Cекретар Гощанської селищної ради Дмитро Ткачук взяв участь у першій робочій секції секретарів рад територіальних громад Рівненщини

Дата: 11.03.2021 09:34

10 березня, секретар Гощанської селищної ради Дмитро Ткачук взяв участь у першій робочій секції секретарів рад територіальних громад Рівненщини, яку організувало Рівненське регіональне відділення Асоціації Міст України.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулася виконавча директорка РРВ АМУ Тетяна Грещук. Вона розповіла про головні завдання Асоціації міст України, її пріоритети у роботі та основні законодавчі ініціативи АМУ, які орієнтовані на інтереси місцевого самоврядування.

Протягом дня новообрані секретарі рад територіальних громад Рівненщини розглянули ряд важливих та актуальних питань для роботи секретарів рад.

Секретар ради Дмитро Ткачук поділився досвідом з присутніми колегами щодо функціонування відділу стратегічного розвитку Гощанської селищної ради, його створення, роботу та досягнення. Зокрема, Дмитро Петрович розповів про грантові процеси в селищній раді, залучення додаткових коштів та ресурсів у бюджет за допомогою проєктів та проєктного менеджменту, а також підкреслив важливість діяльності таких відділів.

Експертка з питань виконавчих органів влади, заступниця начальника управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Людмила Стригунова розкрила новації у питаннях регламентації та організації роботи ради. Про актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою розповів консультант з правових питань Василь Курилас.

Питання бюджетного процесу під час адмінреформи презентувала консультантка з бюджетних питань Людмила Кушнер.

Про досвід роботи Здолбунівської міської ради та про роботу з депутатами розповіла секретарка Здолбунівської міської ради Валентина Капітула. Вона презентувала успішні кейси роботи з місцевими депутатами та механізми налагодження взаємної комунікації.

«Проєктний менеджмент потрібно розвивати та підсилювати, адже це дає можливість залучати додаткові кошти у громаду незалежно від типу проєкту. Та сподіватися, що проєктний менеджер покаже позитивні результати роботи вже у перший місяць – не варто. Адже це робота – стратегічна» – зауважила консультантка з питань економічного розвитку Руслана Стасюк.

Завершилася зустріч активним обговоренням проблемних питань, а також обміном досвідом між секретарями рад.

За матеріалами Рівненське регіональне відділення Асоціації Міст України в рамках Проєкту  ПУЛЬС Децентралізаційний марафон та Гощанська селищна рада