В Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції відбулася конференція на тему: "Ринок землі. Актуальні питання".

Дата: 03.08.2021 16:24

30 липня, минув місяць від набуття чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Відтак, у Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів відбулась інформаційно-просвітницька конференція тему: "Ринок землі. Актуальні питання".

Участь у конференції взяли заступник селищного голови Андрій Ткачук, начальник відділу земельних відносин, екології та благоустрою Іван Якимчук та працівники відділу «Центр надання адміністративних послуг» Гощанської селищної ради.

Основні блоки питань, які були предметом обговорення на конференції:

• «Основні аспекти новел законодавства у сфері земельних правовідносин»;
  • «Земельна реформа: зміни, які чекають на громади, фермерів, громадян»;
  • «Практична точка зору нотаріуса про Ринок землі»;
  • «Теоретичні та практичні аспекти ринку земель сільськогосподарського призначення»;
  • «Відкриття ринку землі: за яких умов та як продається земля с/г призначення».

Під час конференції представники влади, юридичної сфери та підприємці наголосили на важливості впровадження земельної реформи. Зокрема, учасники конференції обмінювались своїм досвідом роботи в нових умовах.

Начальник відділу земельних відносин, екології та благоустрою Іван Якимчук на конференції підняв питання щодо реєстрації права комунальної власності на підставі пункту 24 «Перехідних положень» Земельного кодексу України, на яке отримав чітку відповідь, що реєстрація права комунальної власності за територіальною громадою здійснюється за заявою органу місцевого самоврядування на підставі закону, будь - які інші документи реєстратори вимагати не мають права.

На питання заступника селищного голови Андрія Ткачука: «Як реєструвати право власності за спадкоємцями на земельні ділянки які були передані у власність колишніми сільськими радами до 2002 року на підставі декрету КМУ «Про приватизацію земельних ділянок»? - було надано також вичерпну відповідь - «Реєстрація права власності земельної ділянки здійснюється нотаріусом або державним реєстратором на підставі технічної документації розробленої на спадкодавця, а прийняття спадщини відбувається у порядку визначеним Цивільним кодексом України, зокрема в порядку спадкування».

Приємно, що діалог відбувся конструктивно та учасники отримали актуальну інформацію щодо основних новел законодавства у сфері земельних правовідносин, а також розуміння щодо правильного застосування в практичній діяльності законодавчих змін, оскільки виникає багато актуальних питань.