Фахівці сфери культури Гощанської громади відвідали «Фахову майстерню»

Дата: 16.08.2021 17:15

13 серпня фахівці сфери культури Гощанської громади відвідали «Фахову майстерню» в рамках партнерського проєкту «АРТ-громада» за підтримки Український культурний фонд, який реалізує Рівненське регіональне відділення Асоціації Міст України та телеканал «Сфера-ТВ».

Фахівці у сфері децентралізації та розвитку креативних індустрій розповіли учасникам заходу про основні зміни та правові аспекти діяльності закладів культури в нових умовах.

«Культура Гощанщини завжди була на високому рівні. І наше головне завдання у процесі реорганізації не втратити культурну родзинку, а навпаки - розвивати свої особливості та виходити на новий рівень», - наголосив селищний голова Панчук Микола.

Під час заходу, виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук розповіла про причини реалізації проектів у сфері культури та які результати вже помітили експерти. «Головне завдання проекту «АРТ-громада» - допомогти методично громадам Рівненщини сформувати оптимальну мережу сфери культури та провести реорганізацію інституцій культури».

Начальниця відділу регіонально-культурної політики управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Галина Ковальчук розповіла про нову модель організації центру надання культурних послуг, нагадала які платні послуги можна запровадити і які головні завдання стоять перед такими установами.

Валентина Ярощук, директорка Рівненської обласної універсальної бібліотеки, особливу увагу звернула на організацію надання бібліотечних послуг в умовах децентралізації. «Потрібно регулярно поповнювати бібліотечний фонд новими книгами та виданнями для людей різного віку, організовувати тематичні зустрічі, вечори й, звісно, залучати грантові кошти».

Експерт проекту з правових питань Василь Курилас роз’яснив основні акценти правових питань в період реорганізації та навів успішні інструменти інших громад, як вони розвивають різні напрямки діяльності.

Найбільш актуальна проблема для сфери культури - це фінансове забезпечення закладів та установ громади.

Експертка з фінансових питань Людмила Кушнер дала роз’яснення, як правильно фінансувати заклади культури, які є джерела фінансування та як шукати можливості.

Креативна лекторка проекту, PR-менеджерка культурних проектів Руслана Броновицька розкрила тему, як нині відбувається розвиток міжгалузевої співпраці задля зростання креативного потенціалу країни. Презентувала також напрацювання проекту «Етноосвіта» за підтримки УКФ.

Ключовими меседжами семінару стало одразу декілька цитат:

«Культура - це душа будь-якої людини й будь-якої громади»;

«Дякуємо, що ви сьогодні тут. Це означає, що ви готові до змін»; «Найголовніше, що в нас є - це люди»;

«Не руйнувати, а осучаснювати»;

«Нині бібліотека набуває нового обличчя. Це вже не просто центр видачі книг, а розвиток культури як галузі»;

«Нас готують до життя з роботами. Майбутнє за робототехнікою»;

«Будь-які зміни - реальні»;

«Як залучати додаткові кошти та гранти - ми ще маємо повчитися саме у Гощі».

Після теоретично-навчальної частини учасники зустрічі разом з експертами відвідали ознайомились з роботою творчих колективів та окремих виконавців Гощанської громади, відвідали садибу Ленкевичів та в більш креативній атмосфері поспілкувалися із спеціалістами галузі культури.

Дякуємо нашим гостям за те, що обирають Гощанську громаду для проведення цікавих та продуктивних заходів. Так вже традиційно склалося, що завершальні етапи реалізації проєктів Рівненське регіональне відділення Асоціації Міст України відбуваються у Гощі.

Спасибі Гощанський центр позашкільної освіти за наданий простір, відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму за логістику та співорганізацію заходу, а Гощанська школа мистецтв за концертну програму.