вигляд сувенірного альбому, у якому відображаються усі літературно-мистецькі заходи, приурочені вшануванню пам’яті Шевченка, що відбулися впродовж року за участі учнів, студентів, громадських діячів, письменників.

На завершення заходу було покладено квіти до підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка.

Організували захід культурна спільнота Гощанської громади.