Як отримати довідку про доходи ОН-ЛАЙН: покрокова інструкція

Дата: 24.03.2021 11:25

Довідку про доходи можна отримати он-лайн, скориставшись сервісом «Електронний кабінет». ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

• - мати електронний цифровий підпис (ЕЦП);
  • - перейти за адресою http://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний веб-портал ДПС України (https://tax.gov.ua);
  • здійснити вхід до Електронного кабінету;
  • в розділі «ЕК для громадян» обрати «Запит про суми виплачених доходів».
  • Звертаємо увагу, що «Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді» (F1301802) для отримання відомостей за 2020 рік слід можна було надсилати надсилати не раніше 22 лютого 2021 року.

Покрокова інструкція для отримання довідки про доходи:

• здійснити вхід до «Електронного кабінету»
  •  ввійти до його приватної частини обравши відповідного надавача електронних довірчих послуг;
  • обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія, або у відповідному каталозі на персональному комп’ютері;
  •  вказати пароль захисту та натиснути «Зчитати». Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути «Увійти».

У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором.

Слід зазначити, що фізичні особи - платники податків, які отримали паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта (серія відсутня), при заповненні поля «Реквізити паспортного документа» Запиту зазначають лише номер паспорта.

Після заповнення необхідно натиснути «Підписати та надіслати» або «Зберегти чернетку» та «Підписати та надіслати». Якщо при заповненні Запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система вкаже на «Помилки», виділивши рожевим кольором відповідні поля. Необхідно виправити помилки та знову натиснути «Підписати та надіслати». Процедура підпису така ж сама, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації. Наприклад: «Електронний кабінет».

Відправлений Запит можна переглянути у розділі «Вхідні/вихідні документи» в приватній частині особистого кабінету. Після обробки Запиту до особистого Електронного кабінету надходить повідомлення (відповідь на Запит). Натиснувши на це повідомлення відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

Користуйтесь електронними сервісами ДПС. Це не лише зекономить Ваш час, а й буде додатковим мотивом для дистанційного спілкування під час карантину.

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»: https://t.me/infoTAXbot