27-29 липня В Одесі проходив  XVІ Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України.

Дата: 03.08.2021 11:08

На запрошення виконавчого директора Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Олександра Слобожана Гощанський селищний голова Микола Панчук, який представляє спільні інтереси Гощанської територіальної громади, взяв участь у роботі XVI-го Українського муніципального форуму, організованого Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України.

Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ тощо.

На Форумі зібралося понад 500 учасників: голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України. Серед гостей – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер , спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрат, Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель.

Під час форум обговорювалися важливі для місцевого самоврядування питання бюджетного забезпечення громад, секторальних реформ та місцевого економічного розвитку, аналізувалися подальші кроки з реформування місцевого самоврядування.

Програма Форуму передбачала три тематичні дні:

Перший день 27 липня, присвячений Дню місцевої демократії та відкритого врядування. Учасниками обговорені інструменти, що забезпечують участь громадян у місцевому управлінні, питання захисту прав людини на місцевому рівні, збільшення представництва жінок у політиці.

Другий день форуму – 28 липня - День енергоефективності . У цей день відбулася дискусія з питань ефективного використання енергії та впливу на довкілля, було презентовано інструменти енергоменеджменту для громад, а також обговорено стан реалізації Меморандуму між урядом та міськими головами щодо вирішення системних проблем теплоенергетики та водопостачання.

Третій день – 29 липня – Діалог голів громад з представниками уряду та парламентарями присвячено подальшим крокам з реформування місцевого самоврядування, бюджетному забезпеченню нових повноважень та компетенцій, секторальним реформам та місцевому економічному розвитку.

Учасники «Дня діалогу» з владою в Одесі прийняли Звернення АМУ до вищих органів влади, яке відображає нагальні і важливі для життєдіяльності територіальних громад та органів місцевого самоврядування питання і пропозиції шляхів вирішення проблем.

Діалог – це одне з ключових питань для влади у сіх рівнів, адже відвертий щирий діалог – це шлях до вирішення багатьох питань як у Верховній Раді, так і у кожній громаді.