35-а річниця Чорнобильської катастрофи.

Дата: 27.04.2021 09:07

26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилині, відлік часу став вже не мирним, а бойовим і аварійним, пішов на хвилини і секунди. Велетенське полум’я розірвало нічну темряву над четвертим реактором Чорнобильської електростанції. Атомникам першим довелося ліквідувати наслідки аварії тоді, коли світ про неї ще не знав. Оскаженілий мирний атом наніс нищівного удару. Це був невидимий, жорстокий ворог, з яким ніхто не знав, як боротися, від якого нічим було захиститися. Персонал звинувачували в тому, що сталося. Про їх подвиг не прийнято було писати в радянських газетах, а отже і геройських вчинків він "робити не міг".

Сьогодні, пом'янути загиблих та висловити велику шану ліквідаторам на ЧАЕС, до пам'ятного знаку прийшли Гощанський селищний голова Панчук Микола, голова Рівненської райдержадміністрації Олександр Коваль, голова Рівненської районної ради Василь Тимощук, ліквідатори, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій громади.

Присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг полеглих ліквідаторів аварії, після чого поклали квіти до пам’ятного знаку.

Настоятель церкви Василія Великого отець Олег відправив поминальну панахиду за спочилими.

35 роковини Чорнобильської катастрофи мають стати для українського суспільства часом громадської зрілості і відповідальності перед тими, хто пішов від нас і хто прийде після нас на батьківську землю.

Пишаємося та пам'ятаємо!

Організація та проведення віче - відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Гощанської селищної ради.