Прочитай книгу – ти все зрозумієш.

Дата: 21.05.2021 15:00

Прочитай книгу – ти все зрозумієш.Саме з таких слів розпочалась презентація книги «Історія однієї Душі», авторкою якої є Юлія Санько – одна із засновниць Християнського благодійного фонду «Усмішка Тимоші». Ідея книги виникла на тлі її власного досвіду авторки – під час лікування сина Тимоші, у якого виявили лейкоз (рак крові).

Слова «онкологія» та «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття розгубленості, відчаю. Словосполучення «дитячий рак» вкладається у свідомість куди важче. В Україні щорічно діагноз «рак» отримують приблизно тисяча дітей, на Заході – майже 200 тисяч. Усім цим дітям потрібне особливе лікування і особливі заклади. Лікування онкології – складний і тривалий процес. Діти місяцями залишаються в лікарні, яка, по-суті, стає для них другим домом. То ж важливо, щоб палати були затишними, а побут – комфортним. А яка асоціація виникає, коли чуєте: «дитячий онкологічний центр»? Сіра стара будівля, облізлі стіни в палатах, багато дітей у кімнатах. Напевно, цей стереотип в кожного, хто не стикався з цією страшною хворобою. Увесь цей шлях пройшли Юлія та Юрій Санько. Власне про це і написана книга «Історії однієї душі». Коли родина дізналася про хворобу сина, то кинула всі сили на його лікування. Протягом двох років дитину лікували у трьох країнах – в Україні, Білорусі та Італії. Книга наповнена не тільки деталями пережитого, але і безліччю емоцій, які пережили сім’я Санько. Особлива увага приділена тому, як жити, лікуватись в Україні, зі всіма проблемами медицини, зі всіма табу та невідомістю.

«Коли посіяне зерно помирає, то принесе багато плоду. Наш синочок помер, принісши багато плоду. А скільки ще всього попереду!» – зауважила Юлія.

У багатьох країнах батькам допомагають лікарі, психологи, волонтери. В Україні ж мами і тата – залишаються самі зі своєю дитиною та переживають горе самотужки. Так не має бути. Попри складність усієї ситуації, є люди, які готові ділитись власним досвідом, а також розповісти історії тих, кого вже немає серед живих. Так вони намагаються підтримати та допомогти тим, хто бореться за життя зараз. Відтак рівно через 9 місяців після смерті сина, Юлія та Юрій наважились на створення благодійного фонду під назвою «Усмішка Тимоші».

«Ми виношували цей задум 9 місяців, як мати дитину. Щодня ми про це мріяли, але не говорили в голос. І 14 лютого, у день земного народження нашого Тимоші, ми наважились повідомити світу про створення власної клініки, – зізнається Юлія Санько.

Нині такий центр планують збудувати у Дулібах. Орієнтиром стала італійська лікарня, у якій перебував Тимоша.

Творчий вечір відбувся у дзеркальному залі Гощанського районного центру дітей, юнацтва та молоді. Своїми спогадами після презентації поділились усі присутні. Такою рідною і зрозумілою була промова Юлія, тому не дивно, що її розповідь викликала силу-силенну емоцій – усіх на очах були сльози. Підсумовували захід директорка Гощанський районний центр дітей, юнацтва та молоді Наталія Калька та керуюча справами Гощанської селищної ради, Anastasiia Sukhliak-Tabekova .

З упевненістю можна сказати, що всі хто побував отримали шанс переосмислити своє ставлення до життя та зрозуміти, що потрібно жити тут і зараз. «Історія однієї душі» – джерело сил та натхнення для всіх, хто щоденно бореться за власне чи чуже місце під сонцем.

Захід проведено на базі Гощанський районний центр дітей, юнацтва та молоді.

Текст «Рідний край».

P.S. Маски знято для фото.