Основні правила під час авіаційної обробки полів суб’єктами господарювання

Дата: 29.07.2021 09:30

Триває сезон інтенсивного застосування хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, у тому числі й внесення препаратів за допомогою авіації. В цей період збільшилась кількість звернень до Гощанської селищної ради від громадян саме на порушення санітарного законодавства під час авіаційного методу обробки полів.

З метою уникнення негативних наслідків для довкілля та здоров’я людей нагадуємо про основні правила під час авіаційної обробки полів суб’єктами господарювання, про які нас поінформувала Держпродспоживслужба.

Найперше варто зауважити, що відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 застосовуувати авіатехніку для обробки полів пестицидами, ядохімікатами та іншими отрутохімікатами заборонено. Дозволено лише авіаційний обробіток полів біологічними засобами захисту, які не мають негативного впливу на довкілля.

Замовник робіт повинен за 3 доби до початку проведення авіаційних обробок поінформувати населення.

В разі, коли ви спостерігаєте за фактами обробітку полів авіаційним методом прохання повідомляти старост Гощанської селищної ради, правоохоронні органи.

Телефон гарячої лінії Гощанської селищної ради  +380675926276